Jazz i muzyka estradowa

Jazz i muzyka estradowa

Dodaj do ulubionych

Jazz i muzyka estradowa studia - kierunek studiów

Studia na kierunku jazz i muzyka estradowa to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku jazz i muzyka estradowa
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności jazz i muzyka estradowa możesz podjąć na 10 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | jazz i muzyka estradowa - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z jazzu i muzyki estradowej charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku jazz i muzyka estradowa: gitara jazzowa, instrumentalistyka jazzowa, instrumenty jazzowe, jazz i world music, klarnet, klarnet jazzowy, , kompozycja i aranżacja jazzowa

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku jazz i muzyka estradowa najczęściej podstawą kwalifikacji jest wynik egzaminu wstępnego.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Jazz i muzyka estradowa brane są pod uwagę wyniki egzaminów wstępnych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK JAZZ I MUZYKA ESTRADOWA

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Jazz i muzyka estradowa stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku jazz i muzyka estradowa

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Jazz i muzyka estradowa stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku jazz i muzyka estradowa

Uniwersytet Zielonogórski

Uniwersytet Zielonogórski

Jazz i muzyka estradowa stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: stacjonarne

Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku

Jazz i muzyka estradowa stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: stacjonarne

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie

Jazz i muzyka estradowa stopień: (I)  (II)
tryb: stacjonarne

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

Jazz i muzyka estradowa stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku jazz i muzyka estradowa

Jazz i muzyka estradowa - zasady rekrutacji

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Jazz i muzyka estradowa studia niestacjonarne

Jazz i muzyka estradowa studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Jazz i muzyka estradowa studia I stopnia

Jazz i muzyka estradowa studia II stopnia

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku jazz i muzyka estradowa

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując jazz i muzykę estradową

Program studiów i przedmioty

Aby zostać studentem kierunku Jazz i muzyka estradowa musisz najpierw przejść pozytwne egzamin wstępny. Na większości akademii sprawdzane są umiejętności wykonawcze w zakresie przedmiotu kierunkowego (śpiewu lub gry na wybranym instrumencie) oraz słuchu muzycznego. Studia przygotują Cię do do wykonawstwa estradowego i podejmowania twórczych inicjatyw w tej dyscyplinie.

Na program większości studiów składają się takie przedmioty podstawowe i kierunkowe jak: instrument/śpiew, kształcenie słuchu, harmonia klasyczna i jazzowa, historia muzyki, historia jazzu i pop music, propedeutyka instrumentacji i aranżacji czy zespoły big band. To na pewno studia, które łączą Twoje zainteresowania z przyszłościową ścieżką kształcenia.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • prowadzenia samodzielnej pracy artystycznej jako solista, członek zespołów instrumentalnych i instrumentalno-wokalnych oraz jako kompozytor i aranżer muzyki jazzowej i rozrywkowej,
 • orientowania się w historii jazzu i jego faz rozwojowych, definiowania stylistyki muzyki jazzowej w kontekcie historycznym, orientowania się w biogramach i twórczości kompozytorów muzyki jazzowej i działalnoci zespołów,
 • prowadzenia działalności upowszechniajcej muzyke jazzową i rozrywkową w instytucjach kultury, profesjonalnej obsługi akustycznej i nagraniowej imprez kulturalnych, koncertów, festiwali i projektów artystycznych,
 • posługiwania się technik instrumentalną w interpretacji dzieł muzycznych, interpretowania utworów przeznaczonych na instrument oraz własnych kompozycji,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku jazz i muzyka estradowa?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek jazz i muzyka estradowa można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk artystycznych.

 

Studia na kierunku jazz i muzyka estradowa możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku jazz i muzyka estradowa będziesz mógł korzystać z bogatej oferty zajęć i wykładów akademickich o tematyce związanej z naukami artystycznymi, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki i wokalistyki. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

 • Kształcenie rytmiczne z czytaniem a vista
 • Harmonia jazzowa i pop music
 • Zespół instrumentalny

Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie powyższych studiów artystycznych, zdobędziesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się prawidłowej emisji głosu oraz prezentacji własnych dokonań artystycznych.

Ponadto rozwiniesz swoje kompetencje wokalne i instrumentalne. Studenci będą także uczęszczać na lektorat z języka obcego, dzięki któremu zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Szukasz kierunku, który pomoże Ci odkryć Twój niepowatrzalny artystyczny głos i przygotuje Cię do przyszłej kariery w przemyśle muzycznym? Marzysz o publicznych wstępach i chciałbyś rozwinąć swoje działania artystycznę na większą skalę? Dzięki studiom na kierunku Jazz i muzyka estradowa zrobisz krok ku swojej karierze muzycznej!

 

5. Gdzie studiować jazz i muzyka estradowa

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek jazz i muzyka estradowa:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku jazz i muzyka estradowa trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku jazz i muzyka estradowa będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku jazz i muzyka estradowa

Praca po studiach

Jazz i muzyka estradowa to kierunek przygotowujący do prowadzenia działalności estradowej, pracy w placówkach kulturalnych, instytucjach kultury i mediach oraz do kontynuacji studiów.

Co więcej, będzie mógł zająć się profesjonalną obsługą akustyczną i nagraniową imprez kulturalnych, koncertów, festiwali i projektów artystycznych. Jeżeli zatem na scenie czujesz się jak ryba w wodzie to Jazz i muzyka estradowa będzie świetnym początkiem Twojej kariery muzycznej!

 

Absolwent kierunku jazz i muzyka estradowa znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • solista, członek zespołów instrumentalnych i instrumentalno-wokalnych oraz jako aranżer muzyki jazzowej i rozrywkowej,
 • pracownik instytucji kulturowych,
 • pracownik obsługi akustycznej oraz nagraniowej imprez kulturalnych,
 • pracownik zajmujący się organizacją projektów multimedialnych,
 • kompozytor muzyki estradowej.

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Artystyczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU JAZZ I MUZYKA ESTRADOWA

Komentarze (2)

Absolwentka odpowiedz

Bydgoska Akademia Muzyczna jako jedyna w Polsce posiada w swojej ofercie specjalność - dyrygentura jazzowa, gdzie studenci kształcą się w zakresie dyrygowania, prowadzenia orkiestr jazzowych i chórów rozrywkowych.

Kasia Muzyczka odpowiedz

Na kierunku jazz i muzyka estradowa można studiować nie tylko na specjalności instrumentalistka jazzowa, wokalistyka jazzowa, kompozycja i aranżacja, ale także i dyrygentura jazzowa, czyli tzw. prowadzenie zespołów jazzowych i muzyki rozrywkowej.

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Dzień otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1bd10-uniwersytet-szczecinski.jpg Uniwersytet Szczeciński
 • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski