Administracja studia II stopnia Szczecin

Administracja studia II stopnia Szczecin

Administracja studia II stopnia Szczecin

Studia II stopnia w Szczecinie

na kierunku administracja

Odkryj administrację w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Administracja studia II stopnia (magisterskie) Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku Administracja w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Administracja studia II stopnia Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek administracja

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Szczeciński

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek administracja w Szczecinie?

Aby zostać studentem kierunku administracja będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich. Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o konieczności dostarczenia wymaganych dokumentów rekrutacyjnych, których listę znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej wybranej uczelni wyższej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Administracja w Szczecinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Jak wyglądają studia na kierunku administracja w Szczecinie?

Współcześnie, zapotrzebowanie na pracowników administracyjnych utrzymuje się na stałym, wysokim poziomie, a ich praca jest wysoko ceniona w różnego rodzaju instytucjach czy przedsiębiorstwach. Obowiązki pracownika administracyjnego to przede wszystkim zapewnienie sprawnego funkcjonowania biura i obiegu dokumentacji. Specjaliści z zakresu tej dziedziny muszą posiadać szereg istotnych cech i predyspozycji, takich jak zdolności organizacyjne, odpowiedzialność czy zdolności interpersonalne.

Jeżeli spełniasz powyższe warunki i chciałbyś związać swoją przyszłość z pracą biurową, to koniecznie aplikuj na kierunek administracja w Szczecinie, którego ukończenie gwarantuje zdobycie wszechstronnej wiedzy prawniczej i społecznej oraz kompleksowego przygotowania zawodowego.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku administracja możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku administracja w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku administracja w Szczecinie będzie oscylował wokół nauk ekonomicznych, prawnych i społecznych. Studenci, którzy aplikują na studia prawnicze będą mogli korzystać z bogatej oferty zajęć. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty;

 • postępowanie sądowo-administracyjne
 • prawo finansów publicznych
 • polityka społeczna i system ubezpieczeń społecznych

Jako student poznasz także regulacje różnych dyscyplin prawa, między innymi finansowego i gospodarczego oraz nauczysz się ich zastosowania w praktyce. Ponadto, dowiesz się więcej na temat funkcjonowania organów administracji publicznej, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej praktyce zawodowej. W czasie studiów wykształcisz również cenne umiejętności menedżerskie oraz nauczysz się zarządzania zasobami ludzkimi oraz prawidłowego prowadzenia biura. Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Administracja w Szczecinie, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku administracja trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie uzyskasz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Jaka praca po studiach?

Studia prawnicze w Szczecinie kształcą specjalistów o wszechstronnej wiedzy i przygotowaniu zawodowym, którzy doskonale odnajdują się na obecnym, wymagającym rynku pracy. Dlatego też, po ukończeniu kierunku administracje będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się jako pracownik organów administracji rządowej i samorządowej. Ponadto, znajdziesz zatrudnienie na stanowisku pracownika administracyjnego, na którym będziesz odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie całego biura. Absolwenci często decydują się na związanie swojej przyszłości zawodowej z jednostkami wymiaru sprawiedliwości, między innymi sądami i prokuraturą. Równie ciekawą opcją może być praca w działach HR i Public Relations.

Uzyskaną wiedzę i umiejętności z powodzeniem wykorzystasz zakładając własną działalność gospodarczą o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia. Po ukończeniu studiów możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich lub podyplomowych i tym samym zdobyć nowe, ciekawe perspektywy zawodowe.

Gdzie studiować na kierunku administracja (studia II stopnia) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek administracja (studia II stopnia) w Szczecinie

 • Uniwersytet Szczeciński
 • Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Szczecinie

 

Kierunki prawnicze i administracja w Szczecinie

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W SZCZECINIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK ADMINISTRACJA

Komentarze (0)