Elektroniczne przetwarzanie informacji - Kraków

Elektroniczne przetwarzanie informacji - Kraków

Elektroniczne przetwarzanie informacji - Kraków

Studia w Krakowie

elektroniczne przetwarzanie informacji

Odkryj elektroniczne przetwarzanie informacji w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Elektroniczne przetwarzanie informacji studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Studia na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji w Krakowie rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 14 lipca 2023 r. | Elektroniczne przetwarzanie informacji Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie elektroniczne przetwarzanie informacji możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ).
 

Opis kierunku

Studia łączą w sobie zagadnienia związane z informatyką z podstawami komunikacji językowej, dźwiękowej i wizualnej. Wśród kompetencji, które można zdobyć w trakcie kształcenia, można wymienić np. projektowanie i programowanie udostępnianych przez internet usług informatycznych. Już w trakcie studiów można zapoznać się ze współczesnymi narzędziami i technologiami, wykorzystywanymi w różnych projektach komercyjnych.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Zawody, które mogą podjąć absolwenci kierunku, to np.: programista, grafik komputerowy, administrator sieci, czy projektant aplikacji. Specjaliści mogą pracować również w firmach, które tworzą i utrzymują serwisy internetowe.

czytaj dalej wszystko o Elektroniczne przetwarzanie informacji - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek ELEKTRONICZNE PRZETWARZANIE INFORMACJI

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Elektroniczne przetwarzanie informacji stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek elektroniczne przetwarzanie informacji w Krakowie?

 Popularność technicznych kierunków studiów rośnie wraz z zapotrzebowaniem współczesnego rynku pracy na absolwentów posiadających kompetencje z tego obszaru. Kandydatów na kierunek elektroniczne przetwarzanie informacji w Krakowie może być wielu, dlatego jeśli chcesz już wkrótce rozpocząć te studia, postaraj się o zdobycie wysokich wyników na egzaminie maturalnym, najlepiej na poziomie rozszerzonym.

Pamiętaj o sprawdzeniu aktualnych ustaleń dotyczących procesu rekrutacji. Znajdziesz je na stronie internetowej wybranej uczelni wyższej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Elektroniczne przetwarzanie informacji w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku elektroniczne przetwarzenia informacji w Krakowie?

Elektroniczne przetwarzanie informacji to jeden z kierunków opartych przede wszystkim na przedmiotach ścisłych, ze szczególnym uwzględnieniem matematyki i informatyki. Charakter kształcenia oraz odpowiednio zaprojektowana siatka programowa pozwala na uzyskanie kompetencji, które okażą się nieocenione w wielu obszarach zawodowych zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Jeśli zdecydujesz się na wybór tego kierunku, zostaniesz wprowadzony do świata mechanizmów ludzkiej komunikacji wizualnej i dźwiękowej, która stanie się podstawą do zrozumienia bardziej specjalistycznych zagadnień. Poznasz istotę programowania, nauczysz się dopasowywania graficznego interfejsu aplikacji do upodobań użytkowników, a ponadto staniesz się wyspecjalizowany w administrowaniu sieciami informatycznymi. 

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji możemy podzielić na:

 

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji realizowane są zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Studia licencjackie będą trwały trzy lata, natomiast magisterskie – dwa lata. Warto rozważyć kształcenie na obu stopniach, aby zdobyć cenną wiedzę i umiejętności.

Kierunek ten możesz podjąć w ramach trybu stacjonarnego, będącego najczęstszym wyborem kandydatów na studia. Jeśli i ty zdecydujesz się kształcić w ten sposób, będziesz uczęszczał na wykłady i zajęcia od poniedziałku do piątku podczas każdego tygodnia roboczego w miesiącu. W ten sposób zapewnisz sobie systematyczne przyswajanie kompetencji programowych.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Elektroniczne przetwarzanie informacji w Krakowie to kierunek interdyscyplinarny, oparty w głównej mierze na dokonaniach specjalistów z dziedzin technicznych i ścisłych. Osoby, które wybiorą te studia, nauczą się programowania aplikacji, tworzenia przyjaznych użytkownikom stron internetowych, zgłębią specyfikę przetwarzania dźwięku i przekazu wizualnego przez człowieka, a także staną się ekspertami w samodzielnej pracy nad różnego rodzaju projektami informatycznymi.

Ile trwają studia na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji w Krakowie?

Studia na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Elektroniczne przetwarzanie informacji w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji w Krakowie?

Osoby, które ukończą kształcenie na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji w Krakowie nie będą mogły narzekać na brak opłacalnych perspektyw zawodowych, bowiem posiadając dobrze ugruntowane, interdyscyplinarne kompetencje z obszaru szeroko rozumianej branży IT, będziesz mógł doskonale zaplanować swoją przyszłość. Absolwenci podejmują zatrudnienie na stanowiskach administratora i programisty zaawansowanych aplikacji internetowych, zajmują się planowaniem interfejsu stron internetowych, aby były one przyjazne dla użytkownika.

Po ukończeniu tego kierunku będziesz mógł ponadto sprawdzić się w roli grafika komputerowego w jednym z międzynarodowych przedsiębiorstw informatycznych, rozważysz aplikację na stanowisko programisty, o ile dobrze opanujesz umiejętność kodowania lub założysz własną działalność gospodarczą, co będzie doskonałą opcją dla osób ambitnych i biegle poruszających się w obszarze szeroko rozumianego zarządzania.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji:

 • Przedsiębiorstwa z branży IT

 • Instytucje eksploatujące lub utrzymujące serwisy WWW

 • Własna działalność gospodarcza

Gdzie studiować na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Uczelnia, na której można studiować kierunek elektroniczne przetwarzanie informacji:

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek elektroniczne przetwarzanie informacji:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Elektroniczne przetwarzanie informacji w Krakowie?

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Elektroniczne przetwarzanie informacji Kraków studia stacjonarne

Kierunki dziennikarstwo i informacja w Krakowie

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • al. 29 listopada 46, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJs1jZtnxZFkcRIL31oU9pRng https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d5c56-ur-krakow.jpg Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • ul. Sucharskiego 2,, 35-225 Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wsiz+rzeszow https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dadcc-wsiz-rzeszow.jpg Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9b9a6-politechnika-gdanska.jpg Politechnika Gdańska
 • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/09650-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie