Elektroniczne przetwarzanie informacji

Elektroniczne przetwarzanie informacji

Studia na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Elektroniczne przetwarzanie informacji stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Elektroniczne przetwarzanie informacji studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Elektroniczne przetwarzanie informacji to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji rozpocznie się 4 czerwca 2024 r. i potrwa do 12 września 2024 r. | elektroniczne przetwarzanie informacji - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | elektroniczne przetwarzanie informacji - uczelnie >

Opis kierunku

Elektroniczne przetwarzanie informacji to kierunek, który łączy w sobie wiele dyscyplin, między innymi informatykę, nauki o sztuce, językoznawstwo, matematykę, literaturoznawstwo oraz nauki prawne. Celem studiów jest przygotowanie do projektowania i programowania różnorodnych usług informacyjnych udostępnianych przez Internet, jak również przygotowanie do uczestnictwa w ewolucji technologii stosowanych w sieci. W toku kształcenia studenci poznają narzędzia informatyczne stosowane w internetowych projektach komercyjnych, a także narzędzia, które mogą znaleźć zastosowanie w przyszłości.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język angielski, matematyka, informatyka, język polski.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Pozyskaną na studiach wiedzę absolwenci Elektronicznego przetwarzania informacji będą mogli wykorzystać między innymi jako projektanci, programiści, administratorzy aplikacji internetowych, graficy komputerowi.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Elektroniczne przetwarzanie informacji to kierunek, w ramach którego studenci poznają różnorodne dyscypliny, a najważniejszą z nich jest informatyka. To właśnie ten przedmiot stanowi najważniejsze ogniwo procesu rekrutacyjnego.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Elektroniczne przetwarzania informacji:

  • informatyka,
  • matematyka,
  • język polski,
  • język angielski.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Elektroniczne przetwarzanie informacji - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTRONICZNE PRZETWARZANIE INFORMACJI?

Studia na kierunku Elektroniczne przetwarzanie informacji realizowane są według podziału stopnie. Pierwszy obejmuje naukę trwającą sześć semestrów, a drugi cztery semestry. Wiedza przekazywana jest podczas wykładów, ćwiczeń, ćwiczeń projektowych, ćwiczeń laboratoryjnych.

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Elektroniczne przetwarzanie informacji możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku Elektroniczne przetwarzanie informacji zaznajamiają się z takimi zagadnieniami jak między innymi: analiza matematyczna i algebra liniowa, technologie internetowe, projektowanie graficzne, antropologia obrazu, algorytmy i struktury danych, psycholingwistyczne mechanizmy percepcji, modelowanie i projektowanie systemów komputerowych, etnologiczne metody badań terenowych.

Studenci zdobywają wiedzę w zakresie budowy i funkcji systemu operacyjnego, zasad instalacji i uruchamiania serwerów usług oraz serwerów aplikacji, budowy i funkcji baz danych, narzędzi i metod budowy statycznego i dynamicznego dokumentu hipertekstowego, modelowania i projektowania systemów komputerowych.

Ponadto, pozyskują wiedzę z zakresu gramatyki, stylistyki i semantyki współczesnego języka, retoryki, tworzenia tekstów użytkowych przeznaczonych do publikacji w Internecie, budowy obrazu, budowy dzieła muzycznego, prawa autorskiego.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTRONICZNE PRZETWARZANIE INFORMACJI?

Studia na kierunku Elektroniczne przetwarzanie informacji trwają 3 lata (studia I stopnia) oraz 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ELEKTRONICZNE PRZETWARZANIE INFORMACJI?

Absolwenci studiów na kierunku Elektroniczne przetwarzanie informacji przygotowani są do projektowania i programowania serwisów informacyjnych w technologii www, projektowania i programowania ergonomicznego graficznego interfejsu użytkownika, projektowania i wykonywania grafiki oraz animacji komputerowej dla potrzeb serwisów www, administrowania złożonym serwisem www. Mogą pełnić funkcje administratorów aplikacji www, projektantów aplikacji internetowych, programistów aplikacji internetowych, testerów aplikacji internetowych, grafików komputerowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Elektroniczne przetwarzania informacji:

  • administrator aplikacji www,
  • projektant aplikacji internetowych,
  • programista aplikacji internetowych,
  • tester aplikacji internetowych,
  • grafik komputerowy.

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Elektroniczne przetwarzanie informacji studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Elektroniczne przetwarzanie informacji studia I stopnia

Elektroniczne przetwarzanie informacji studia II stopnia

Zobacz inne kierunki humanistyczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki humanistyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

W jakich firmach możesz pracować po kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji

Miasta, które oferują studia na kierunku Elektroniczne przetwarzanie informacji

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • ul. Kopernika 26, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=akademia%20ignatianum https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/0b0ba-akademia-ignatianum.jpg Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
  • ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJoTuW7B5bFkcRCmmIk7KFjxI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6ee41-ue-krakow-studia.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c8c81-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
  • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
  • Budynek Główny AWF w Krakowie Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
  • ul. Ostrowskiego 22, 53-238 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych

Komentarze (0)