Chemia w kryminalistyce - Łódź

Chemia w kryminalistyce - Łódź

Chemia w kryminalistyce - Łódź

Studia w Łodzi

chemia w kryminalistyce

Odkryj kierunek chemia w kryminalistyce w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

09.02.2023

Chemia w kryminalistyce studia Łódź - 2023 | woj. łódzkie

Studia na kierunku chemia w kryminalistyce to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku chemia w kryminalistyce w Łodzi
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 1,5 roku (studia II stopnia)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

 

Uczelnie
W Łodzi chemię w kryminalistyce możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Politechnice Łódzkiej (Wydział Chemiczny PŁ).
 

Opis kierunku

Filmy i seriale kryminalne często podkreślają, jak duże znaczenie, podczas prowadzonego śledztwa, ma analiza materiałów dowodowych. Prowadzone zajęcia związane m.in. z chemią, biologią, toksykologią, czy informatyką, pozwalają na kształcenie ekspertów w tej dziedzinie. Studenci dowiadują się np. tego, jak identyfikować zabezpieczone na miejscu zdarzenia ślady, czy co powinny zawierać dobrze skonstruowane opinie kryminalistyczne.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Zdobyte w trakcie kształcenia umiejętności z zakresu chemii i kryminalistyki, pozwalają na pracę dla policji, sądów, czy służby celnej. Absolwenci mogą zatrudnić się w laboratoriach badawczych, kontrolnych, czy diagnostycznych.

czytaj dalej wszystko o Chemia w kryminalistyce - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek CHEMIA W KRYMINALISTYCE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Chemia w kryminalistyce stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek chemia w kryminalistyce?

Jeśli rozważasz studiowanie chemii w kryminalistyce, warto sprawdzić wymagania kwalifikacyjne, które indywidualnie ustalane są przez łódzkie uczelnie. Kandydatów jest wielu nawet na studia magisterskie.

W procesie rekrutacyjnym uwzględnia się ocenę z dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich. Kandydaci mogą zostać zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Chemia w kryminalistyce w Łodzi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CHEMIA W KRYMINALISTYCE W ŁODZI?

Chemia w kryminalistyce to studia, które skupiają się na wiedzy obejmującej chemię sądową, analizę materiałów dowodowych, techniki stosowane w kryminalistyce. Interdyscyplinarny program kształcenia, który nie stroni od zajęć zaawansowanych technologicznie, łączy cenne informacje obejmujące pracę laboratoryjną w zakresie materiałów dowodowych z wiedzę odnoszącą się do zagadnień chemicznych, biologicznych, toksykologicznych i informatycznych.

Realizowane przedmioty mają charakter praktyczny, dzięki czemu studenci mają szansę rozwiązywać realne problemy, a tym samym zdobywać praktyczne umiejętności. Kierunek pozwoli Ci wejść w świat technik kryminalistycznych, technik analitycznych, a także obrazowania w kryminalistyce.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Chemia w kryminalistyce możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Studia w Łodzi na kierunku chemia w kryminalistyce realizowane są w ramach studiów magisterskich, to znaczy na drugim stopniu, który trwa półtora roku, czyli trzy semestry.

Łódzkie uczelnie umożliwiają studiowanie tego typu dziedziny nauki w trybie stacjonarnym. Zajęcia na studiach dziennych odbywają się od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne na uczelniach publicznych są bezpłatne, jednakże kandydaci muszą uiścić opłatę rekrutacyjną.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Na studentów chemii w kryminalistyce czeka bardzo wiele fascynujących przedmiotów, które pozwolą im zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu chemii sądowej, technik kryminalistycznych, nowoczesnych technik analitycznych i obrazowania w kryminalistyce. Zapoznasz się także z chemometrią, logiką, biometrią w kryminalistyce oraz chemią i detekcją związków psychoaktywnych.

Studia chemiczne drugiego stopnia są przeznaczone dla osób, które mają już wykształcenie wyższe, a tajniki chemii i biologii nie są im obce. Wykłady i zajęcia laboratoryjne umożliwią zdobywanie wiedzy w ramach metod instrumentalnych w analizie kryminalistycznej, farmakologii i metabolizmu związków psychoaktywnych, a także odnoszącej się do zachowań człowieka, które mogą mieć istotne znaczenie dla zdobywanych materiałów dowodowych. 

Zapoznasz się z nowoczesnymi metodami analitycznymi, które wykorzystywane są w badaniach kryminalistycznych, ze sposobami identyfikacji śladów zabezpieczonych na miejscu zdarzenia oraz z podstawowymi zagadnieniami prawnymi.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CHEMIA W KRYMINALISTYCE W ŁODZI?

Studia na kierunku Chemia w kryminalistyce trwają 1,5 roku (studia II stopnia).

Chemia w kryminalistyce w Łodzi - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 1,5 roku magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU CHEMIA W KRYMINALISTYCE W ŁODZI?

Absolwenci studiów chemicznych w zakresie chemii w kryminalistyce potrafią wykorzystywać nowoczesne metod chemicznych w kryminalistyce, opracowywać statystycznie dane, również biometryczne, wykorzystywać testy statystyczne oraz metody analizy danych wielowymiarowych.

Bez problemu prowadzą badania chemiczne odnoszące się do analizy materiałów dowodowych, a także rozwiązują problemy chemiczne przy zastosowaniu nowoczesnej aparatury chemicznej i analitycznej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku chemia w kryminalistyce:

  • laboratoria kryminalistyczne policji i służby celnej
  • laboratoria badawcze
  • laboratoria kontrolne
  • laboratoria diagnostyczne

Absolwenci odnajdują się w pracy zarówno w laboratoriach kryminalistycznych, zakładach medycyny sądowej, jak i w sektorach administracji i zarządzania. Zajmują się sporządzaniem ekspertyz, ale prowadzą także wnikliwe badania podczas pracy w zespołach naukowo-badawczych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Chemia w kryminalistyce w Łodzi?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Chemia w kryminalistyce Łódź studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Chemia w kryminalistyce Łódź studia stacjonarne

Kierunki chemiczne w Łodzi

Rozwiń

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia