Biokosmetologia - Lublin

Biokosmetologia - Lublin

Studia na kierunku biokosmetologia w Lublinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Biokosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

26.01.2024

Biokosmetologia studia Lublin 2023 | woj. lubelskie

Studia na kierunku biokosmetologia to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Biokosmetologia - Lublin
Studia na kierunku biokosmetologia w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia w Lublinie 2024/2025 na kierunku biokosmetologia możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie (Wydział Biologii Środowiskowej UP).
 
Opis kierunku 
Studia na tym kierunku są gwarancją zdobycia wiedzy i umiejętności z obszaru projektowania i produkcji biokosmetyków oraz kosmetologii. Studenci zapoznają się z właściwościami naturalnych surowców kosmetycznych, uczą się jak je pozyskiwać i przechowywać oraz, w jaki sposób identyfikować składniki aktywne. Uczestnicy zajęć odkrywają również tajniki opracowywania innowacyjnych receptur i preparatów kosmetycznych. Ponadto, nauczą się pracować na nowoczesnym sprzęcie i aparaturze, niezbędnej do pracy w tym zawodzie. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak m.in.: podstawy anatomii i fizjologii człowieka, prawo kosmetyczne, surowce pochodzenia roślinnego w kosmetyce, obrót surowców i kosmetyków, czy pakowanie i znakowanie kosmetyków.
 
Praca po studiach
Absolwenci studiów na kierunku biokosmetologia znajdują zatrudnienie w firmach zajmujących się produkcją i technologią kosmetyków, a także w laboratoriach specjalizujących się w ocenie składu i jakości kosmetyków. Pracują w jednostkach kontrolujących jakość surowców kosmetycznych oraz instytucjach badawczych. Doskonale odnajdują się również w koncernach kosmetycznych zajmujących się produkcją i dystrybucją kosmetyków. Czekają na nich stanowiska konsultantów, technologów i menadżerów. 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek biokosmetologia w Lublinie?

Każdy, kto marzy o rozpoczęciu studiów wyższych, powinien odpowiednio wcześnie przygotować się do procesu rekrutacji poprzez chociażby zaznajomienie się z wymaganiami rekrutacyjnymi. Zazwyczaj przedmioty maturalne, które odgrywają główną rolę podczas kwalifikacji kandydatów, są zbieżne ze specyfiką kształcenia.

Niezbędne informacje na temat rekrutacji oraz nauki na kierunku biokosmetologia w Lublinie znajdziesz na stronie internetowej uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Biokosmetologia w Lublinie

Jak wyglądają studia na kierunku biokosmetologia w Lublinie?

Coraz więcej osób zwraca uwagę na wygląd zewnętrzny. Dbanie o siebie może być również podyktowane chęcią zadbania o samopoczucie psychiczne. Niezależnie od pobudek, wiele osób decyduje się na korzystanie z usług profesjonalistów. Dlatego zapotrzebowanie na biokosmetologów nie maleje.

Jeżeli zdecydujesz się na wybór tego kierunku kształcenia, zyskasz okazję do poznania podstaw nauk medycznych, biologicznych oraz chemicznych, a także pozyskania umiejętności ich praktycznego zastosowania. Nie bez znaczenia pozostaną również dziedziny społeczne, dzięki którym stworzenie dobrej atmosfery podczas pracy z klientami stanie się łatwiejsze.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku biokosmetologia możemy podzielić na:

 

1. Typ

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Biokosmetologię można realizować jedynie na studiach pierwszego stopnia. Studenci uczą się zazwyczaj od 3,5 roku do 4 lat, w zależności do trybu, na jaki się zdecydują, a następnie dostają dyplom z tytułem inżyniera.

Lubelskie uczelnie starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom przyszłych i aktualnych studentów, dlatego biokosmetologię możesz studiować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Dostosuj wybór do swoich preferencji.

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Biokosmetologię z powodzeniem można nazwać kierunkiem interdyscyplinarnym, ponieważ umożliwia studentom zdobycie wiedzy i umiejętności z obszaru nauk chemicznych, biologicznych, biotechnologicznych oraz pokrewnych, które stają się fundamentem pod kształtowanie kompetencji nieocenionych w życiu zawodowym.

Studenci uczą się posługiwania specjalistycznym sprzętem laboratoryjnym, zgłębiają tajniki bezpiecznej pracy z odczynnikami chemicznymi, zyskują wiedzę na temat składników kosmetycznych i ich udowodnionego wpływu na ludzki organizm.

Idąc z duchem czasu, lubelska uczelnia, na której można realizować ten interesujący kierunek, dba o to, aby w programie kształcenia znalazły się przedmioty uświadamiające studentom istotę ekologicznych rozwiązań w kosmetologii i kosmetyce.

Ile trwają studia na kierunku biokosmetologia w Lublinie?

Studia na kierunku biokosmetologia trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia).

Biokosmetologia w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku biokosmetologia w Lublinie?

Gdyby stworzyć listę kierunków, które są obecnie „na czasie”, prawdopodobnie biokosmetologia uplasowałaby się bardzo wysoko. Wynika to nie tylko z zainteresowania coraz większej części społeczeństwa profesjonalnymi zabiegami kosmetologicznymi oraz jakością używanych produktów kosmetycznych, ale również interesującą specyfiką zawodu.

Absolwenci bez trudu rozpoczną bądź kontynuują karierę naukową w laboratoriach zajmujących się kontrolą i badaniem składników kosmetycznych, zatrudnią się w ośrodkach naukowo-rozwojowych lub podobnych instytucjach badawczych.

Jednostki związane z kontrolą wypuszczanych na rynek produktów kosmetycznych staną przed tobą otworem, a różnego rodzaju przedsiębiorstwa produkcyjne docenią posiadane przez ciebie kompetencje.

Wiele osób po ukończeniu biokosmetologii decyduje się na podjęcie pracy w ogromnych koncernach kosmetycznych, a najbardziej przedsiębiorczy postanawiają założyć własną działalność gospodarczą pod postacią na przykład innowacyjnej firmy kosmetycznej.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku biokosmetologia:

 • Laboratoria,

 • Ośrodki naukowo-rozwojowe,

 • Przedsiębiorstwa produkcyjne,

 • Instytucje badawcze,

 • Jednostki związane z kontrolą produktów kosmetycznych,

 • Koncerny kosmetyczne,

 • Własna działalność gospodarcza.

Gdzie studiować na kierunku biokosmetologia w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

Uczelnia, na której można studiować biokosmetologię:

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

Uczelnie w Lublinie - kierunek biokosmetologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (Wydział Biologii Środowiskowej UP w Lublinie) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek biokosmetologia w Lublinie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Biokosmetologia Lublin studia i stopnia

Biokosmetologia Lublin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Biokosmetologia Lublin studia stacjonarne

Biokosmetologia Lublin studia niestacjonarne

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Aula Uniwersytecka Wydziału Prawa i Administracji UMCS https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCxKWr2NXIkcRYECcap5lmJQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/99092-umcs-kierunki.jpg Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJlUta6UScGEcReTNKOPAxYMc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/36d11-wsosp-deblin.jpg Lotnicza Akademia Wojskowa
 • UL.ROLNA 43,, 40-555 KATOWICE, WOJ. ŚLĄSKIE https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wyższa+szkoła+techniczna+katowice https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b6936-wst-katowice.jpg Akademia Śląska
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie