BIOKOSMETOLOGIA studia – kierunek studiów

W ostatnich latach, ekologia stała się niezwykle modnym i popularnym zjawiskiem. Coraz więcej ludzi chce żyć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, co przejawia się w różnych aspektach ich życia. Już tak proste czynności, jak segregacja odpadów, używanie papierowych toreb czy zrezygnowanie z plastiku pozytywnie wpływają na naturę. Istnieje jeszcze wiele innych sposobów dbania o środowisko.

Jednym z nich jest używanie ekologicznych kosmetyków, wyprodukowanych tylko z naturalnych składników, które dodatkowo mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Na drogeryjnych półkach z roku na rok przybywa produktów bio, które są chętnie wybierane przez klientów. W związku z tego typu tendencją, wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny produkcji ekologicznych kosmetyków. Jako odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku pracy powstały studia na kierunku biokosmetologia. Jeżeli więc chciałbyś mieć realny wpływ na stan środowiska naturalnego, a dodatkowo interesuję Cię branża za kosmetyczna to studia na kierunku biokosmetologia będą dla Ciebie idealne!

Czego nauczysz się na kierunku biokosmetologia?

Przede wszystkim, podczas studiów skupisz się na kształtowaniu umiejętności praktycznych. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach, odbywających się w nowocześnie wyposażonych salach laboratoryjnych, na których nauczysz się czynności związanych z szeroko rozumianą produkcją bio kosmetyków.

Ponadto dowiesz się więcej o właściwościach naturalnych surowców, wykorzystywanych przy tworzeniu ekologicznych produktów kosmetycznych oraz sposobach ich pozyskiwania. Kadra akademicka nauczy Cię w jaki sposób opracowywać receptury na naturalne preparaty kosmetyczne, a także tego jak korzystać z nowoczesnych aparatur i sprzętu, wykorzystywanego przy produkcji.

Co więcej, dostaniesz szansę uczestniczenia w zajęciach terenowych, które odbędą się w zakładach, zajmujących się tworzeniem ekologicznych kosmetyków. Zdobyte w ten sposób doświadczenie wykorzystasz podczas obowiązkowych, praktyk studenckich.

Jaka praca po studiach?

Jako absolwent kierunku biokosmetologia będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu technik produkowania i projektowania ekologicznych kosmetyków, sporządzania receptur oraz posługiwania się specjalistycznym sprzętem produkcyjnym i aparaturami do zabiegów kosmetycznych. Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów z tej dziedziny.

Z powodzeniem znajdziesz pracę w sektorze produkcji i technologii kosmetyków. Ponadto, jako specjalista, będziesz mógł zatrudnić się w laboratoriach, badających skład biokosmetyków, instytucjach badawczych czy koncernach kosmetycznych. Co więcej będziesz mógł zająć stanowisko menadżera lub technologa w firmach kosmetycznych. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zdobywać dalsze wykształcenie.

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem biokosmetologii powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: język obcy nowożytny, matematyka, biologia, chemia, fizyka i astronomia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BIOKOSMETOLOGIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU BIOKOSMETOLOGIA :

   • znajomość technik produkowania biokosmetyków
   • znajomość właściwości naturalnych surowców kosmetycznych
   • umiejętność opracowywania receptur kosmetycznych
   • umiejętność sporządzania preparatów kosmetycznych
   • wiedza z zakresu kosmetologii
   • umiejętność oceniania składu kosmetyków

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU BIOKOSMETOLOGIA :

   • laboratoria
   • przedsiębiorstwa produkcyjne
   • instytucje badawcze
   • jednostki kontrolujące jakość produktów kosmetycznych
   • koncerny kosmetyczne
   • konsultant
   • technolog
   • menadżer

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOKOSMETOLOGIA

   Komentarze (0)