BIOKOSMETOLOGIA

BIOKOSMETOLOGIA

Studia na kierunku biokosmetologia możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Biokosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie biokosmetologia jako specjalność / ścieżka kształcenia

Politechnika Koszalińska

Politechnika Koszalińska

Bioanalityka chemiczna stopień: (I), czas trwania: 4 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku bioanalityka chemiczna

BIOKOSMETOLOGIA studia – kierunek studiów

Studia na kierunku biokosmetologia to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia na kierunku biokosmetologia
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku biokosmetologia rozpocznie się 6 maja 2024 r. i potrwa do 17 września 2024 r. | biokosmetologia - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku biokosmetologia możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | biokosmetologia - uczelnie >

Opis kierunku

Biokosmetologia to kierunek dedykowany osobom, które chciałyby zdobyć praktyczne wykształcenie. Studenci uczestniczą w szeregu ćwiczeń i laboratoriów – uczą się wtedy jak wygląda produkcja i projektowanie biokosmetyków. Kwalifikacje zawodowe studentów będą opierać się na stabilnych podstawach teoretycznych. Poznają oni więc właściwości naturalnych surowców kosmetycznych, a także otrzymają gruntowne przygotowanie z podstaw biologii i chemii.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku biokosmetologia najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka i astronomia, informatyka, geografia, matematyka, język obcy.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Biokosmetologia to kierunek, który odpowiada na wyzwania współczesnego świata. Dziś bowiem coraz częściej doceniamy naturalną, świadomą pielęgnację. Absolwenci tego kierunku znajdą więc zatrudnienie w sektorze produkcji i technologii kosmetyków. Czekać na nich będą również laboratoria badawcze czy instytucje zajmujące się kontrolą jakości poszczególnych biokosmetyków.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

 

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku biokosmetologia:

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka i astronomia,
 • geografia,
 • informatyka,
 • matematyka,
 • język obcy.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

BIOKOSMETOLOGIA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Ceny

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU BIOKOSMETOLOGIA :

Czego nauczysz się na kierunku biokosmetologia?

Przede wszystkim, podczas studiów skupisz się na kształtowaniu umiejętności praktycznych. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach, odbywających się w nowocześnie wyposażonych salach laboratoryjnych, na których nauczysz się czynności związanych z szeroko rozumianą produkcją bio kosmetyków.

Ponadto dowiesz się więcej o właściwościach naturalnych surowców, wykorzystywanych przy tworzeniu ekologicznych produktów kosmetycznych oraz sposobach ich pozyskiwania. Kadra akademicka nauczy Cię w jaki sposób opracowywać receptury na naturalne preparaty kosmetyczne, a także tego jak korzystać z nowoczesnych aparatur i sprzętu, wykorzystywanego przy produkcji.

Co więcej, dostaniesz szansę uczestniczenia w zajęciach terenowych, które odbędą się w zakładach, zajmujących się tworzeniem ekologicznych kosmetyków. Zdobyte w ten sposób doświadczenie wykorzystasz podczas obowiązkowych, praktyk studenckich.

 

Absolwent powinien posiadać:

 • znajomość technik produkowania biokosmetyków
 • znajomość właściwości naturalnych surowców kosmetycznych
 • umiejętność opracowywania receptur kosmetycznych
 • umiejętność sporządzania preparatów kosmetycznych
 • wiedza z zakresu kosmetologii
 • umiejętność oceniania składu kosmetyków

Jak wyglądają studia na kierunku biokosmetologia?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek biokosmetologia można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.

Program nauczania na powyższych studiach będzie poruszał tematykę związaną przede wszystkim z naukami biologicznymi i chemicznymi.

 

Studia na kierunku biokosmetologia możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku biokosmetologia: chemia kosmetyczna, surowce pochodzenia zwierzęcego w kosmetyce, endokrynologia, mikrobiologia, botanika.

Jako student kierunku biokosmetologia rozwiniesz swoją wiedzę biologiczną i chemiczną. Ponadto, dowiesz się więcej na temat naturalnych surowców kosmetycznych oraz metod ich przetwarzania i wykorzystywania w branży kosmetycznej.

Wszyscy studenci będą mieli możliwość korzystania z bogatej oferty zajęć akademickich, w której znajdą się między innymi następujące przedmioty:

 

 • Podstawy anatomii i fizjologii człowieka
 • Aparatura procesowa
 • Botanika
 • Dermatologia pielęgnacyjna

 

3. Nabywane umiejętności

Studia na kierunku biokosmetologia będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu wykształcisz wiele cennych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim poznasz zaawansowane metody pozyskiwania i przetwarzania naturalnych surowców kosmetycznych.

Jako student nauczysz się również obsługi zaawansowanej aparatury badawczej stosowanej na co dzień w branży kosmetycznej i chemicznej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz niezwykle ważne doświadczenie zawodowe.

 

4. Dla kogo ten kierunek

W ostatnich latach, ekologia stała się niezwykle modnym i popularnym zjawiskiem. Coraz więcej ludzi chce żyć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, co przejawia się w różnych aspektach ich życia. Już tak proste czynności, jak segregacja odpadów, używanie papierowych toreb czy zrezygnowanie z plastiku pozytywnie wpływają na naturę. Istnieje jeszcze wiele innych sposobów dbania o środowisko.

Jednym z nich jest używanie ekologicznych kosmetyków, wyprodukowanych tylko z naturalnych składników, które dodatkowo mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Na drogeryjnych półkach z roku na rok przybywa produktów bio, które są chętnie wybierane przez klientów. W związku z tego typu tendencją, wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny produkcji ekologicznych kosmetyków.

Jako odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku pracy powstały studia na kierunku biokosmetologia. Jeżeli więc chciałbyś mieć realny wpływ na stan środowiska naturalnego, a dodatkowo interesuję Cię branża za kosmetyczna to studia na kierunku biokosmetologia będą dla Ciebie idealne!

 

5. Gdzie studiować biokosmetologię

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek biokosmetologia:

 

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku biokosmetologia trwają od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku biokosmetologia będą trwały od trzech i pół do czterech lat , czyli siedem lub osiem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł inżyniera.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU BIOKOSMETOLOGIA :

Jaka praca po studiach?

Jako absolwent kierunku biokosmetologia będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu technik produkowania i projektowania ekologicznych kosmetyków, sporządzania receptur oraz posługiwania się specjalistycznym sprzętem produkcyjnym i aparaturami do zabiegów kosmetycznych.

Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów z tej dziedziny.Z powodzeniem znajdziesz pracę w sektorze produkcji i technologii kosmetyków.

Ponadto, jako specjalista, będziesz mógł zatrudnić się w laboratoriach, badających skład biokosmetyków, instytucjach badawczych czy koncernach kosmetycznych.

Co więcej będziesz mógł zająć stanowisko menadżera lub technologa w firmach kosmetycznych. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zdobywać dalsze wykształcenie.

 

Absolwet biokosmetologii znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • laboratoriach
 • przedsiębiorstwach produkcyjnych
 • instytucjach badawczych
 • jednostkach kontrolujących jakość produktów kosmetycznych
 • koncernach kosmetycznych
 • konsultant
 • technolog
 • menadżer

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Biokosmetologia studia niestacjonarne

Biokosmetologia studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Biokosmetologia studia I stopnia

Biokosmetologia studia II stopnia

Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku BIOKOSMETOLOGIA

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)