Architektura krajobrazu - Poznań

Architektura krajobrazu - Poznań

Architektura krajobrazu - Poznań

Studia w Poznaniu 

architektura krajobrazu

Odkryj architekturę krajobrazu w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Architektura krajobrazu studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku architektura krajobrazu w Poznaniu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (nżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Architektura krajobrazu - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek architektura krajobrazu

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Architektura krajobrazu stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek architektura krajobrazu w Poznaniu?

Uczelnie w Poznaniu chętnie przyjmują kandydatów, którzy chcą realizować swoje pasje oraz zdobyć wszechstronne wykształcenie. Jednak, aby dostać się na wymarzone studia musisz spełnić kilka warunków.

Zasadniczą kwestią jest zaliczenie egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, do których należą biologia, chemia, geografia, historia lub matematyka. Ponadto, punkty uzyskane za udział w konkursach i olimpiadach naukowych pozytywnie wyróżnią Cię na tle innych osób, ubiegających się o przyjęcie na studia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura krajobrazu w Poznaniu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU POZNAŃ STUDIA I STOPNIA

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU POZNAŃ STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU POZNAŃ STUDIA STACJONARNE

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU POZNAŃ STUDIA NIESTACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU?

Zapewne kojarzysz takie miejsca, jak Central Park, ogrody przy pałacu w Wilanowie czy te w Wersalu. Te wszystkie, niewplatanie piękne obiekty są przykładem architektury krajobrazu, której początków można doszukiwać się już w czasach starożytnych, mianowicie w pokrewnej sztuce aranżacji ogrodów.

Jednak, jako oddzielna nauka artystyczna wyodrębniła się ona w XIX wieku, a obecnie zyskuje coraz większą popularność. W związku z rozwojem urbanistycznym i postępem technologicznym, rośnie zapotrzebowanie na specjalistów posiadających umiejętności planowania przestrzennego oraz wszechstronne wykształcenie architektoniczne. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek architektura krajobrazu w Poznaniu.

Studia architektoniczne będą odpowiednim wyborem dla osób posiadających poczucie estetyki, zdolności manualne oraz plastyczne. Jeżeli dodatkowo interesują Cię nauki ścisłe, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten kierunek.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku architektura krajobrazu możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architektura krajobrazu w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia architektoniczne w Poznaniu zyskują coraz większą popularność wśród studentów, dlatego też uczelnie decydują się na wprowadzenie ich do swojej oferty kształcenia. Obecnie architekturę krajobrazu w Poznaniu można studiować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Program nauczania na kierunku architektura krajobrazu oscyluje głównie wokół nauk geograficznych, matematycznych, technicznych i biologicznych, dzięki czemu studenci mogą rozwijać się na kilku polach jednocześnie. Oprócz zajęć o profilu teoretycznym, przewidziano także warsztaty praktyczne, na których rozwiniesz zdolności rysunku technicznego, odręcznego oraz poznasz techniki graficzne. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, między innymi:

 • historia architektury i sztuki
 • matematyka
 • fizyka z elementami biofizyki
 • uprawa gleby i żywienie roślin
 • rekultywacja krajobrazu

 

Ponadto, wszyscy studenci będą mogli poznać specjalistyczny język obcy, co niewątpliwie zwiększy ich szansę na międzynarodową karierę.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU?

Studia w Poznaniu kształcą specjalistów z zakresu różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się na współczesnym, wymagającym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku architektura krajobrazu, którzy dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom bez problemu znajdą atrakcyjną pracę. Po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do zawodu architekta krajobrazu, który będziesz mógł wykonywać w biurach projektowych, firmach zajmujących się aranżacją przestrzeni, a także we własnej działalności gospodarczej.

Ponadto, idealnie sprawdzisz się, jako pracownik urzędów miast i gmin w sekcjach zajmujących się tworzeniem planów zagospodarowania terenów. Inną, równie ciekawą opcją może być praca w jednostkach ochrony środowiska i zabytków. Absolwenci często decydują się także na związanie swojej przyszłości z:

 • specjalistycznymi wydawnictwami
 • redakcjami czasopism
 • innymi mediami

 

Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać nowe, ciekawe perspektywy zawodowe.

Gdzie studiować na kierunku architektura krajobrazu w Poznaniu?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura krajobrazu w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Architektura krajobrazu w Poznaniu

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

kierunki studiów w Poznaniu

studia w Poznaniu

 

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU - ważne informacje

architektura krajobrazu studia

studia architektura i budownictwo w Poznaniu

studia architektura i budownictwo w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki architektura i budownictwo w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu


 

 

Komentarze (0)