Geografia, jako dyscyplina naukowa łącząca zagadnienia związane m.in. z geologią, meteorologią czy kartografią, oferuje zdobycie szerokiego wachlarza umiejętności z różnych dziedzin. Wybierając studia na tym kierunku, poznasz uwarunkowania społeczne, gospodarcze, czy polityczne. W ramach zajęć doświadczeni wykładowcy zaznajomią Cię z astronomicznymi podstawami geografii, matematyką i statystyką, fizyką i chemią Ziemi, a także z podstawami ekonomii czy socjologii.
Weźmiesz udział w fascynujących zajęciach terenowych oraz zyskasz szansę na zrealizowanie części programu kształcenia na jednej z zagranicznych uczelni. Pozwoli Ci to na poszerzenie horyzontów i zdobycie cennego doświadczenia, co znacznie zwiększy Twoje szanse na znalezienie w przyszłości ciekawej pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku geografia możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia I stopnia (licencjackie)
-
studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studia na kierunku geografia mają charakter niezwykle interdyscyplinarny, dzięki czemu zdobędziesz wszechstronne wykształcenie nie tylko z zakresu geografii, lecz także nauk pokrewnych. Zrozumiesz podstawowe procesy gospodarcze i zasady funkcjonowania współczesnego społeczeństwa. Dzięki zajęciom poświęconym meteorologii i klimatologii nauczysz się prognozowania pogody na podstawie danych meteorologicznych z sieci stacji oraz własnych pomiarów.
Nieobce będą Ci też podstawy geografii fizycznej oraz społeczno-ekonomicznej. Doświadczeni wykładowcy pokażą Ci, w jaki sposób należy określać wpływ zjawisk geologicznych na działalność gospodarczą człowieka. W Twoim planie zajęć nie zabraknie też takich przedmiotów, jak podstawy antropologii, geografia ludności, hydrologia i oceanografia czy geoinformacja.