Geografia - Warszawa

Geografia - Warszawa

Geografia - Warszawa

Studia w Warszawie

geografia

Odkryj kierunek geografia w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Geografia studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Geografia w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Geografia to niezwykle obszerna dyscyplina. Jej studenci muszą być nie tylko ciekawi świata, lecz także historii czy przemian społecznych! W programie kształcenia tego interdyscyplinarnego kierunku nie może zabraknąć więc zajęć poświęconych statystyce, czy nawet matematyce i fizyce! Studenci poznawać będą również podstawowe procesy gospodarcze oraz nauczą się określania wpływu zjawisk geologicznych.

To jedynie przykłady poznawanych zagadnień, program studiów geologicznych jest bowiem dużo bardziej rozległy. Na studentów czekać będą laboratoria, wykłady czy zajęcia terenowe. A co można robić po zakończeniu kształcenia? Absolwenci mogą realizować się w rolach nauczycieli, naukowców, pracowników branży turystycznej czy ekspertów stacji meteorologicznych. Ciekawą propozycją jest również praca w wydawnictwach kartograficznych.

czytaj dalej wszystko o Geografia - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek geografia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Geografia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek geografia w Warszawie?

Jeżeli chciałbyś rozpocząć studia na kierunku geografia w Warszawie, to swoje przygotowania do egzaminów maturalnych będziesz musiał rozpocząć odpowiednio wcześnie. Pośród przedmiotów, które znajdą się w kręgu twoich zainteresowań, muszą się znaleźć obowiązkowo: geografia, matematyka, język obcy nowożytni, czy nawet WOS.

Pamiętaj, że część z wybranych przez siebie przedmiotów powinieneś zdawać na poziomie rozszerzonym. To realnie zwiększy twoje szanse na znalezienie się na listach osób przyjętych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Geografia w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

GEOGRAFIA WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

GEOGRAFIA WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

GEOGRAFIA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku geografia w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GEOGRAFIA?

Dzięki rozwojowi techniki możemy dziś podróżować w najbardziej odległe zakątki świata. Wystarczy chwila poświęcona na kupno biletów lotniczych i możemy znaleźć się w wymarzonych przez nas miejscach – niezależnie od tego, czy jest to centrum Nowego Jorku, romantyczny Paryż, czy tropikalne lasy Amazonii. Wystarczy zerknąć tylko na mapę! Być może twoje zainteresowanie podróżami sięga także dalej. Jeśli tak, to studia na kierunku geografia czekają właśnie na ciebie.

Geografia to nauka, która obejmuje wiele różnorodnych aspektów. W tę dyscyplinę wpisują się zarówno zagadnienia związane z geograficznym ukształtowaniem terenu, lecz także uwarunkowania społeczne, gospodarcze, czy polityczne. Geografia to interdyscyplinarna nauka, która czerpie także z wiedzy innych dyscyplin ścisłych – biologii, chemii i fizyki, także osoby, które wybierają ten profil kształcenia muszą czuć, że te zagadnienia szczególnie je interesują. Jeżeli jesteś zatem otwarty na świat i fascynuje cię eksplorowanie nowych, nieznanych przestrzeni, to studia geograficzne czekają właśnie na ciebie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku geografia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku geografia w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Studia w Warszawie na kierunku geografia nie znajdują się w ofercie każdego dowolnie wybranego ośrodka akademickiego. Dzieje się tak dlatego, ponieważ studenci podczas wszystkich lat kształcenia korzystać muszą ze specjalistycznych sprzętów, które wchodzą w skład bardzo dobrze wyposażonych sal edukacyjnych. Uczelnie, które prowadzą kierunek geografia znajdziesz w dziale poniżej.

Studia na kierunku geografia muszą mieć bardzo jasny sprecyzowany program kształcenia, w którym znajdzie się wiele przedmiotów odnoszących się także do różnorodnych dyscyplin ścisłych. Musisz być przygotowany na kształcenie z obszarów takich jak:

 • kartografia
 • biogeografia
 • metody badań społecznych
 • oceanografia

 

Jako geograf powinieneś posiadać wszechstronną wiedzę ze wszystkich aspektów, które dotyczą analizy struktury ziemskiej.

Ile trwają studia na kierunku geografia w Warszawie?

Studia na kierunku Geografia w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU GEOGRAFIA?

Studia w Warszawie na kierunku geografia dają wiele różnorodnych możliwości zawodowego rozwoju. To, gdzie znajdziesz pracę, zależeć będzie w dużej mierze od ukończonej przez ciebie specjalizacji, ponieważ to ona pozwoli ci na sprecyzowanie wykształcenia. Część absolwentów tego kierunku decyduje się na pracę w sektorze edukacji na stanowisku nauczyciela, ale to tylko jedna z możliwości zawodowego rozwoju.

Jako geograf przygotowany będziesz do pracy w różnorodnych instytucjach i urzędach, które zajmują się analizą stanu środowiska naturalnego. Dziś jest to niezwykle odpowiedzialne zajęcie, zwłaszcza, że coraz częściej dostrzegamy, jak duże szkody może nieść nieustanna eksploracja środowiska naturalnego. Możesz ubiegać się również o pracę w organizacjach pozarządowych takich jak WWF. Zatrudnienie znajdziesz także w:

 • firmach kartograficznych
 • pracowniach zagospodarowania przestrzennego

Gdzie studiować na kierunku geografia w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek geografia w Warszawie

 • Uniwersytet Warszawski

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Geografia w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

GEOGRAFIA - ważne informacje

geografia studia

studia geograficzne w Warszawie

studia geograficzne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki geograficzne w Warszawie

Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia geograficzne wybrać

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)