Geografia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Geografia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Geografia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia w Trójmieście

geografia

Odkryj geografię w Gdańsku, Gdyni i w Sopocie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Geografia studia Gdańsk, Gdynia, Sopot (Trójmiasto)

Geografia to dziedzina z pogranicza nauk przyrodniczych i społecznych, zajmująca się badaniem powłoki ziemskiej oraz jej zróżnicowaniem przyrodniczym i gospodarczym. W jej strukturze można wyróżnić wiele pomniejszych dyscyplin badających różnorodne aspekty społeczne, ekonomiczne oraz przyrodnicze. Eksperci z obszaru poszczególnych dziedzin są docenianymi na całym świecie specjalistami, którzy mogą liczyć na wiele interesujących ofert zawodowych. Ich kształceniem zajmuje się kierunek geografia w Trójmieście.

Idealnymi kandydatami na studia geograficzne w Trójmieście będą osoby interesujące się naukami przyrodniczymi, geograficznymi, ekonomicznymi i społecznymi. Dużym atutem będzie także nieustanna chęć poznawania świata i wpływających na niego mechanizmów. Jeżeli spełniasz wszystkie powyższe warunki, to studia na kierunku geografia będą dla Ciebie odpowiednim wyborem.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE JEST KIERUNEK GEOGRAFIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek geografia w Trójmieście ?

Aby zostać studentem geografii w Trójmieście powinieneś zdać egzamin maturalny z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki, geografii, biologii, historii, WOS-u lub chemii.

Dodatkowym atutem będą także punkty uzyskane za uczestnictwo w konkursach i olimpiadach naukowych z zakresu nauk społecznych, geologii lub ochrony środowiska.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Uniwersytet Gdański Uniwersytet Gdański Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.07.2020
do 17.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.07.2020
do 24.08.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

ZOBACZ, CO WYBIERAJĄ INNI

KIERUNKI GEOGRAFICZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GEOGRAFIA?

 

Program studiów i przedmioty

Studia w Trójmieście cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem studentów, dlatego też gdańskie uczelnie stale poszerzają swoje oferty o nowe, interesujące kierunki. Jednym z nich jest geografia. Listę uczelni, na których możesz realizować ten kierunek, znajdziesz w dziale poniżej. Przed przystąpieniem do rekrutacji dokładnie zapoznaj się z dostępną ofertą.

Program nauczania będzie w dużej mierze oscylować wokół nauk przyrodniczych, geograficznych, społecznych czy ekonomicznych. W trakcie zajęć studenci dowiedzą się więcej na temat funkcjonowania środowiska naturalnego i szczegółowo poznają wszystkie działy geografii oraz zakres ich badań. W planie znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

  • podstawy geografii społeczno-ekonomicznej
  • biogeografia
  • geologia
  • geofizyka
  • geochemia

 

Ponadto, w trackie studiów przewidziano realizacje wyjazdów terenowych i praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

GEOGRAFIA GDAŃSK | GDYNIA | SOPOT STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

GEOGRAFIA GDAŃSK | GDYNIA | SOPOT STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU GEOGRAFIA?

 

Uczelnie w Trójmieście kształcą doskonałych specjalistów, którzy doskonale odnajdują się zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku geografia. Po ukończeniu studiów, będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w różnorodnych firmach i jednostkach administracyjnych, zajmujących się szeroko pojętą ochroną środowiska naturalnego. Równie ciekawą opcją może być zatrudnienie w:

  • biurach planowania przestrzennego
  • specjalistycznych jednostkach badawczo naukowych

 

Po uzyskaniu odpowiedniego przygotowania pedagogiczno-dydaktycznego będziesz mógł objąć stanowisko nauczyciela geografii w szkołach podstawowych i średnich. Co więcej, absolwenci często decydują się na prace w branży turystycznej, między innymi jako kierownik biura podróży lub pilot wycieczek. Dobrym rozwiązaniem będzie także kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym uzyskanie nowych, ciekawych perspektyw zawodowych.

 

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 

Komentarze (0)