Energetyka - Gorzów Wielkopolski

Studia w Gorzowie Wlkp.

energetyka

Odkryj kierunek energetyka w Gorzowie Wielkopolskim i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

28.07.2022

Energetyka - studia Gorzów Wielkopolski 2022 | woj. lubuskie

Studia na kierunku Energetyka w Gorzowie Wielkopolskim to studia inżynierskie, których program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera.

Studia na kierunku energetyka w Gorzowie Wielkopolskim
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Uczelnie

W Gorzowie Wielkopolskim energetykę możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim (AJP) w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Gorzowie Wielkopolskim na kierunku energetyka w roku akademickim 2022/2023 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, fizyka, informatyka, język obcy, matematyka. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku energetyka w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. 

czytaj dalej wszystko o Energetyka - Gorzów Wielkopolski

Zobacz, na jakich uczelniach w Gorzowie Wielkopolskim jest kierunek energetyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim

Energetyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Energetyka w Gorzowie Wielkopolskim

W procesie rekrutacji na studia na kierunku energetyka najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • chemia
 • fizyka
 • informatyka
 • język obcy
 • matematyka

 

Żeby dostać się na studia w Gorzowie Wielkopolskim na kierunku Energetyka, należy zapoznać się z bieżącymi wymaganiami stworzonymi przez Akademię im. Jakuba z Paradyża, mogą się one bowiem zmieniać w czasie bądź ulegać niewielkim modyfikacjom. Przedmiotami branymi pod uwagę w procesie rekrutacji są najczęściej te należące do kanonu ścisłych, czyli: matematyka, fizyka oraz informatyka. Warto ponadto postarać się o dobry wynik z egzaminu dojrzałości z języka angielskiego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Energetyka w Gorzowie Wielkopolskim

Jak wyglądają studia na kierunku Energetyka w Gorzowie Wielkopolskim

Choć może wydawać się to nieco zaskakujące, największy wpływ na wygląd swojej edukacji na wybranej uczelni wyższej będą mieli przyszli studenci. Jak to możliwe? Uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim starają się w kompetentny sposób podejść do wykształcenia w przyszłych specjalistach do spraw energetyki zamiłowania do praktykowanego zawodu oraz uposażyć ich w szereg pragmatycznej wiedzy i umiejętności. Ponadto niektóre z nich zaoferowały możliwość podjęcia kierunków w trybie stacjonarnym oraz zaocznym, dzięki czemu komfort edukacji niewątpliwie się zwiększy.

Jeżeli nie boisz się konkurencji, a kształcenie na kierunku Energetyka jest dla ciebie priorytetowe, prawdopodobnie powinieneś zdecydować się na studia w trybie stacjonarnym. Jest to wybór znacznie większej części maturzystów, gdyż pozwala na systematyczne, sukcesywne poszerzanie swoich kompetencji kierunkowych w celu zyskania uprawnień do odpowiedzialnego podjęcia pracy w zawodzie.

Jeśli natomiast studia to nie jedyny obowiązek, jaki chciałbyś na siebie nałożyć, dlatego najwygodniejszym rozwiązaniem dla ciebie byłoby kształcenie weekendowe, najpewniej studia w trybie niestacjonarnym zostały skrojone na miarę twoich potrzeb. Jednak zanim aplikujesz, upewnij się, że dysponujesz wystarczającymi środkami do opłacania każdego semestru nauki.

Spróbujmy wyobrazić sobie świat bez energii elektrycznej. Nagle zostajemy odcięci od wszelkich urządzeń, których działanie wymaga nieustannego podłączenia do prądu. Smartfony ulegają sukcesywnemu rozładowywaniu, czego skutkiem jest niemożność wykonywania połączeń telefonicznych, ruch na ulicach zostaje wstrzymany z powodu zatrzymania tramwajów i pociągów. Brzmi dość apokaliptycznie, prawda? Jednak dzięki ciągłej pracy specjalistów z branży elektronicznej i energetycznej taka wizja świata może pozostać wyłącznie w naszych najgorszych wyobrażeniach.

Absolwenci studiów na kierunku Energetyka w Gorzowie Wielkopolskim cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem właścicieli międzynarodowych firm i przedsiębiorstw zajmujących się wytwarzaniem i wykorzystywaniem energii elektrycznej, dlatego chętnych do podjęcia tego kierunku każdego roku jest bardzo wielu.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Studia na kierunku Energetyka w Gorzowie Wielkopolskim wyróżniają się praktycznym profilem kształcenia, co oznacza, że edukacja każdego studenta kładzie nacisk na pozyskanie przez niego konkretnych umiejętności, niezbędnych do prawidłowego wywiązywania się z obowiązków zawodowych.

 

W programie studiów na kierunku energetyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • ekologiczne źródła energii elektrycznej,
 • cieplna energetyka przemysłowa,
 • elektroenergetyka,
 • technologie informacyjne.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku energetyka możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku energetyka w Gorzowie Wielkopolskim realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku.
Uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

3. Dla kogo te studia

Każdy kierunek techniczny powinien zostać podjęty z pełną odpowiedzialnością, implikowaną tematycznymi zainteresowaniami oraz uzdolnieniami kierunkowymi. Z tego względu nie wszyscy aplikanci na Energetykę zostaną pozytywnie odebrani, część z nich będzie musiała obejść się bez możliwości kształcenia na tym kierunku. Zatem jeżeli lubisz przedmioty ścisłe, a ponadto zwykle udawało ci się zdobywać dobre oceny i pochwały nauczycieli, interesujesz się zagadnieniami związanymi z elektryką, a także wykazujesz predyspozycje zdrowotne do wywiązywania się z obowiązków zawodowych, to bez wahania wybierz Energetykę jako dziedzinę swojego przyszłego kształcenia.

 

4. Program studiów

Specyfika kształcenia, jaką oferują poszczególne kierunki studiów w Gorzowie Wielkopolskimnie różni się znacząco pomiędzy dwoma możliwymi do podjęcia trybami kształcenia. Filarem pod rozwój specjalistycznych zagadnień kierunkowych są dziedziny techniczne, takie jak matematyka, fizyka oraz informatyka i to właśnie na nich każdy ze studentów skupi znaczną część swojej uwagi. Jeśli zdecydujesz się podjąć Energetykę w Gorzowie Wielkopolskim, szczegółowe zasady BHP przestaną być ci obce. Zgłębisz wszystkie środki bezpieczeństwa, niezbędne do uniknięcia ewentualnych uszczerbków na zdrowiu i życiu. Ponadto w trakcie praktycznych zajęć warsztatowych wykształcisz w sobie manualną zdolność do wykonywania precyzyjnych prac związanych z elektroniką i energetyką.

Ile trwają studia na kierunku Energetyka

Studia na kierunku Energetyka w Gorzowie Wielkopolskim trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na Energetyce w Gorzowie Wielkopolskim trwają trzy i pół roku i zostają zwieńczone uzyskaniem przez absolwentów tytułu inżyniera.

Energetyka w Gorzowie Wielkopolskim - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku Energetyka w Gorzowie Wielkopolskim

Studia na kierunku Energetyka wyróżnia praktyczny profil kształcenia. W praktyce oznacza to, że jako student zgłębisz elementarną wiedzę i umiejętności w zakresie wytwarzania, przesyłu, rozdziału oraz gospodarowania energią elektryczną. Dzięki zdobyciu wykształcenia, które zdoła odpowiedzieć na wymagające potrzeby współczesnego rynku ekologicznego, związanego z możliwie najefektywniejszym wytwarzaniu i pożytkowaniu energii elektrycznej, staniesz się niezwykle pożądanym pracownikiem na dzisiejszym rynku pracy zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Absolwenci Energetyki w Gorzowie Wielkopolskim są odpowiednio przygotowani do nadzorowania procesów w zakładach związanych z wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją energii elektrycznej, korporacjach i firmach sektora budowlanego, firmach energetycznych oraz własnej działalności gospodarczej, opartej o dowolny aspekt zainteresowania zgłębianego kierunku.

Wybierając specjalność o nazwie odnawialne źródła energii, dasz sobie szansę na zostanie specjalistą od zarządzania wykorzystywaniem energii elektrycznej w sposób zapobiegający nadmiernej emisji szkodliwych dla ekosystemu czynników, zasiądziesz na stanowisku administracyjnym w elektrociepłowniach miejskich, a także uzyskasz możliwość stworzenia własnej działalności, polegającej na działaniu w obszarze energetyki rozproszonej.

Gdzie studiować na kierunku energetyka w Gorzowie Wielkopolskim?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku energetyka, w roku akademickim 2022/2023, Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim oferuje 30 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na AJP.

 

Uczelnie na których można studiować kierunek energetyka w Gorzowie Wielkopolskim

 

czytaj dalej uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim

Uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim - kierunek energetyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim (Wydział Techniczny) stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Energetyka w Gorzowie Wielkopolskim

Energetyka to jedna z najbardziej atrakcyjnych ofert kształcenia, jakie mogą zaoferować ośrodki akademickie w Gorzowie Wielkopolskim. Każdego roku liczba chętnych nawet dwukrotnie przewyższa liczbę dostępnych miejsc. Poza tym, że kierunek ten obiecuje bardzo korzystne propozycje zawodowe na międzynarodowym rynku pracy, nauka może okazać się bardzo trudna i wymagająca. Dlatego nim aplikujesz na Energetykę, udziel odpowiedzi na kilka poniższych pytań:

 • Matematyka, fizyka i informatyka to przedmioty, których nauka dawała ci wiele radości?
 • Nie boisz się wyzwań i zagrożeń, wynikających ze specyfiki pracy absolwentów Energetyki?
 • Jesteś pewien, że zgłębianie jednego z kierunków technicznych jest ci przeznaczone?

 

Wobec tego pozostaje ci już tylko zapoznanie się z wymaganiami rekrutacyjnymi oraz najlepszymi sposobami, żeby im sprostać. Przedmioty wiodące dla Energetyki, czyli takie, dzięki którym można otrzymać najwięcej cennych punktów, są: matematyka, fizyka, język angielski oraz informatyka. Niekiedy pod uwagę braka jest również chemia. Postaraj się uzyskać możliwie najwyższy wynik maturalny przynajmniej z kilku z nich.

Jednostki wybitnie uzdolnione w jakiejkolwiek dziedzinie nauki mogą zyskać szansę na łatwiejszy start. Jeżeli zaliczasz się do tych, którzy mają szansę na pokonanie konkurencji w województwie lub kraju, spróbuj sprawdzić się na jednej z olimpiad przedmiotowych. Często okazuje się, że laureaci i finaliści tego typu konkursów zyskują szansę na pierwszeństwo w wyborze kierunku studiów. Rozważyć możesz na przykład:

 • Olimpiadę Matematyczną,
 • Olimpiadę Fizyczną,
 • Olimpiadę Informatyczną.

 

Proces rekrutacji

Po zgłoszeniu chęci do podjęcia Energetyki w Gorzowie Wielkopolskim, należy pamiętać o terminie dostarczenia dokumentów kwalifikacyjnych. W przeciwnym wypadku możesz spodziewać się skreślenia z listy przyjętych studentów. Dlatego terminowo skompletuj:

 • kserokopię świadectwa maturalnego,
 • fotografię do legitymacji,
 • dowód osobisty,
 • rzetelnie wypełniony formularz aplikacyjny.

 

STUDIA W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM - ważne informacje

kierunki studiów w Gorzowie Wielkopolskim

studia w Gorzowie Wielkopolskim

 

ENERGETYKA - ważne informacje

energetyka studia

studia inżynierskie i techniczne w Gorzowie Wielkopolskim

studia inżynierskie i techniczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Energetyka w Gorzowie Wielkopolskim

Studiowanie Energetyki jest dla wielu spełnieniem marzeń, jednak część kandydatów nie jest do końca przekonana, czy kierunek ten będzie właściwą odpowiedzią na ich zapotrzebowanie. Dlatego opinie starszych kolegów mogą okazać się niezwykle cenne.

Mariusz, student pierwszego roku Energetyki w Gorzowie Wielkopolskim, mówi:

„Co prawda swoją przygodę z Energetyką w Gorzowie Wielkopolskim rozpocząłem dopiero niedawno, jednak już teraz mogę stwierdzić, że to było dobre posunięcie. Nauka na tym kierunku bywa niełatwa, jednak ogrom satysfakcji i szanse na przyszłość wynagradzają mi wszystko.”

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Energetyka Gorzów Wielkopolski studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Energetyka Gorzów Wielkopolski studia stacjonarne

Energetyka Gorzów Wielkopolski studia niestacjonarne

Kierunki inżynierskie i techniczne w Gorzowie Wielkopolskim

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia