Automatyka i robotyka - Gorzów Wielkopolski

Automatyka i robotyka - Gorzów Wielkopolski

Automatyka i robotyka - Gorzów Wielkopolski

Studia w Gorzowie Wlkp.

automatyka i robotyka

Odkryj kierunek automatyka i robotyka w Gorzowie Wielkopolskim i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

23.08.2023

Automatyka i robotyka - studia Gorzów Wielkopolski 2023 | woj. lubuskie

Automatyka i robotyka w Gorzowie Wielkopolskim to 3,5-letnie studia I stopnia (inżynierskie). Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na automatyce i robotyce w Gorzowie Wielkopolskim w 2023 r. zaczynają się od 4400 zł za pierwszy rok studiów.

Studia na kierunku automatyka i robotyka w Gorzowie Wielkopolskim
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Opis kierunku

Automatyka i robotyka to kierunek studiów, który oferuje zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu budowy maszyn. W takcie zajęć studenci uczą się działania, a także poprawnej konserwacji robotów przemysłowych czy mobilnych. W trakcie nauki zetkniesz się z takimi dziedzinami jak informatyka, sztuczna inteligencja i projektowanie mechanicznych układów automatyki.

Absolwent kierunku automatyka i robotyka nie będzie miał problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Specjaliści z tej dziedziny poszukiwani są w sektorze automatyki przemysłowej oraz w firmach związanych z branżą IT czy multimediami. Zawody jakie można wykonywać po tych studiach to m.in. programista automatyk, inżynier robotyki, specjalista ds. automatyzacji procesów.

 

Uczelnie

W Gorzowie Wielkopolskim automatykę i robotykę możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Gorzowie Wielkopolskim na kierunku automatyka i robotyka w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka, informatyka, język obcy, matematyka. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku automatyka i robotyka w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Cena wynosi około 4400 zł za pierwszy rok studiów.

czytaj dalej wszystko o Automatyka i robotyka - Gorzów Wielkopolski

Zobacz, na jakich uczelniach w Gorzowie Wielkopolskim jest kierunek AUTOMATYKA I ROBOTYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim

Automatyka i robotyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku automatyka i robotyka

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Automatyka i robotyka w Gorzowie Wielkopolskim

W procesie rekrutacji na studia na kierunku automatyka i robotyka najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka
 • informatyka
 • język obcy
 • matematyka

 

Kierunki studiów w Gorzowie Wielkopolskim wyróżnia ogromna różnorodność, która jest wypadkową kilku oczywistych z punktu widzenia każdego kandydata, cech. Automatyka i robotyka należy do kanonu kierunków technicznych, a więc takich, których wszystkie założenia zostały oparte o dotychczasowy dobytek edukacyjny takich dziedzin, jak matematyka, fizyka oraz informatyka. Dlatego też kandydaci chcący rozpocząć ten interdyscyplinarny kierunek będą musieli zmierzyć się z rozszerzonym egzaminem maturalnym z wspomnianych wcześniej przedmiotów, gdyż to właśnie one są wiodące dla opisywanego kierunku.

Warto rozpocząć przygotowania do matury odpowiednio wcześnie, pamiętając o tym, że zainteresowanie Automatyką i robotyką w Gorzowie Wielkopolskim nie słabnie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Automatyka i robotyka w Gorzowie Wielkopolskim

Jak wyglądają studia na kierunku Automatyka i robotyka w Gorzowie Wielkopolskim

Charakter przebiegu Automatyki i robotyki jest w głównej mierze zależny od danego kandydata, a dokładniej jego wyboru w kwestii trybu podjętej edukacji. Studia w trybie stacjonarnym obiecują codzienne kształcenie na obowiązkowych zajęciach i wykładach, dzięki czemu zgłębiana wiedza jest przyswajana sukcesywnie w przystępnych porcjach. Jest to wybór doskonały dla tych, którzy marzą o uregulowaniu i usystematyzowaniu pozyskiwanych kompetencji kierunkowych.

Studia w trybie niestacjonarnym cechują się weekendowym charakterem. Studenci uczestniczą w zjazdach, które odbywają się najczęściej co dwa lub trzy tygodnie. Studia te zapewnią możliwość jednoczesnego podjęcia zobowiązań zawodowych ze zdobywaniem wykształcenia kierunkowego. Zatem jeżeli zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest pierwsze doświadczenie zawodowe, a ponadto dysponujesz wystarczającymi środkami finansowymi, aby pokryć koszt każdego semestru nauki w trybie zaocznym, powinieneś zdecydować się właśnie na tę opcję.

Techniczne kierunki kształcenia, czyli takie, które zostają zwieńczone uzyskaniem dyplomu inżyniera, a następnie magistra, cieszą się niesłabnącą popularnością ze względu na generowanie obiektywnie najlepszych możliwości zawodowych w kwestii zarobków i miejsca zatrudnienia. Automatyka i robotyka nie jest w tym przypadku żadnym wyjątkiem – interdyscyplinarność tego kierunku i fakt, że wszystkie założenia przedstawiane w podstawie programowej zostały oparte na owocach pracy najwybitniejszych matematyków, fizyków i informatyków sprawia, że kierunek ten jest przedmiotem zainteresowania szerokiego grona przyszłych kandydatów na studia wyższe.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Program kształcenia, zaoferowany dla studiów na kierunku Automatyka i robotyka, może się różnić w zależności od wybranej placówki edukacyjnej, jednak podstawowe założenia pozostają niezmienne.

 

W programie studiów na kierunku automatyka i robotyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • elektronika,
 • komputerowe systemy sterowania,
 • technologie informacyjne,
 • metody numeryczne,
 • matematyka,
 • sieci komputerowe i technologie internetowe.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku automatyka i robotyka możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku automatyka i robotyka w Gorzowie Wielkopolskim realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku.
Uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

3. Dla kogo te studia

Mimo faktu, że Automatyka i robotyka cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem szerokiego grona kandydatów, to nie warto zapominać o tym, że nie jest to kierunek, z którym każdy da sobie radę. Czy potrafisz wyobrazić sobie osobę o uzdolnieniach humanistycznych, która stroni od nauki matematyki, na opisywanym kierunku studiów? Właśnie dlatego kandydaci powinni wykazywać predyspozycje zbieżne z charakterem kształcenia na tym kierunku. Zatem jeżeli pasjonują cię przedmioty ścisłe, chciałbyś zgłębiać przyszłościowy kierunek studiów, a ponadto jesteś pewien, że zdołasz opanować wszystkie konieczne zagadnienia, to nie musisz się dłużej wahać – niezwłocznie aplikuj na Automatykę i robotykę w Gorzowie Wielkopolskim.

 

4. Program studiów

Szczegółowy program studiów nie różni się istotnie pomiędzy poszczególnymi trybami kształcenia, ewentualne niuanse są wynikiem organizacji czasu poświęconego na zgłębianie wiedzy i umiejętności kierunkowych. Wszystko po to, aby każdy z absolwentów miał równe szanse na arenie międzynarodowej w kwestii późniejszego kształtowania swojej zawodowej przyszłości.

Automatyka i robotyka w Gorzowie Wielkopolskim przygotowuje studentów do pracy w placówkach informatycznych, fabrykach opartych na działaniu maszyn, placówkach naukowo-badawczych, firmach zajmujących się wdrażaniem rozwiązań automatycznych na rynek, a także własnej działalności gospodarczej. Dlatego zdobywana wiedza i umiejętności muszą mieć charakter interdyscyplinarny, zawierający w sobie szczegółowe zagadnienia z takich dziedzin, jak matematyka, fizyka, informatyka oraz automatyka. Podejmując opisywany kierunek kształcenia zdobywasz pewność, że otrzymasz wszechstronne wykształcenie, niezbędne do odpowiedzialnego wywiązywania się z wszelkich zobowiązań zawodowych.

Ile trwają studia na kierunku Automatyka i robotyka w Gorzowie Wielkopolskim

Ile trwają studia na kierunku Automatyka i robotyka w Gorzowie Wielkopolskim

Studia na kierunku Automatyka i robotyka w Gorzowie Wielkopolskim trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Studia inżynierskie na kierunku Automatyka i robotyka w Gorzowie Wielkopolskim powstały po to, aby wykształcić w studentach szereg przyszłościowych umiejętności praktycznych, popartych konkretną wiedzą teoretyczną. Jak wiadomo, proces edukacyjny wymaga czasu. Dlatego studia pierwszego stopnia na Automatyce i robotyce trwają trzy i pół roku. Wówczas każdy z absolwentów zyskuje tytuł inżyniera i uprawnienia do podjęcia pracy w zawodzie.

Studia magisterskie drugiego stopnia powstały z myślą o głodnych wiedzy inżynierach, zdających sobie sprawę z tego, jak ważne jest wykształcenie na rynku pracy. Ten etap nauki trwa półtora roku i gwarantuje absolwentom poszerzenie dotychczasowych ofert pracy.

Automatyka i robotyka w Gorzowie Wielkopolskim - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku Automatyka i robotyka w Gorzowie Wielkopolskim

Niewątpliwym atutem studiów na kierunku Automatyka i robotyka w Gorzowie Wielkopolskim jest ich pragmatyzm i wynikające z niego szanse na współczesnym rynku pracy zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Studenci poznają wszechstronną wiedzę, stanowiącą zagwozdkę dla większości ludzi niezwiązanych bezpośrednio z opisywaną dziedziną kształcenia, która jest wysoce ceniona przez pracodawców, zajmujących się prowadzeniem rozmaitych instytucji i placówek.

Dzięki dobrze ugruntowanej wiedzy i umiejętnościom kierunkowym oraz rozwiniętymi kompetencjami interpersonalnymi, absolwenci Automatyki i robotyki w Gorzowie Wielkopolskim bez problemu odnajdą się na stanowiskach związanych z wdrażaniem nowoczesnych innowacji do systemów informatycznych oraz maszyn przemysłowych w korporacjach informatycznych, fabrykach oraz prywatnych firmach, których podstawą działania jest właściwie zagospodarowane funkcjonowanie systemów komputerowych.

Zakładając własną działalność gospodarczą, która bardzo często jest spełnieniem marzeń świeżo upieczonych absolwentów Automatyki i robotyki w Gorzowie, będziesz mógł zająć się realizacją własnych planów i założeń, opartych o projektowanie systemów pomiarowych i decyzyjnych, nowoczesnych systemów automatyzacji, systemów biomedycznych i biotechnologicznych, a także układów sterowania robotami i podzespołami elektronicznymi.

 

Studia w Gorzowie Wielkopolskim na kierunku Automatyka i robotyka dają studentom możliwość podjęcia pracy w zakładach i firmach, zajmujących się wytwarzaniem i wdrażaniem sprzętu elektronicznego, centrach komputerowych, ośrodkach badawczo-rozwojowych, zajmujących się systemami sterowania oraz nowoczesnymi technologiami. Każdy absolwent, który na poważnie i z zaangażowaniem podejdzie do swojej edukacji, otrzyma niepowtarzalną szansę na ukształtowanie własnej przyszłości zawodowej w sposób jak najbardziej korzystny i zapewniający solidne gratyfikacje finansowe.

Gdzie studiować na kierunku automatyka i robotyka w Gorzowie Wielkopolskim?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku automatyka i robotyka, w roku akademickim 2023/2024, Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim oferuje 30 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na AJP.

 

Kierunek automatyka i robotyka - uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim

 

czytaj dalej uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim

 

Automatyka i robotyka studia stacjonarne - uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim

 

Automatyka i robotyka studia niestacjonarne - uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim
 
Automatyka i robotyka studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Gorzowie Wielkopolskim
 

Uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim - kierunek automatyka i robotyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim (Wydział Techniczny) stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Automatyka i robotyka w Gorzowie Wielkopolskim

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Automatyka i robotyka w Gorzowie Wielkopolskim

Proces decyzyjny w kwestii przyszłego podjęcia studiów na danym kierunku jest tak samo ważny, jak zapoznanie się z procedurami obejmującymi całokształt rekrutacji. Zastanawiając się nad sensownością podjęcia Automatyki i robotyki w Gorzowie Wielkopolskim, odpowiedz sobie, czy:

 • Zawsze lubiłeś informatykę i matematykę?
 • Interesuje cię szeroko pojęty świat współczesnych wynalazków elektronicznych?
 • Praca przy wytwarzaniu nowych rozwiązań z zakresu robotyki będzie dla ciebie przyjemnością?

 

Jeżeli tak, to z całą pewnością powinieneś zainteresować się, w jaki sposób zdobyć wystarczającą liczbę punktów kwalifikacyjnych, dzięki którym bez trudu pokonasz szerokie grono konkurentów, ubiegających się o zasilenie grona studentów opisywanego kierunku. Matematyka stoi u podstaw rozwoju informatyki i fizyki, a te z kolei stanowią stabilny filar pod rozwój Automatyki i robotyki jako osobnej, interdyscyplinarnej nauki. Dlatego podejście do rozszerzonego egzaminu maturalnego z tych przedmiotów i uzyskanie wysokiego wyniku procentowego zagwarantuje możliwość rozpoczęcia tego kierunku.

Udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych o zasięgu ogólnopolskim, a przede wszystkim zdobycie tytułu finalisty lub laureata, dostarczy wielu dodatkowych, cennych punktów, a niejednokrotnie pozwoli na bezproblemowe rozpoczęcie dowolnie wybranego, istniejącego kierunku. Możesz rozważyć na przykład:

 • Olimpiadę Matematyczną,
 • Olimpiadę Fizyczną,
 • Olimpiadę Informatyczną.

 

Proces rekrutacji

Z dużym prawdopodobieństwem wszyscy absolwenci szkół średnich znają na wskroś procedurę elektronicznej rejestracji kandydatów. Po zgłoszeniu swojej kandydatury poprzez wypełnienie odpowiednich formularzy, które znajdują się na stronie internetowej wybranej wcześniej uczelni, należy zadbać o terminowe dostarczenie pliku niezbędnych dokumentów, wśród których prawdopodobnie znajdą się:

 • fotografia do legitymacji studenckiej,
 • kserokopia świadectwa maturalnego,
 • formularz aplikacyjny,
 • badania lekarskie, o ile są wymagane.

 

STUDIA W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM - ważne informacje

kierunki studiów w Gorzowie Wielkopolskim

studia w Gorzowie Wielkopolskim

 

AUTOMATYKA I ROBOTYKA - ważne informacje

automatyka i robotyka studia

studia inżynierskie i techniczne w Gorzowie Wielkopolskim

studia inżynierskie i techniczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Automatyka i robotyka w Gorzowie Wielkopolskim

Jedną z najatrakcyjniejszych propozycji, jakie oferują uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim, są bez wątpienia studia na kierunku Automatyka i robotyka, a opinie studentów tylko potwierdzają tę tezę.

Natalia, studentka trzeciego roku Automatyki i robotyki w Gorzowie Wielkopolskim, mówi:

„Dzięki temu kierunkowi odkryłam swoje prawdziwe powołanie i dziś mam pewność, że nowinki technologiczne, systemy elektroniczne i robotyka to coś, z czym chciałabym związać dalszą przyszłość zawodową. Automatyka i robotyka nie tylko uposażają w szereg pragmatycznych kompetencji, ale również są niesamowicie ciekawe.”

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Automatyka i robotyka Gorzów Wielkopolski studia i stopnia


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku automatyka i robotyka w Gorzowie wielkopolskim

Studia I stopnia

Kierunki inżynierskie i techniczne w Gorzowie Wielkopolskim

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia