Informatyka studia zaoczne Wrocław

Studia zaoczne we Wrocławiu

informatyka

Odkryj informatykę we Wrocławiu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

02.08.2022

Informatyka studia niestacjonarne (zaoczne) Wrocław | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku informatyka we Wrocławiu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia na kierunku informatyka w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Uniwersytecie Wrocławskim, Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościszuki oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

 

Opis kierunku

Współcześnie, właściwie każda branża korzysta z rozwiązań informatycznych i nowych technologii. Zapotrzebowanie na specjalistów branży IT stale rośnie. W trakcie studiów można nauczyć się m.in. projektowania stron internetowych, programowania, czy administrowania systemami informatycznymi. Podczas zajęć zazwyczaj zdobywa się praktyczną wiedzę – dzieje się tak np. dzięki wykorzystaniu najnowszego oprogramowania, zgodnego z obowiązującymi w branży standardami. 

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku informatyka we Wrocławiu w roku akademickim 2022/2023 wahają się od 6000 zł do 7400 zł za pierwszy rok studiów.

 

Praca po studiach

Na absolwentów kierunku czekają działy IT prywatnych przedsiębiorstw i instytucji publicznych. Praca programisty, twórcy stron internetowych, czy administratora systemów informatycznych – to zawody, w których sprawdzą się absolwenci. 

czytaj dalej wszystko o Informatyka studia zaoczne Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek informatyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu

Informatyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne

Uczelnie, gdzie informatyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

Bioinformatyka stopień: (I), czas trwania: 4 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku bioinformatyka

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Informatyka w biznesie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka w biznesie

Jakie są ceny studiów na kierunku informatyka we Wrocławiu?

Studia niestacjonarne są studiami płatnymi. Ceny semestralne i roczne są zróżnicowane w zależności od realizowanego kierunku studiów i indywidualnie ustalane przez uczelnie we Wrocławiu. Czesne za rok studiów na kierunku informatyka możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych.

Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu. Studia stacjonarne w zależności od wybranej uczelni są płatne lub bezpłatne. Studia stacjonarne i niestacjonarne wymagają także uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Informatyka w mieście Wrocławiu - zasady rekrutacji

Aktualności rekrutacyjne

POKAŻ WSZYSTKIE

Gdzie studiować na kierunku informatyka we Wrocławiu?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek informatyka we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

Jak wyglądają studia na kierunku informatyka we Wrocławiu?

1. Dla kogo ten kierunek?

Steve Jobs stwierdził: „To, co chcemy robić, to produkty następujące po sobie, które są mądrzejsze niż jakiekolwiek mobilne urządzenia wcześniej i bardzo łatwe w używaniu”. Jobs dążył do ulepszenia i uproszczenia życia człowieka, a wszelkie kombinacje komputerowe nazywał magią. Świat internetu rozwinął się na tyle, że wymaga specjalistów, którzy się w nim odnajdą bez większych problemów i wciąż będą w stanie nie tylko naprawiać, ale i tworzyć nowości w komputerowym świecie.

Idealni kandydaci na studia informatyczne nie mogą mieć problemów z naukami ścisłymi, zwłaszcza matematyką, fizyką i informatyką. Kandydaci powinni wykazywać zainteresowanie programowaniem, grafiką komputerową, grami komputerowymi. Jeśli interesuje Cię cyfrowy świat i dążysz do nowoczesności, kierunek informatyka we Wrocławiu jest właśnie dla Ciebie.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku informatyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku informatyka we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Program studiów i gdzie studiować

Kierunki studiów niestacjonarnych we Wrocławiu takie jak informatyka możesz realizować przede wszystkim na Politechnice Wrocławskiej, w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, w Wyższej Szkole Handlowej, w Wyższej Szkole Bankowej. Uczelnie we Wrocławiu pragną zapewnić najwyższy poziom kształcenia na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych.

Programy kształcenia są uzależnione od wybranej uczelni, jednak w przypadku informatyki zawsze opierają się na naukach ścisłych, zwłaszcza matematyce, informatyce czy fizyce. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład: podstawy komunikacji społecznej, prawo nowych technologii, algorytmika i struktury danych, wprowadzenie do testowania, programowanie aplikacji mobilnych, systemy klienckie, systemy zarządzania treścią CMS, zarządzanie projektami informatycznymi, podstawy sieci komputerowych i wiele innych.

 

4. Praca po studiach

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak informatyka przygotowują studentów do pracy w roli programistów, grafików komputerowych, administratorów sieci informatycznych, projektantów serwisów multimedialnych, pracowników działów do spraw bezpieczeństwa teleinformatycznego, projektantów gier komputerowych, członków zespołów projektowych, którzy przygotowują rozwiązania interaktywne.

Absolwenci zatrudniani są w zespołach analityków i programistów (deweloperów), w zespołach, które realizują projekty portali i stron WWW, w zespołach projektantów i administratorów baz danych, w zespołach projektantów i administratorów sieci teleinformatycznych, w firmach, które zajmują się usługami komputerowymi, w firmach, które zajmują się produkcją oprogramowania i sprzętu komputerowego, w instytucjach, w których stosowane są systemy informatyczne i teleinformatyczne.

Kierunek informatyka we Wrocławiu możesz realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na studiowanie w trybie dziennym, warto wybrać studia zaoczne, które odbywają się w trybie weekendowym, co oznacza, że zajęcia realizowane są od piątku do niedzieli w zależności od programu studiów wybranej uczelni we Wrocławiu. Studia dzienne realizuje się w trakcie zajęć od poniedziałku do piątku.

Programy kształcenia są uzależnione od wybranej uczelni, jednak w przypadku informatyki zawsze opierają się na naukach ścisłych, zwłaszcza matematyce, informatyce czy fizyce. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład:

 • podstawy komunikacji społecznej,
 • budowa systemów czujnikowych,
 • algorytmika i struktury danych,
 • wprowadzenie do testowania,
 • programowanie aplikacji mobilnych,
 • automatyzacja procesów biznesowych,
 • systemy zarządzania treścią CMS,
 • zarządzanie projektami informatycznymi,
 • podstawy sieci komputerowych
 • i wiele innych.

 

W zależności od wybranej uczelni studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania w trakcie wybranych specjalizacji, takich jak na przykład: inżynieria systemów informatycznych, systemy i sieci komputerowe, tworzenie gier komputerowych. Oferty specjalizacyjne warto śledzić na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu, ponieważ są one zmienne i zależą od zainteresowań studentów.

Studenci zdobywają interdyscyplinarne wykształcenie, które obejmuje zasady budowy współczesnych komputerów i współpracujących z nimi urządzeń, baz danych, sieci komputerowych czy systemów operacyjnych. Praktyczne umiejętności odnoszą się do programowania i tworzenia aplikacji, projektowania baz danych i ochrony baz danych. Studenci rozwijają także zdolności komunikacyjne, umiejętność pracy w grupie i predyspozycje językowe.

Ile trwają studia na kierunku informatyka we Wrocławiu?

Studia na kierunku zarządzanie we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia informatyczne we Wrocławiu realizowane w formie niestacjonarnej podzielone są na dwa komplementarne cykle kształcenia. Oznacza to, że w zależności od wybranej uczelni możesz je realizować w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień trwa od siedmiu do ośmiu semestrów, czyli trzy i pół roku (cztery lata) w przypadku studiów inżynierskich. Pierwszy stopień przygotowuje absolwentów do podjęcia dalszego kształcenia na stopniu drugim.

Stopień drugi trwa półtora roku w przypadku kontynuacji studiów inżynierskich. Trzy lub cztery semestry studiów drugiego stopnia kończą się egzaminem magisterskim. Studia magisterskie poszerzają i systematyzują wiedzę zdobytą na studiach pierwszego stopnia. Warto zaznaczyć, że studia magisterskie może podjąć absolwent informatyki stopnia pierwszego bądź absolwent kierunków pokrewnych.

Informatyka w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3 do 4 lat inżynier / licencjat
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister

Jaka praca po kierunku informatyka we Wrocławiu?

Studia we Wrocławiu takie jak informatyka przygotowują studentów do pracy w roli programistów, grafików komputerowych, administratorów sieci informatycznych, projektantów serwisów multimedialnych, pracowników działów do spraw bezpieczeństwa teleinformatycznego, projektantów gier komputerowych, członków zespołów projektowych, którzy przygotowują rozwiązania interaktywne.

Absolwenci zatrudniani są w zespołach analityków i programistów (deweloperów), w zespołach, które realizują projekty portali i stron WWW, w zespołach projektantów i administratorów baz danych, w zespołach projektantów i administratorów sieci teleinformatycznych, w firmach, które zajmują się usługami komputerowymi, w firmach, które zajmują się produkcją oprogramowania i sprzętu komputerowego, w instytucjach, w których stosowane są systemy informatyczne i teleinformatyczne.

Pracują jako administratorzy sieci i systemów, projektanci sieci kablowych i bezprzewodowych, specjaliści do spraw zabezpieczeń sieciowych, administratorzy lub operatorzy specjalistycznych systemów komputerowych, oprogramowania i baz danych, webmasterzy, designerzy, projektanci systemów internetowych i prezentacji multimedialnych, graficy komputerowi w agencjach reklamowych lub prasowych, drukarniach, mediach, graficy komputerowi, którzy zajmują się składem tekstu, przygotowaniem publikacji drukowanych i elektronicznych, graficy komputerowi, którzy zajmują się modelowaniem i wizualizacją 3D w firmach zajmujących się projektowanie gier, projektanci grafiki użytkowej w studiach projektowych.

Studia informatyczne umożliwiają pracę w krajowych i międzynarodowych przedsiębiorstwach, w bankach, w instytucjach, które zajmują się bezpieczeństwem systemów i sieci komputerowych, w administracji biurowej i administracji publicznej i wiele innych. Rynek pracy nieustannie potrzebuje specjalistów w zakresie informatyki i nauk pokrewnych.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek informatyka we Wrocławiu?

W procesie rekrutacji na kierunek informatyka w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Studia we Wrocławiu na kierunku informatyka są jednymi z najczęściej wybieranych. Mimo że kandydatów jest wielu, nawet na studia niestacjonarne liczba miejsc jest ograniczona. W przypadku studiów zaocznych najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie we Wrocławiu.

Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, decyduje kolejność zgłoszeń kub obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne, co oznacza, że uczelnie biorą pod uwagę wyniki egzaminów dojrzałości. Przyszli studenci muszą zdać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. Szczegółowe informacje odnoszące się do rekrutacji znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

 

Limity miejsc

Liczba miejsc na poszczególnych kierunkach studiów jest ograniczona, a o tym, czy dany kandydat dostanie się na wybrane kierunki studiów, najczęściej decyduje postępowanie kwalifikacyjne. W przypadku pojawienia się zbyt duże liczby chętnych kandydatów na studia niestacjonarne zasady przyjmowania kandydatów mogą być podobne do tych, które obowiązują w rekrutacji na studia stacjonarne (konkurs świadectw).

*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Niestacjonarna nauka w uczelniach publicznych jest z reguły płatna. Za szansę studiowania często należy również zapłacić w szkołach prywatnych.

 • Dolnośląska Szkoła Wyższa – od 6100 zł
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej – od 7400 zł
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu – od 6600 zł
 • Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu – od 6000 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Wyniki postępowania kwalifikacyjnego najczęściej publikowane są w systemie rekrutacyjnym, w którym zarejestrowany został kandydat. Dzięki temu kandydaci mogą nie tylko poznać decyzję szkoły wyższej w sprawie przyjęcia lub odrzucenia ich aplikacji na wybrane kierunki studiów, ale również dowiedzieć się, co należy zrobić w kolejnych etapach rekrutacji.

*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Przyszli studenci zazwyczaj mogą składać dokumenty rekrutacyjne osobiście, doręczając wymagane pliki do siedziby wskazanej przez daną szkołę wyższą – czasem należy wcześniej umówić spotkanie na określoną godzinę. Osoby, które nie mogą pojawić się w wybranym miejscu, mogą dokumentację wysłać za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej. Niektóre uczelnie dopuszczają także możliwość przekazania dokumentów rekrutacyjnych za pośrednictwem upoważnionej do tego osoby trzeciej. Wniosek niezbędny do potwierdzenia pełnomocnictwa najczęściej znajduje się na oficjalnych stronach uczelni.

Przed dostarczeniem dokumentów należy zapoznać się z zasadami rekrutacji, które obowiązują w danej szkole wyższej – preferowana forma doręczenia plików może różnić się w zależności od decyzji uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Zakwalifikowani na studia kandydaci mogą składać dokumenty rekrutacyjne najczęściej zaraz po ogłoszeniu wyników rekrutacji – etap ten trwa jednak dość krótko, dlatego warto wcześniej przygotować niezbędne dokumenty. Spóźnienie lub niespełnienie któregokolwiek z wymogów wynikających z zasad rekrutacji może być równoznaczne z rezygnacją ze studiów.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek informatyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Dolnośląska Szkoła Wyższa niestacjonarne studia I stopnia więcej
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (Wydział Zarządzania UE Wrocław) niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu niestacjonarne studia I stopnia więcej
Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu niestacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek informatyka we Wrocławiu?

Studia we Wrocławiu na kierunku informatyka wzbudzają duże zainteresowanie wśród osób, które interesują się światem internetu, gier komputerowych, programowaniem. Aby uniknąć rozczarowania, zastanów się:

 • Czy nauka przedmiotów ścisłych nie sprawia Ci problemów?
 • Czy potrafisz pracować w zespole?
 • Czy jesteś osobą kreatywną i interesujesz się nowościami technologicznymi?

 

Jeśli odpowiedzi na tego typu pytania są twierdzące, kierunek informatyka we Wrocławiu jest właśnie dla Ciebie. Kandydatów jest wielu nawet na studia niestacjonarne. W przypadku studiów zaocznych najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie we Wrocławiu. Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne, co oznacza, że uczelnie biorą pod uwagę wyniki egzaminów dojrzałości. Przyszli studenci muszą zdać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. W przypadku studiów stacjonarnych pod uwagę bierze się także przedmioty dodatkowe. Szczegółowe informacje odnoszące się do rekrutacji znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu.

Warto także sprawdzić, czy wymogi rekrutacyjne nie przewidują wykonania odpowiednich badań lekarskich. Niejednokrotnie uczelnie pragną zweryfikować zdolność kandydatów do wykonywania zawodu.

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Komisja oczekuje przede wszystkim podania i oświadczenia, świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia szkoły do wglądu, zdjęć do legitymacji, dowodu osobistego do wglądu. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu.

Jakie opinie mają studia na kierunku informatyka we Wrocławiu?

Studia informatyczne są jednymi z najpopularniejszych nie tylko we Wrocławiu, ale w całej Polsce.

Ignacy, student trzeciego roku studiów inżynierskich, stwierdził:

Już w dzieciństwie byłem zapalonym graczem komputerowym, dlatego studiowanie informatyki uznałem, że świetny pomysł. Ostatecznie mogę zajmować się czymś, co lubię i na czym się trochę już znam. Studia najlepiej wybierać z pasji. Polecam.

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku informatyka w Mieście wrocławiu

Zobacz, co wybierają inni

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki informatyczne w mieście Wrocławiu

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK INFORMATYKA

Komentarze (0)