Logistyka studia zaoczne Lublin

Logistyka studia zaoczne Lublin

Logistyka studia zaoczne Lublin

Studia zaoczne w Lublinie

logistyka

Odkryj logistykę w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Logistyka studia niestacjonarne (zaoczne) Lublin 2021

Studia na kierunku Logistyka w Lublinie to studia inżynierskie, licencjackie i magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera, licencjata i magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

czytaj dalej wszystko o Logistyka studia zaoczne Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek logistyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne
Lotnicza Akademia Wojskowa

Lotnicza Akademia Wojskowa

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: niestacjonarne
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka

Uczelnie, gdzie logistyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Jednostka prowadząca

Transport stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku transport

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Jednostka prowadząca

Transport stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku transport

Jakie są ceny studiów na kierunku logistyka w Lublinie?

Studenci, którzy zdecydują się na realizację studiów logistycznych w formie niestacjonarnej, będą musieli pamiętać o konieczności poniesienia odpowiednich opłat. Wysokość czesnego jest każdorazowo ustalana przez przedstawicieli danej uczelni i może się zmieniać w zależności od różnorodnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Uczelnie zazwyczaj decydują się na wprowadzenie do swojej oferty różnego typu zniżek i promocji, które mają wpływ na ostateczną wysokość czesnego. Wszystkie dokładne informacje związane z regulaminem opłat znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych uczelni. Warto, abyś przed przystąpieniem do rekrutacji dokładnie się z nimi zapoznał.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Logistyka w Lublinie - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku logistyka w Lublinie

 

Gdzie studiować na kierunku logistyka (niestacjonarne) w Lublinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek logistyka (niestacjonarne) w Lublinie

 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Lotnicza Akademia Wojskowa

 

Jak wyglądają studia na kierunku logistyka w Lublinie?

Uczelnie w Lublinie zazwyczaj mają w swoich ofertach kierunki studiów, które można realizować w dwóch trybach: stacjonarnym i niestacjonarnym, dzięki czemu każdy ma możliwość wyboru najlepszej i najbardziej dopasowanej do swoich potrzeb, opcji. Jeżeli chciałbyś połączyć naukę z pracą zawodową, a kwestie finansowe nie są dla Ciebie znaczącą przeszkodą, to kierunek logistya w trybie niestacjonarnym będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem. Wybierając taką opcję musisz pamiętać, że zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru. Dokładny harmonogram zjazdów znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych uczelni.

 

1. Dla kogo ten kierunek?

Sprawne działanie całego systemu dystrybucji i przepływu surowców, materiałów różnego rodzaju dóbr materialnych to główne zadania specjalisty do spraw logistyki. Obecnie, sprawne działanie gospodarki jest niemożliwe bez dobrze funkcjonującego zaplecza logistycznego. Dlatego też wykształcenie logistyczne jest wysoko cenione przez pracodawców na całym świecie, a specjaliści z tego obszaru bez problemu znajdują ciekawą i rozwijającą prace. Je ty także chciałbyś związać z tym swoją przyszłość to kierunek logistyka w Lublinie będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.

Idealni kandydaci na studia logistyczne powinny interesować się naukami ścisłymi i ekonomicznymi. Dużym atutem będą rozwinięte zdolności interpersonalne i kompetencje komunikacyjne, dzięki którym bez problemu obejmiesz stanowiska kierownicze i menedżerskie. Jeżeli ten opis idealnie do ciebie pasuje to powinieneś wziąć udział w rekrutacji na kierunek logistyka w Lublinie.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku logistyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie, licencjackie)

 • Studia II stopnia

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku logistykaw Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają od 3 lat do 3,5 roku. Drugi stopień natomiast to studia magisterskie, które trwają od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować

Studia logistyczne w Lublinie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów, dlatego też w swojej ofercie ma je coraz większa liczba uczelni. Informacje o uczelniach, na których możesz studiować logistykę w Lublinie w trybie niestacjonarnym znajdziesz w dziale poniżej.

Program kształcenia na kierunku logistyka w Lublinie został w pełni dostosowany do potrzeb i realiów współczesnego świata i dzisiejszego rynku pracy. Tematyka studiów oscyluje wokół nauk ścisłych, ekonomicznych, gospodarczych oraz nauk o zarządzaniu. W siatce zajęć, która może się w nieznacznym stopniu różnić w zależności od wybranej uczelni znajdą się między innymi, takie przedmioty jak: podstawy prawa i ochrona własności intelektualnej, podstawy logistyki, mikroekonomia, system finansów publicznych w Polsce, zarządzanie jakością rynku w logistyce. Oprócz zajęć obligatoryjnych w ofercie kształcenia znajdą się także ciekawe bloki specjalizacyjne. Dokładną i aktualną listę specjalności znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

 

4. Praca po studiach

Absolwenci studiów logistycznych bez problemu odnajdują się zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Podczas studiów zdobędziesz gruntowną wiedzę i umiejętności, które otworzą Ci wiele zawodowych drzwi. Przede wszystkim, będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w firmach transportowych, spedycyjnych i w działach logistycznych różnorodnych firm i instytucji. Równie ciekawą opcją może być zatrudnienie w firmach komunikacyjnych lub sklepach internetowych.

Ponadto, absolwenci tego kierunku mogą związać swoją przyszłość z jednostkami administracji publicznej, firmami doradczymi i konsultingowymi. Absolwenci będą mieli kompetencje i kwalifikacje niezbędne do objęcia stanowisk kierowniczych i menedżerskich. Dodatkowo będziesz mógł założyć własną działalność gospodarczą lub rozpocząć karierę w środowisku międzynarodowym. Jednak twoja ostateczna ścieżka zawodowa będzie zależna od rodzaju ukończonej specjalizacji.

 

5. Program studiów i przedmioty

Program studiów logistycznych w Lublinie oscyluje wokół treści związanych z naukami ścisłymi, ekonomicznymi, naukami o zarządzaniu oraz innymi powiązanymi z branżą logisyczną. Jako student będziesz miał okazję uczęszczać na wiele interesujących zajęć, dzięki którym rozwiniesz i ugruntujesz swoją wiedzę oraz wzbogacisz ją o nowe, cenne elementy.

 

W programie studiów na kierunku logistyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • podstawy marketingu
 • podstawy zarządzania
 • podstawy prawa i ochrona własności intelektualnej
 • mikroekonomia
 • podstawy matematyki ekonomicznej
 • rachunkowość

 

Oprócz zajęć z bloku podstawowego, w ofercie znajdą się także interesujące moduły specjalistyczne, do których należą: zarządzanie przedsiębiorstwem logistycznym, logistyka międzynarodowa, inżynieria systemów logistycznych, zarządzanie logistyką w przedsiębiorstwie oraz logistyka wojskowa. Dokładną listę ścieżek naukowych znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

Ponadto, wszyscy studenci rozwiną swoje zdolności językowe czym zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym. Dodatkowo, każdy będzie mógł korzystać z bogatej oferty zajęć fakultatywnych, staży zawodowych czy wymian studenckich.

Ile trwają studia na kierunku logistyka w Lublinie?

Studia na kierunku Logistyka w Lublinie, w zależności od typu studiów trwają od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia).

Kierunek logistyka w Lublinie w trybie zaocznym, można realizować zarówno na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia. Pierwsza opcja jest skierowana do wszystkich osób, które pozytywnie zaliczyły egzamin maturalny i chciałyby dalej rozwijać się w określonym kierunku. W tym przypadku nauka trwa sześć semestrów czy siedem semestrów i kończy się otrzymaniem tytułu licencjata lub inżyniera. Natomiast, jeżeli jesteś absolwentem studiów wyższych i zależy Ci na zdobywaniu dalszego wykształcenia, to studia magisterskie będą dla ciebie idealnym wyborem. Jeżeli zdecydujesz się na ten wariant, to na naukę będziesz musiał poświęcić od półtora roku do dwóch lat. Absolwenci, którzy otrzymają tytuł magistra będą mogli kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich, które umożliwią im rozpoczęcie kariery naukowej.

Jaka praca po ukończeniu studiów na kierunku logistyka w Lublinie?

Kierunki studiów w Lublinie kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku logistyka, którzy dzięki zdobytym umiejętnościom i wiedzy mogą liczyć na wiele ciekawych i rozwijających ofert pracy.

Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w różnego rodzaju przedsiębiorstwach i instytucjach, w których wymagane jest wykształcenie logistyczne. Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie w firmach spedycyjnych i transportowych oraz w centrach usług logistycznych. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik agencji komunikacyjnych, instytucji rządowych i samorządowych czy firm i sklepów internetowych. Uzyskane kwalifikacje zawodowe umożliwią Ci podjecie pracy w firmach konsultingowych i doradczych, firmach przewozowych oraz handlowo-usługowych. Absolwenci często decydują się także na objęcie stanowisk kierowniczych i menedżerskich w rożnego rodzaju instytucjach i firmach. Inną ciekawą opcją może być praca w działach finansowych, logistycznych czy HR.

Po zakończeniu studiów znajdziesz zatrudnienie w instytucjach ekonomicznych i finansowych, firmach informatycznych, jednostkach gospodarczych i ekonomicznych. Dodatkowo możesz objąć stanowisko spedytora międzynarodowego, specjalisty do spraw rozwoju, zamówień oraz transportu. Absolwenci kierunku logistyka często decydują się na założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do zdobytego przez nich wykształcenia. Ponadto, dobra znajomość ogólnego i specjalistycznego języka obcego sprawi, że będziesz gotowy rozpocząć karierę w środowisku międzynarodowym. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zdobyć nowe ciekawe perspektywy zawodowe.

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek logistyka w Lublinie?

W procesie rekrutacji na kierunek logistyka w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Kierunek logistyka w Lublinie cieszy się dużą popularnością wśród studentów, dlatego też aby dostać się na wymarzone studia logistyczne powinieneś spełnić kilka istotnych warunków. Najważniejszym z nich jest zaliczenie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych. W przypadku rekrutacji na studia drugiego stopnia będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru pokrewnych nauk.

Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, uczelnie decydują się na konkurs świadectw lub przyjmują kandydatów wg. kolejoności zgłoszeń. Dokładne informacje znajdziesz na stronach rekrutacyjnych uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek logistyka w Lublinie?

Studia logistyczne od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem studentów, którzy marzą o zdobyciu wszechstronnego wykształcenia oraz szansy na atrakcyjną pracę w wielu wiodących branżach. Jeżeli ty także chciałbyś aplikować na ten kierunek i zapewnić sobie stabilną przyszłość zawodową, powinieneś zastanowić się nad kilkoma istotnymi kwestiami, mianowicie:

 • Czy w kręgu twoich zainteresowań znajdują się tematy związane z naukami ścisłymi i eponimicznymi?
 • Czy masz charakter lidera i wiesz, że idealnie odnalazłbyś się na stanowiskach menedżerskich?
 • Czy jesteś osobą odpowiedzialną i zorganizowaną i chciałbyś wykorzystać te cechy w swojej przyszłej pracy zawodowej?

 

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania to studia na kierunku logistyka w Lublinie powinny być twoim wyborem. Jednak pamiętaj, że aby dostać się na wymarzone studia musisz spełnić kilka warunków. Najważniejszą kwestią jest zaliczenie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, do których należą: język obcy, geografia, historia lub matematyka. Niekwestionowanym atutem będą punkty uzyskane za aktywność naukową, między innymi za udział w konkursach czy olimpiadach naukowych. Dopiero po spełnieniu tych wymagań zostaniesz oficjalnym studentem logistyki.

Co więcej, po pozytywnym przejściu elektronicznej rejestracji kandydatów będziesz zobowiązany do terminowego dostarczenia wymaganych dokumentów. Najczęściej jest to świadectwo maturalne, świadectwo ukończenia szkoły średniej, podanie o przyjęcie na studia oraz odpowiednia ilość zdjęć legitymacyjnych. Dokładne informacje związane z całym procesem rekrutacji znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uniwersytetu. Warto, abyś odpowiednio wcześnie się z nią zapoznał i dowiedział się więcej o obowiązujących procedurach i wymogach.

Jakie opinie mają studia na kierunku logistyka w Lublinie?

Studia logistyczne z roku na rok są coraz chętniej wybierane przez studentów, którym zależy na zdobyciu wszechstronnego i zarazem przyszłościowego wykształcenia, dopasowanego do realiów obecnego rynku pracy. Kierunek logistyka w Lublinie ma wiele pozytywnych opinii.

Tak wypowiada się o nim Joanna, studentka trzeciego roku:

Nie żałuję, że wybrałam studia logistyczne, ponieważ dzięki nim mogę rozwijać swoje zainteresowania z obszaru nauki ścisłych i jednocześnie zdobyć wykształcenie, które otworzy mi wiele zawodowych drzwi. Polecam te studia każdemu, kto tak jak ja jest umysłem ścisłym i ma duże zdolności organizacyjne.

Kierunki logistyka i transport w Lublinie

Komentarze (0)