Kierunki studiów w Lublinie można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Podobnie jest z fizjoterapią. Ta druga skierowana jest do studentów, którzy chcą połączyć pracę zawodową ze zdobywaniem przyszłościowego wykształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na taki tryb nauki, to będziesz uczęszczał na wykłady i zajęcia, które będą odbywać się w wybrane piątki, soboty i niedziele.
Dla kogo są studia na kierunku fizjoterapia
Fizjoterapia to usługi, które przyczyniają się do utrzymywania i rozwijania sprawności fizycznej. Działalność tej nauki medycznej skierowana jest przede wszystkim do osób borykających się z urazami, bólami czy efektami starzenia i różnego rodzaju chorób. Zapotrzebowanie na fizjoterapeutów jest obecnie bardzo duże i prawdopodobnie będzie sukcesywnie rosnąć. Dlatego też, jako odpowiedź na tego typu tendencje, powstał kierunek fizjoterapia w Lublinie.
Idealnymi kandydatami na studia medyczne będą osoby o zainteresowaniach związanych z naukami ścisłymi, biologicznymi oraz naukami o zdrowiu. Dużym atutem będą także rozwinięte zdolności interpersonalne oraz komunikacyjne, które wykorzystasz podczas pracy z ludźmi. Jeżeli dodatkowo przykładasz dużą wagę do zdrowego trybu życia , a aktywność fizyczna jest dla ciebie bardzo ważna, to studia na kierunku fizjoterapia będą dla Ciebie odpowiednim wyborem.
Typ i tryb studiów
Studia niestacjonarne w Lublinie na kierunku fizjoterapia:
1. Typ:
2. Tryb:
Studia niestacjonarne na kierunku fizjoterapia w Lublinie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.
Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia stacjonarne (dzienne) realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Studia medyczne w Lublinie wyróżniają się ciekawym i dopasowanym do realiów obecnego rynku pracy, programem nauczania. Kierunek fizjoterapia to studia o profilu praktycznym, dlatego też studenci mają szansę rozwinąć zarówno swoją wiedzę teoretyczną oraz zdobyć kompetencje praktyczne z zakresu fizjoterapii i szeroko pojętej medycyny. Oferta kształcenia oscyluje wokół nauk medycznych, nauk o o zdrowiu oraz treści powiązanych z biologią, chemią oraz innymi naukami ścisłymi.
W programie studiów na kierunku fizjoterapia znajdziesz takie przedmioty jak np.:
-
anatomia prawidłowa człowieka
-
fizjoterapia ogólna
-
fizjologia
-
podstawy fizjoterapii w ortopedii i traumatologii
-
podstawy żywienia człowieka
-
odnowa biologiczna
oraz wiele innych. Ponadto wszyscy studenci rozwiną swoje zdolności językowe z wybranego przez siebie języka obcego, dzięki czemu zwiększą swoje szanse na międzynarodową karierę. Jako student będziesz mógł korzystać z bogatej oferty zajęć fakultatywnych, zagranicznych wymian studenckich czy ciekawych kół naukowych. Uzyskaną wiedzę teoretyczną oraz kompetencje praktyczne wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu. Dokładne informacje dotyczące planu zajęć oraz aktualną listę specjalizacji znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.
Jakie są ceny studiów na kierunku fizjoterapia w Lublinie
Realizacja studiów w trybie niestacjonarnym wiąże się z koniecznością uiszczenia odpowiednich opłat. Kierunek fizjoterapia w Lublinie nie stanowi w tej kwestii wyjątku. Wszyscy studenci, którzy zdecydują się podjąć naukę na studiach niestacjonarnych muszą pamiętać o zapłacie czesnego, którego wysokość różni się zależności od uczelni i jest ustalana przez władze konkretnej akademii. Uczelnie często mają w swojej ofercie szeroki wachlarz zniżek i promocji, co jest dużym udogodnieniem dla studentów. Dokładne informacje związane z regulaminem opłat znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni wyższej. Warto, abyś przed przystąpieniem do rekrutacji dokładnie się z nimi zapoznał.
Gdzie studiować na kierunku fizjoterapia w Lublinie
Uczelnie na których można studiować kierunek fizjoterapia (niestacjonarnie) w Lublinie
Limity miejsc
Limity miejsc na studia ustalane są odgórnie przez każdą ze szkół wyższych. Tak samo dzieje się w przypadku fizjoterapii w trybie niestacjonarnym.
Jak dostać się na fizjoterapię w Lublinie? O przyjęciu na studia w trybie niestacjonarnym decyduje kolejność zgłoszeń, a w przypadku przekroczenia ilości kandydatów w stosunku do liczby miejsc, obowiązuje konkurs świadectw – pod uwagę brana jest liczba uzyskanych punktów przez kandydata w czasie egzaminu maturalnego.
Co zrobić, aby zostać studentem fizjoterapii w trybie niestacjonarnym? Aby zostać studentem kierunku fizjoterapia w Lublinie należy w terminie zarejestrować się w systemie rekrutacyjnym uczelni, a następnie dostarczyć komplet dokumentów wraz ze zdjęciem.
*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Kiedy wyniki rekrutacji
Po aplikowaniu na fizjoterapię w trybie niestacjonarnym w Lublinie, kandydaci oczekują na wyniki rekrutacji około kilku tygodni. Jak wygląda sam proces rekrutacji i kiedy można spodziewać się wyników?
Po zarejestrowaniu się w systemie IRK uczelni na fizjoterapię w trybie niestacjonarnym, kandydaci muszą czekać około kilku tygodni na ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych – warto mieć na uwadze, że każda z uczelni może ustalić inny termin.
Gdzie można znaleźć informację o dostaniu się na fizjoterapię w Lublinie? Kandydaci na fizjoterapię w Lublinie informację o wynikach będą mogli znaleźć w swoim indywidualnym profilu w systemie IRK.
Jakie dodatkowe informacje można znaleźć w systemie IRK? Przyszli studenci znajdą tam informację o zakwalifikowaniu bądź niezakwalifikowaniu na wybrany kierunek studiów, zajętym miejscu, liczbie zdobytych punktów, a także jakie dokumenty dostarczyć do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.
*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2025/2026)
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne
Kandydaci, którzy zostali zakwalfikowani na fizjoterapię w trybie niestacjonarnym w Lublinie będą musieli złożyć komplet dokumentów w wybranym terminie do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.
Dokumenty należy dostarczyć osobiście do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Co jeśli kandydat nie będzie miał możliwości dostarczenia dokumentów? W takim przypadku istnieje możliwość wysłania ich pocztą tradycyjną. W takim przypadku pod uwagę brana data nadania listu.
Kandydaci na fizjoterapię w trybie niestacjonarnym w Lublinie muszą mieć na uwadze, aby zestaw dokumentów był kompletny i dostarczony w terminie bowiem niedopilnowanie terminu może wiązać się z wykreśleniem z listy.
Kiedy składamy dokumenty na studia
Kandydaci na fizjoterapię w trybie niestacjonarnym w Lublinie po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu się na studia mają zwykle około kilku dni na dostarczenie kompletu dokumentów razem ze zdjęciem. Każda z uczelni ustala indywidualne terminy dostarczenia dokumentów.
Przyszli studenci niestacjonarnej (zaocznej) fizjoterapii muszą dopilnować tego, aby dostarczyć komplet we właściwej formie bowiem brak któregoś z dokumentów może być równoznaczny nawet z wykreśleniem z listy osób zakwalifikowanych.
*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2025/2026)
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia