Higiena stomatologiczna - Lublin

Higiena stomatologiczna - Lublin

Studia na kierunku higiena stomatologiczna w Lublinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Higiena stomatologiczna stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

26.01.2024

Higiena stomatologiczna studia Lublin 2024 | woj. lubelskie

Studia na kierunku higiena stomatologiczna to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Higiena stomatologiczna - Lublin
Studia na kierunku higiena stomatologiczna w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia w Lublinie 2024/2025 na kierunku higiena stomatologiczna możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym w Lublinie (Wydział Lekarsko-Dentystyczny UMLUB).
 
Opis kierunku
Studia na kierunku higiena stomatologiczna przygotowują do wykonywania zadań zawodowych, będącymi przeprowadzaniem zabiegów profilaktyczno–leczniczych samodzielnie na zlecenie i pod nadzorem lekarza dentysty. Studenci zdobywają również obszerną wiedzę z zakresu promocji zdrowia oraz edukacji prozdrowotnej. Poznają tajniki czynności administracyjnych i prowadzenia dokumentacji w gabinecie stomatologicznym, wykorzystując techniki komputerowe i specjalistyczne programy stomatologiczne. Studenci doskonalą także swoje kompetencje interpersonalne, niezbędne do owocnej pracy zawodowej. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak m.in.: anatomia i fizjologia narządu żucia, histologia z embriologią, podstawy stomatologii dziecięcej, mikrobiologia ogólna i jamy ustnej czy materiałoznawstwo stomatologiczne.
 
Praca po studiach 
Absolwenci studiów na kierunku higiena stomatologiczna znajdują zatrudnienie w instytucjach służby zdrowia publicznego, placówkach związanych z profilaktyką zdrowotną, a także placówkach edukacyjnych — w szkołach i przedszkolach. Dodatkowo absolwenci znajdują zatrudnienie jako koordynatorzy programów zdrowotnych oraz w firmach farmaceutycznych i producentach wyrobów do pielęgnacji jamy ustnej. Na absolwentów czekają również stanowiska w instytutach badawczych.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek higiena stomatologiczna w Lublinie?

Chcesz wkrótce rozpocząć studia na kierunku higiena stomatologiczna w Lublinie? W takim razie najwyższy czas, abyś zapoznał się ze szczegółowymi wymaganiami podczas rekrutacji. Zazwyczaj specyfika przedmiotów, które warto zdawać na maturze, najlepiej na poziomie rozszerzonym, pokrywa się z charakterem przedmiotów obecnych w siatce studiów.

Aby zgłębić bardziej szczegółowe i aktualne informacje, warto zajrzeć na stronie internetowej wybranej uczelni wyższej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku higiena stomatologiczna w Lublinie?

Higiena stomatologiczna jest kierunkiem, który opiera się głównie na przedmiotach medycznych, farmaceutycznych, u podstaw których leżą nauki biologiczne i przyrodnicze. W związku z tym łatwo o wysnucie wniosku, że twoja przygoda z tymi studiami będzie wymagająca i satysfakcjonująca jednocześnie.

Ze względu na rosnącą świadomość na temat istoty dbania o swoje zdrowie, również związane z jamą ustną, powstaje coraz więcej prywatnych i publicznych gabinetów profilaktycznych oraz związanych z leczeniem stomatologicznym. Dlatego też absolwenci tego kierunku bez problemu znajdą atrakcyjną pracę, nawet tuż po ukończonego kształcenia.

Jeżeli interesujesz się naukami medycznymi, stomatologia jest twoją pasją, a ponadto wyróżnia cię duża precyzja, która może okazać się nieoceniona w perspektywie wykonywania skomplikowanych manualnie zabiegów, z pewnością powinieneś rozważyć kształcenie na higienie stomatologicznej!

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku higiena stomatologiczna możemy podzielić na:

 

1. Typ

  • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Higiena stomatologiczna to kierunek przyszłości – dzięki niemu zdobędziesz kompetencje pozwalające na znalezienie pracy w wielu atrakcyjnych obszarach zawodowych.

Studia możesz realizować na pierwszym stopniu. Oznacza to, że twoja nauka potrwa trzy lata i zostanie zwieńczona uzyskaniem dyplomu z tytułem licencjata.

Studia w trybie stacjonarnym są chętnie wybierane przez świeżo upieczonych maturzystów, którzy chcieliby skupić się głównie na kształceniu wyższym. Jako że higienę stomatologiczną możesz realizować jedynie w tym trybie, będziesz mógł liczyć na systematyczne zdobywanie wiedzy podczas tygodnia od poniedziałku do piątku.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Podczas kształcenia na kierunku higiena stomatologiczna w Lublinie będziesz mógł poznać ludzką anatomię ze szczególnym uwzględnieniem układu kostnego oraz obszaru głowy i szyi, zyskasz okazję do zapoznania się z podstawami farmaceutyki i wpływu poszczególnych substancji stosowanych w stomatologii na organizm człowieka.

Największe znaczenie będą miały jednak umiejętności praktyczne, związane z przeprowadzaniem zabiegów stomatologicznych oraz szerzeniem profilaktyki w obszarze zdrowia jamy ustnej.

Uczelnie w Lublinie - kierunek higiena stomatologiczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Medyczny w Lublinie (Wydział Lekarsko - Dentystyczny UMLUB) stacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku higiena kosmetologiczna w Lublinie?

Studia na kierunku higiena stomatologiczna trwają 3 lata (studia I stopnia).

Higiena stomatologiczna w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

Jaka praca po studiach na kierunku higiena stomatologiczna w Lublinie?

Współcześnie coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że zdrowe zęby są nie tylko estetyczną wizytówką zadbanego człowieka, ale również sprzyjają prawidłowemu funkcjonowaniu całego organizmu. Okazuje się bowiem, że nieleczone choroby stomatologiczne mogą być przyczyną zwiększonej zapadalności na choroby ogólnoustrojowe.

Dlatego zapotrzebowanie na osoby wykształcone w obszarze stomatologii nie maleje. Jako absolwent kierunku higiena stomatologiczna znajdziesz pracę w prywatnych i publicznych gabinetach dentystycznych, a także placówkach prowadzących działania profilaktyczne na rzecz zdrowia jamy ustnej.

Jeżeli masz tak zwane podejście do dzieci oraz chciałbyś przyczyniać się do zwiększenia dbałości o zęby wśród najmłodszych, zatrudnisz się w wybranych gabinetach pomocy przedlekarskiej w placówkach oświatowych, jak przedszkola czy szkoły.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku higiena stomatologiczna:

  • Gabinety dentystyczne,

  • Placówki prowadzące działania profilaktyczne,

  • Gabinety profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej w przedszkolach i szkołach.

Gdzie studiować na kierunku higiena stomatologiczna w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

Uczelnia, na której można studiować higienę stomatologiczną:

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek higiena stomatologiczna w Lublinie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Higiena stomatologiczna Lublin studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Higiena stomatologiczna Lublin studia stacjonarne

Higiena stomatologiczna w Lublinie

Popularne kierunki medyczne niestacjonarne w Lublinie

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Higiena stomatologiczna w miastach

Nadchodzące wydarzenia