Studia na kierunku wiedza o teatrze realizują nie tylko tradycyjne wykłady, ale też warsztaty praktyczne. Prowadzą je cenieni wykładowcy, praktycy sceny, aktorzy, reżyserowie, scenografowie, menedżerowie, animatorzy kultury, pedagodzy teatru oraz wykładowcy akademiccy.
Kształcenie nastawione jest głównie na opanowanie przez słuchaczy wiedzy praktycznej, tworzenie samodzielnych projektów i wykształcenie umiejętności zawodowych pod opieką specjalistów zawodowych. Kierunek pozwala więc połączyć wiedzę teoretyczną z umiejętnościami praktycznymi.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku wiedza o teatrze możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
Uczelnie w Trójmieście na kierunku wiedza o teatrze, kształcą absolwentów, którzy znają zagadnienia z zakresu kultury teatralnej regionu, podstawy pedagogicznych teatru czy zasady kierowania kulturą i projektami teatralnymi.
Potrafią również organizować warsztaty aktorskie, reżyserskie, scenograficzne, teatrologiczne i związane z teatrem dla dzieci oraz młodzieży. Wyróżniają się też rozbudowaną wiedzą w zakresie historii i teorii teatru, antropologii widowisk czy performatyki.
Absolwent potrafi opisywać spektakle, przygotowywać recenzję teatralną czy wykorzystywać wiedzę z marketingu oraz zarządzania w kierowaniu instytucjami kultury. Może też podjąć dalszą edukację na studiach II stopnia na kierunku obejmującym tematykę Zarządzania i komunikacji w sztukach scenicznych.