Studia w ramach ścieżki kształcenia prawo międzynarodowe i prawo Unii Europejskiej, umożliwiają słuchaczom rozwijanie zainteresowań w różnych programach wymiany studenckiej oraz wyjazdach studyjnych do Sejmu, Senatu, Sądu Najwyższego czy Trybunału Konstytucyjnego.
Kierunek wyróżnia się unikatowym programem kształcenia i daje możliwość uzyskania tzw. podwójnego dyplomu – również wydanego przez Uniwersytet Latoryński w Nancy. Część zajęć prowadzona będzie przez kadrę właśnie z tego ośrodka dydaktycznego w języku francuskim. Dlatego kandydaci powinni wykazywać się znajomością języka francuskiego na poziomie B2.
Uczelnie w Lublinie w ramach programu kształcenia realizują zajęcia w zakresie międzynarodowego prawa gospodarczego, systemu wymiaru sprawiedliwości, prawa polityki czy prawa integracji europejskiej. Poza tym uczestnicy mają do wyboru jedną z dwóch specjalności – prawo międzynarodowe oraz Unii Europejskiej.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku prawo międzynarodowe i prawo Unii Europejskiej możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studia w ramach ścieżki dydaktycznej prawo międzynarodowe i prawo Unii Europejskiej kształcą absolwentów, którzy wykazują się znajomością zagadnień obejmujących prawo międzynarodowe, prawo Unii Europejskiej oraz umiejętnościami posługiwania się terminologią specjalistyczną.
Znają źródła prawa międzynarodowego oraz unijnego, bazy udostępniające akty prawne czy potrafią stosować normy prawa międzynarodowego i unijnego. Wykazują się jednocześnie znajomością relacji prawa krajowego do międzynarodowego czy unijnego. Dokonują właściwej identyfikacji problemów współczesnej cywilizacji w zakresie prawa międzynarodowego oraz Unii Europejskiej w życiu społecznym.