Transport - Poznań

Transport - Poznań

Transport - Poznań

Studia w Poznaniu 

transport

Odkryj ltransport w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Transport studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku transport w Poznaniu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Poznańskiej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Transport - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek transport

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Jednostka prowadząca

Transport stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie transport jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Logistyki

Wyższa Szkoła Logistyki

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lub 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek transport w Poznaniu?

Aby zostać studentem kierunku transport w Poznaniu powinieneś zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, do których najczęściej należą: matematyka, chemia, fizyka lub informatyka.

Dużym atutem będą także punkty uzyskane za udział w konkursach i olimpiadach naukowych. W przypadku aplikacji na studia magisterskie, kandydaci będą zobowiązani do przedstawienia dyplomu ukończenia studiów wyższych o pokrewnym profilu kształcenia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Transport w Poznaniu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

TRANSPORT POZNAŃ STUDIA I STOPNIA

TRANSPORT POZNAŃ STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

TRANSPORT POZNAŃ STUDIA STACJONARNE

TRANSPORT POZNAŃ STUDIA NIESTACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku transport w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TRANSPORT?

Transport to w dużym uproszczeniu przemieszczanie ludzi, ładunków i dóbr materialnych przy użyciu odpowiednich środków. Branża TSL (transport-spedycja-logistyka) stanowi bardzo ważną część gospodarki, od której zależne są jej pozostałe działy. Dlatego też, aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego obszaru, ważne jest wykształcenie specjalistów do spraw transportu i szeroko pojętej logistyki. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek transport w Poznaniu.

Idealnymi kandydatami na studia logistyczne w Poznaniu będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z obszaru nauk ścisłych, ze szczególnym uwzględnieniem matematyki, oraz technicznych. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą odpowiedzialną, zdyscyplinowaną i masz duże zdolności organizacyjne, to studia na kierunku transport będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku transport możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku transport w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia logistyczne od wielu lat wzbudzają duże zainteresowanie studentów, którym zależy na zdobyciu przyszłościowego wykształcenia i zwiększenia swoich szans na stabilną pracę zawodową. Dlatego też uczelnie w Poznaniu coraz częściej decydują się na wprowadzenie ich do swoich ofert kształcenia. Obecnie, kierunek transport, zarówno na pierwszym jak i drugim stopniu, możesz realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Program nauczania na kierunku transport oscyluje głównie wokół nauk ścisłych i technicznych, które stanowią podstawę branży logistycznej. Studenci będą mogli korzystać z bogatej oferty zajęć, wykładów i warsztatów, dzięki którym rozwiną zarówno swoją wiedzę teoretyczną, jak i zdobędą cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe. W siatce zajęć przewidziano wiele interesujących przedmiotów między innymi:

 • marketing w transporcie
 • wprowadzenie do informatyki
 • fizyka
 • rysunek techniczny
 • ładunkoznawstwo
 • podstawy diagnostyki technicznej

 

Oprócz zajęć obligatoryjnych, w programie przewidziano ciekawe bloki specjalizacyjne. Dokładną listę specjalności oraz aktualny plan zajęć znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

Gdzie studiować na kierunku transport w Poznaniu?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek transport w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU TRANSPORT?

Kierunki studiów w Poznaniu kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się na współczesnym, wymagającym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku transport. Po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w wielu, prężnie rozwijających się branżach.

Przede wszystkim znajdziesz zatrudnienie w logistyce, szczególnie w:

 • bazach transportowych 
 • centrach logistycznych

 

Inną, równie ciekawą opcją może być praca w zakładach eksploatujących pojazdy różnego typu. Ponadto, absolwenci idealnie sprawdzą się jako pracownicy przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą i serwisem pojazdów lub przewozem materiałów niebezpiecznych. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystasz także w inspekcji transportu drogowego. Absolwenci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do ich wykształcenia. Ponadto, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

Popularne kierunki logistyka i transport w Poznaniu

Kierunki logistyka i transport w Poznaniu

Popularne kierunki logistyka i transport niestacjonarne w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)