Transport - Poznań

Studia w Poznaniu 

transport

Odkryj ltransport w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

17.02.2023

Transport studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku transport w Poznaniu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia na kierunku transport w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku transport w Poznaniu rozpocznie się 1 maja 2023 r. i potrwa do 6 października 2023 r. | Transport Poznań - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Poznaniu transport możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Politechnice Poznańskiej (Wydział Inżynierii Lądowej i Transportu PP) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższych: Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

 

Opis kierunku

Transport jest bardzo ważną gałęzią współczesnej gospodarki, a zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie jest duże. Studia przygotowują do zarządzania procesami logistyczno-transportowymi, czy optymalizowania tych procesów. Program obejmuje również zagadnienia związane m.in. z analizą ekonomiczną, czy systemami informatycznymi i wykorzystaniem ich w pracy w branży transportowej.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Firmy transportowe, zakłady transportu publicznego, instytucje administracji publicznej – w takich miejscach pracę mogą odnaleźć absolwenci kierunku. Studia przygotowują również do pracy w centrach logistycznych, czy przedsiębiorstwach przewozowych i dystrybucyjnych.

 

Specjalności

Współczesne studia z transportu charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku transport w Poznaniu: logistyka transportu, sustainable transport, transport chłodniczy.

 

czytaj dalej wszystko o Transport - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek TRANSPORT

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Transport stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie transport jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Logistyki

Wyższa Szkoła Logistyki

Logistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lub 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek transport w Poznaniu?

Aby zostać studentem kierunku transport w Poznaniu powinieneś zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, do których najczęściej należą: matematyka, chemia, fizyka lub informatyka.

Dużym atutem będą także punkty uzyskane za udział w konkursach i olimpiadach naukowych. W przypadku aplikacji na studia magisterskie, kandydaci będą zobowiązani do przedstawienia dyplomu ukończenia studiów wyższych o pokrewnym profilu kształcenia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Transport w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TRANSPORT?

Transport to w dużym uproszczeniu przemieszczanie ludzi, ładunków i dóbr materialnych przy użyciu odpowiednich środków. Branża TSL (transport-spedycja-logistyka) stanowi bardzo ważną część gospodarki, od której zależne są jej pozostałe działy. Dlatego też, aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego obszaru, ważne jest wykształcenie specjalistów do spraw transportu i szeroko pojętej logistyki. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek transport w Poznaniu.

Idealnymi kandydatami na studia logistyczne w Poznaniu będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z obszaru nauk ścisłych, ze szczególnym uwzględnieniem matematyki, oraz technicznych. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą odpowiedzialną, zdyscyplinowaną i masz duże zdolności organizacyjne, to studia na kierunku transport będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku transport możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku transport w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia logistyczne od wielu lat wzbudzają duże zainteresowanie studentów, którym zależy na zdobyciu przyszłościowego wykształcenia i zwiększenia swoich szans na stabilną pracę zawodową. Dlatego też uczelnie w Poznaniu coraz częściej decydują się na wprowadzenie ich do swoich ofert kształcenia. Obecnie, kierunek transport, zarówno na pierwszym jak i drugim stopniu, możesz realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Program nauczania na kierunku transport oscyluje głównie wokół nauk ścisłych i technicznych, które stanowią podstawę branży logistycznej. Studenci będą mogli korzystać z bogatej oferty zajęć, wykładów i warsztatów, dzięki którym rozwiną zarówno swoją wiedzę teoretyczną, jak i zdobędą cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe. W siatce zajęć przewidziano wiele interesujących przedmiotów między innymi:

 • marketing w transporcie
 • wprowadzenie do informatyki
 • fizyka
 • rysunek techniczny
 • ładunkoznawstwo
 • podstawy diagnostyki technicznej

 

Oprócz zajęć obligatoryjnych, w programie przewidziano ciekawe bloki specjalizacyjne. Dokładną listę specjalności oraz aktualny plan zajęć znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU TRANSPORT?

Kierunki studiów w Poznaniu kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się na współczesnym, wymagającym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku transport. Po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w wielu, prężnie rozwijających się branżach.

Przede wszystkim znajdziesz zatrudnienie w logistyce, szczególnie w:

 • bazach transportowych 
 • centrach logistycznych

 

Inną, równie ciekawą opcją może być praca w zakładach eksploatujących pojazdy różnego typu. Ponadto, absolwenci idealnie sprawdzą się jako pracownicy przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą i serwisem pojazdów lub przewozem materiałów niebezpiecznych. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystasz także w inspekcji transportu drogowego. Absolwenci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do ich wykształcenia. Ponadto, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

Gdzie studiować na kierunku transport w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Poznańskiej oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: jako specjalność w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Uczelnie na których można studiować kierunek transport w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek transport:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Poznańska (Wydział Inżynierii Lądowej i Transportu PP) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Logistyki stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Transport w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Transport Poznań studia i stopnia

Transport Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Transport Poznań studia stacjonarne

Transport Poznań studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku transport w Poznaniu

Kierunki logistyka i transport w Poznaniu

Popularne kierunki logistyka i transport niestacjonarne w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia