Logistyka studia niestacjonarne Poznań

Logistyka studia niestacjonarne Poznań

Logistyka studia niestacjonarne Poznań

Studia niestacjonarne w Poznaniu

na kierunku logistyka

Odkryj logistykę w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Logistyka - studia niestacjonarne Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku logistyka w Poznaniu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lata (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Poznańskiej oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Logistyka studia niestacjonarne Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek logistyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: niestacjonarne
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Uczelnie, gdzie logistyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Poznaniu

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Jednostka prowadząca

Transport stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku transport

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Międzynarodowe stosunki gospodarcze stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze

Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu

Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Germanistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku germanistyka

Wyższa Szkoła Logistyki

Wyższa Szkoła Logistyki

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Ile kosztują studia na kierunku Logistyka w Poznaniu

Uśrednienie wysokości opłat za czesne, które są wymagane przez poszczególne uczelnie w Poznaniu, które decydują się na zaproponowanie logistyki w trybie niestacjonarnym, jest jak najbardziej możliwe, jednak nie odzwierciedli to rzeczywistych kosztów studiowania w danej placówce edukacyjnej. W związku z tym, jeżeli chcesz poznać szczegółowe ustalenia w obrębie czesnego, zapoznaj się ze stroną internetową wybranej uczelni. W ten sposób dowiesz się również o ewentualnych promocjach oraz możliwości rozłożenia opłat na wygodne raty.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Logistyka w Poznaniu - zasady rekrutacji

Gdzie studiować na kierunku logistyka (niestacjonarne) w Poznaniu?

Uczelnie na których można studiować kierunek logistyka (niestacjonarne) w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Jak wyglądają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Logistyka w Poznaniu

Era globalizacji i dynamicznego rozwoju światowej gospodarki sprawiła, że praktycy szeroko rozumianej logistyki stali się ludźmi, których kompetencje okazują się nieocenione w perspektywie dalszego rozwoju współczesnych przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej.

Profesjonalne zarządzanie ekonomicznym transportem określonych surowców, sprawna komunikacja z kontrahentami, dzięki której pozyskiwanie i utrzymywanie stałych klientów staje się możliwe, a także zarządzanie specyfiką szlaków komunikacyjnych to tylko niektóre z zadań, czekających na każdego logistyka, który zdecyduje się na podjęcie pracy zgodnej ze swoim wykształceniem.

Zapotrzebowanie na absolwentów studiów logistycznych sprzyja zainteresowaniu podjęciem tego kierunku przez przyszłych kandydatów na studia, a to natomiast skłania poszczególne uczelnie do wprowadzenia Logistyki do kanonu oferowanych kierunków. Dzięki temu kierunek ten można podjąć na wielu uczelniach w całej Polsce, w tym na kilku poznańskich. Niektóre placówki edukacyjne zaoferowały szansę na kształcenie w trybie stacjonarnym oraz zaocznym.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Studenci Logistyki, niezależnie od wyboru danej uczelni i trybu kształcenia, zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu planowania i optymalizacji procesów logistycznych, dowiadują się w jaki sposób efektywnie zarządzać zespołami ludzi wyspecjalizowanych w konkretnych obszarach, a także zgłębiają podstawy nauk społecznych, aby być w stanie załagodzić ewentualne konflikty oraz pozyskać szerokie grono klientów, którzy są nieocenieni dla każdego przedsiębiorstwa.

Wiedza teoretyczna z zakresu optymalizacji systemów logistycznych, funkcjonowania rynków gospodarczych w kwestii ekonomicznej, a także elementarne podstawy zarządzania okazują się bardzo cenne dla przyszłych logistyków. Wszystkiego nauczysz się dzięki siatce studiów, która będzie tworzona najprawdopodobniej przez następujące przykładowe przedmioty:

 • podstawy logistyki,
 • matematykę,
 • podstawy statystyki,
 • geografię społeczną i ekonomiczną,
 • marketing zakupów

i wiele, wiele innych.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku logistyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku logistyka w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Dla kogo te studia

Zainteresowanie Logistyką najczęściej współwystępuje z dobrą organizacją własnej przestrzeni, umiejętnością odnalezienia siebie wśród pojęć ekonomicznych, a także dążeniem do ładu i porządku, które niekoniecznie spełniają klasyczną definicję tych słów.

Dlatego też studia logistyczne są podejmowane głównie przez osoby lubiące matematykę i widzące swoją zawodową przyszłość na stanowiskach ściśle związanych z organizacją przepływu surowców z punktu A do B oraz spełnianiem wymagań klientów, dążących do ekonomicznej realizacji swoich zadań. Jeżeli uważasz, że z powodzeniem możesz zaliczyć się do grona opisanych kandydatów, najprawdopodobniej Logistyka okaże się najlepszym z możliwych wyborów.

Logistykę w Poznaniu możesz realizować zarówno dziennie, jak i zaocznie, jeżeli wybierzesz uczelnię, która oferuje obie opcje zdobywania kierunkowego wykształcenia. Chociaż tryb dzienny jest przedmiotem zainteresowania znacznej większości świeżo upieczonych maturzystów, to szerokie grono decyduje się na podjęcie kształcenia w trybie zaocznym. Z czym wiąże się podjęcie Logistyki niestacjonarnie?

Jako student staniesz przed obowiązkiem edukacji podczas weekendowych, wielogodzinnych zjazdów, które będą odbywać się najczęściej co dwa lub trzy tygodnie, w zależności od harmonogramu ustalanego przez daną uczelnię oraz rozkładu świąt i dni ustawowo wolnych od pracy. Zanim zdecydujesz się na ten tryb upewnij się, że będziesz w stanie wnosić regularne opłaty za czesne.

 

4. Program studiów

Szczegółowy program studiów prawdopodobnie będzie zróżnicowany, ponieważ oferty kształcenia poszczególnych poznańskich uczelni różnią się od siebie. Studenci Logistyki zdobywają pragmatyczną wiedzę i umiejętności z obszaru planowania, kontrolowania i realizowania procesu przepływu surowców tak, aby był on jak najbardziej ekonomiczny i zaspokoił oczekiwania każdego z klientów.

Blok przedmiotów ogólnych, które dominują przede wszystkim na początku kształcenia, pozwalają na gruntowne zrozumienie zasad, jakimi kieruje się Logistyka jako bardzo przyszłościowa nauka. Dzięki praktycznym zajęciom warsztatowym każdy student nabędzie konkretne umiejętności, bez których praca w zawodzie prawdopodobnie stałaby się niemożliwa.

W trakcie kształcenia każdy przyszły absolwent stanie przed wyborem specjalności, której zadaniem jest skonkretyzowanie dalszych kompetencji, w celu wyspecjalizowania się w danym odłamie Logistyki. Aby w najlepszy sposób dopasować program kształcenia do własnych potrzeb, zapoznaj się z ofertą edukacyjną, jaką prezentują poszczególne ośrodki akademickie w Poznaniu.

Ile trwają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Logistyka w Poznaniu

Studia na kierunku logistyka w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Niektóre kierunki studiów w Poznaniu charakteryzują się dwuetapowym przebiegiem, zawartym w dwóch komplementarnych cyklach kształcenia, inne natomiast należą do kanonu studiów jednolitych magisterskich. Podział ten determinuje nie tylko organizację, ale również czas trwania edukacji. Logistyka zalicza się do grupy kierunków niejednolitych, co oznacza, że studenci rozpoczynający swoją przygodę ze szkolnictwem wyższym lub samą Logistyką, zmierzą się z pierwszym stopniem studiów, mających charakter inżynierski.

Studia inżynierskie trwają od trzy i pół roku do czterech lat. Studia magisterskie drugiego stopnia stanowią uzupełnienie poprzedniego etapu kształcenia. W praktyce oznacza to, że inżynierowie będą poszerzać swoje kompetencje od półtora roku do dwóch lat.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Logistyka w Poznaniu

W procesie rekrutacji na kierunek logistyka w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Aby dostać się na Logistykę w Poznaniu, należy wziąć udział w procesie rekrutacji. W przypadku dużej ilości chętnych uczelnie mogą przyjąć kandydatów ze względu na kolejność zgłoszeń lub uruchomić konkurs świadectw maturalnych. Przedmiotami, które mają największe znaczenie w procesie rekrutacji, są: biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka.

Logistyka to kierunek, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, dlatego na jedno miejsce przypada zazwyczaj kilku chętnych. Przygotuj się odpowiednio do rozszerzonego egzaminu maturalnego oraz poznaj szczegółowe ustalenia danej uczelni w obrębie rekrutacji, a będziesz miał duże szanse na rozpoczęcie kształcenia na tym przyszłościowym kierunku.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Logistyka w Poznaniu

Bez wątpienia kształcenie na Logistyce oraz praca związana bezpośrednio z tym kierunkiem jest bardzo wymagająca, ale i dająca doskonałe perspektywy finansowe i w obszarze samorozwoju. Mimo szerokiego zainteresowania tym kierunkiem, nie każdy posiada odpowiednie predyspozycje, aby zająć się jego zgłębianiem. Dlatego jeżeli poważnie myślisz o rozpoczęciu kształcenia na Logistyce w Poznaniu, przemyśl, czy:

 • Jesteś zorganizowany i chciałbyś organizować pracę innych?
 • Twoim atutem jest umiejętność wywiązywania się z dużej odpowiedzialności?
 • Wyróżnia cię zainteresowanie ekonomią i światową gospodarką?

 

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na wszystkie trzy pytania, to masz duże szanse na odniesienie sukcesu na studiach logistycznych. Jednak zanim aplikujesz, zapoznaj się ze szczegółowymi zasadami w kwestii rekrutacji, które są ustalane przez poszczególne uczelnie w Poznaniu. Przedmiotami, które warto zdawać na poziomie rozszerzonym, są najczęściej: matematyka, język angielski, geografia oraz wiedza o społeczeństwie.

Nie zapomnij, że udział w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych może zwiększyć twoje szanse na pokonanie konkurencji. Jeżeli natomiast uda ci się odnieść na tyle istotny sukces, że zagwarantuje on uzyskanie tytułu finalisty lub laureata, prawdopodobnie otrzymasz możliwość priorytetowego rozpoczęcia Logistyki w Poznaniu. Możesz przemyśleć na przykład udział w:

 • Olimpiadzie Matematycznej,
 • Olimpiadzie Geograficznej,
 • Olimpiadzie z języka obcego.

 

Zapisy na studia

Kluczem otwierającym furtkę możliwości rozpoczęcia Logistyki w Poznaniu, jest internetowa rejestracja kandydatów. Aby zgłosić chęć podjęcia opisywanego kierunku, powinieneś odwiedzić stronę internetową wybranej wcześniej uczelni oraz odnaleźć formularz aplikacyjny, który uzupełnisz o wymagane dane. Po pozytywnym rozpatrzeniu twojego wniosku, pozostanie ci już tylko dostarczenie pliku niezbędnych dokumentów. Wśród nich znajdziesz najprawdopodobniej:

 • świadectwo maturalne lub dyplom studiów pierwszego stopnia wraz z kserokopią,
 • fotografię do legitymacji,
 • dowód osobisty,
 • formularz rekrutacyjny, pobrany ze strony internetowej uczelni.

Jaka praca po studiach niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku Logistyka w Poznaniu

Możliwości zawodowe po ukończeniu Logistyki w Poznaniu wydają się bardzo obiecujące. Jako że większość przedsiębiorstw, zwłaszcza związanych ze spedycją, transportem i organizacją przepływu określonych surowców korzysta ze specjalistycznej wiedzy logistyków, będziesz mógł się zatrudnić zarówno w firmach prywatnych, jak i większych przedsiębiorstwach produkcyjnych. Logistycy bardzo często są zatrudniani na stanowiskach kierowniczych, dzięki czemu ich zarobki zyskują miano ponadprzeciętnych.

Do zadań absolwentów Logistyki należy ponadto nawiązywanie efektywnego pod względem interesów kontaktów z klientami. Dlatego dzięki szeroko rozwiniętym zdolnościom komunikacyjnym powinieneś bez trudu wywiązywać się z tych zadań. Absolwenci Logistyki mogą zarządzać sprawnym i ekonomicznym przepływem surowców, organizować pracę zespołów ludzi, wdrażać konkretne czynności związane z usprawnieniem procesów produkcyjnych i transportowych, aby przepływ surowców, dóbr i usług pomiędzy punktami A i B był jak najbardziej wydajny.

W związku z powyższym, każdy absolwent studiów logistycznych będzie mógł liczyć na bardzo przyszłościowe i opłacalne z finansowego punktu widzenia zatrudnienie. Dlatego jeśli twoją główną motywacją jest podjęcie dobrej pracy, opisywany kierunek studiów najpewniej odpowie na twoje oczekiwania.

Jakie opinie mają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Logistyka w Poznaniu

Dla wielu młodych ludzi wybór konkretnej ścieżki przyszłego kształcenia jest nie lada wyzwaniem. Kształtowanie początków swojego zawodu jest zadaniem odpowiedzialnym, w którym mogą pomóc opinie praktyków danego kierunku.

Martyna, studentka trzeciego roku Logistyki w Poznaniu, mówi:

„Zdecydowałam się na studia w Poznaniubo nie chciałam wyjeżdżać ze swojego miasta rodzinnego. Dlaczego Logistyka? Przez długi czas zastanawiałam się, jaki zawód da mi najlepsze perspektywy zawodowe, w końcu stanęło na Logistyce. Nie żałuję swojego wyboru.”

Kierunki logistyka i transport w Poznaniu

Komentarze (0)