Towaroznawstwo - Poznań

Towaroznawstwo - Poznań

Towaroznawstwo - Poznań

Studia w Poznaniu 

towaroznawstwo

Odkryj towaroznawstwo w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

21.07.2022

Towarznawstwo studia Poznań 2022 | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku towaroznawstwo to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku towaroznawstwo w Poznaniu
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów
Poziom studiów
Czas trwania

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Towaroznawstwo - Poznań

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek towaroznawstwo?

Jeśli chcesz studiować kierunek towaroznawstwo w Poznaniu, musisz najpierw spełnić określone wymagania kwalifikacyjne. Ponieważ konkurencja jest wysoka, warto już wcześniej zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, które poszczególne uczelnie ustalają indywidualnie.

Pamiętaj, że w zależności od etapu i trybu kształcenia przebieg procesu kwalifikacyjnego będzie wyglądał inaczej. 

Towaroznawstwo w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TOWAROZNAWSTWO W POZNANIU?

Towaroznawstwo to unikatowy, a zarazem nowoczesny kierunek, który odpowiada na oczekiwania współczesnego rynku pracy. Propozycja kształcenia łączy podejście ekonomiczne i rynkowe w odniesieniu do produktu z wiedzą z zakresu kreacji i designu.

Propozycja edukacyjna odpowiada na dynamiczny rozwój ofert szeroko rozumianego rynku produkcyjnego. Właśnie dlatego studenci zdobywają wiedzę i umiejętności odnoszące się do towaroznawstwa, marketingu produktów, a także w zakresie zarządzania podmiotami świadczącymi usługi produkcyjne, na przykład na rynku kosmetycznym.

Studia umożliwią Ci także zdobycie wiedzy i umiejętności odnoszących się do projektowania i oceny jakości opakowań, co związane jest nie tylko z projektowaniem opakowań, ale również z wyborem surowców i technologii produkcji materiałów opakowaniowych.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Towaroznawstwo możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Kierunek towaroznawstwo w Poznaniu możesz studiować w trakcie dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata (sześć semestrów). Studia drugiego stopnia odbywają się w trakcie dwóch lat (cztery semestry) i kończą się tytułem magistra. Studia magisterskie mają charakter uzupełniający w stosunku do pierwszego stopnia.

Towaroznawstwo możesz realizować stacjonarnie i niestacjonarnie. Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Na studentów towaroznawstwa czeka bardzo wiele specjalności, które w znaczący sposób wpływają na wybór ścieżki kariery. Bloki tematyczne odnoszą się zwłaszcza do zagadnień związanych z wiedzą ekonomiczno-marketingową menedżera, a także z kształtowaniem wartości produktu, towaroznawstwem, designem i komercjalizacją produktu.

Kompleksowo opracowany program studiów umożliwi Ci uczęszczanie na najważniejsze zajęcia, które pozwolą Ci zrozumieć działanie rynku, jak również zdobyć szeroką wiedzę przede wszystkim w zakresie towaroznawstwa. Studenci mają okazję poznać metody oceny jakości i bezpieczeństwa produktów kosmetycznych, a także strategie zarządzania marką oraz metody prowadzenia działań promocyjnych na rynkach produktowych.

Będziesz miał szansę zrozumieć zjawiska i procesy społeczne, przyrodnicze i ekonomiczne, które zachodzą w poszczególnych fazach cyklu życia towarów. Nauczysz się także projektować i oceniać jakość opakowań przystosowanych do pakowanych produktów.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TOWARONAWSTWO W POZNANIU?

Studia na kierunku Towaroznawstwo trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU TOWAROZNAWSTWO W POZNANIU?

Absolwenci towaroznawstwa dobrze odnajdują się na rynku pracy i mają wiele możliwości zawodowego i naukowego rozwoju. Są oni przygotowani do zajmowania się projektowaniem, oceną i ochroną jakości materiałów, a także kontrolą towarów, rzeczoznawstwem, marketingiem, zarządzaniem jakością produktów i usług.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku towaroznawstwo:

  • przedsiębiorstwa w branżach kreatywnych
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • przedsiębiorstwa usługowe na rynku kosmetyków
  • agencje konsultingowo-doradcze
  • laboratoria certyfikacji produktów

Absolwenci stają się specjalistami ds. dystrybucji towarów, badań i rozwoju produktu i opakowań, koordynatorami ds. organizacji dostaw, specjalistami ds. jakości marki, przedstawicielami handlowymi, specjalistami w działach eksportu czy finansów, pracownikami instytucji badawczych, towaroznawcami, laborantami.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Towaroznawstwo w Poznaniu?

Kierunki inżynierskie i techniczne w Poznaniu

informatyka
Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Poznaniu

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Towaroznawstwo w miastach

Nadchodzące wydarzenia