TRANSPORT - STUDIA ONLINE

TRANSPORT - STUDIA ONLINE

Dodaj do ulubionych

TRANSPORT - STUDIA ONLINE studia-kierunek studiów

Studia na kierunku transport-studia online to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera 

Studia na kierunku transport - studia online
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów online
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku transport - studia online rozpocznie się 9 maja 2022 r. i potrwa do 31 października 2022 r. | transport - studia online - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności transport - studia online możesz podjąć na 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie online | transport - studia online - uczelnie >

Opis kierunku

Transport to kierunek, który przekazuje wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnego transportu, w tym na temat zagadnień związanych z inżynierią środków transportowych, inżynierią ruchu, czy analizą systemów transportowych. Kształcenie przygotowuje do rozwiązywania problemów w zakresie organizacji, planowania, projektowania systemów sterowania i kierowania ruchem, organizowania, nadzorowania i zarządzania procesami transportowymi, jak również pełnienia funkcji kierowniczych w jednostkach organizacyjnych służb inżynierii ruchu.

Czy powyższy opis dotyczy kierunku Transport realizowanego w trybie online? Oczywiście, że tak. Programy nauczania realizowane na studiach online są identyczne do tych, z którymi mierzą się studenci studiów tradycyjnych. Oznacza to, że studia online mają taką samą wartość, oferują pozyskanie równie solidnej wiedzy, jak również kończą się uzyskaniem dyplomu. Różnice wynikają z formy odbywania zajęć i zdobywania wiadomości. Proces kształcenia prowadzony jest za pośrednictwem platform e- learningowych, dając tym samym możliwość dostosowania intensywności nauki do innych obowiązków bądź aktywności.

 

Specjalności

Współczesne studia z transportu charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku transport-studia online: eksploatacja dronów, logistyka w transporcie, systemy informatyczne w łańcuchu dostaw.

 

Praca po studiach

Czym można zająć się po ukończeniu studiów? Transport online to kierunek, który często oferuje studentom specjalności i różnorodne ścieżki kształcenia. Dzięki nim otwierają się liczne możliwości zawodowe. Absolwenci mogą pracować między innymi w jednostkach eksploatacyjnych transportu samochodowego, szynowego lub lotniczego, zakładach obsługowo- naprawczych, firmach transportowych, firmach spedycyjnych, centrach logistycznych.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Przed przystąpieniem do rekrutacji na kierunek transport-studia online należy zapoznać się ze wszystkimi informacjami rekrutacyjnymi, zamieszczonymi na oficjalnej stronie internetowej wybranej uczelni wyższej. W przypadku szkół niepublicznych konieczne będzie zaliczenie egzaminu maturalnego z wybranych przez siebie przedmiotów oraz dostarczenie potrzebnych dokumentów aplikacyjnych. Przyszli studenci muszą także pamiętać o konieczności opłacenia czesnego za każdy semestr nauki.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK TRANSPORT - STUDIA ONLINE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Transport - studia online +

Filia w Jaśle stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku,
tryb: online

Filia w Sieradzu stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku,
tryb: online

Filia w Świdnicy stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku,
tryb: online

Filia w Trzciance stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku,
tryb: online

Filia w Warszawie stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku,
tryb: online

Filia w Wodzisławiu Śląskim stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku,
tryb: online

Studia online AHE w Łodzi stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku,
tryb: online

Specjalności na kierunku transport - studia online

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Transport - studia online stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: online

TRANSPORT - STUDIA ONLINE - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Transport - studia online studia I stopnia

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku transport - studia online

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

JAKIE PREDYSPOZYCJE I ZAINTERESOWANIA SĄ WAŻNE?

Wybierając kierunek studiów warto zastanowić się nad tym, czy dyscyplina którą bierzemy pod uwagę rzeczywiście nas interesuje. Owszem, studiując coś, co nas nie interesuje możemy zdobyć wykształcenie, ale nie będzie sprawiało to największej przyjemności. Mówiąc banalnie, planując podjęcie studiów na kierunku Transport online warto się tym transportem interesować. Zwłaszcza, że porusza zagadnienia charakterystyczne, techniczne, na temat których nie każdy posiada choćby najmniejszą wiedzę. Ponadto, kierunek ten stanowi połączenie wielu zagadnień, wśród których nietrudno odnaleźć matematykę, mechanikę techniczną, fizykę, czy ekonomię – a zatem bez pewnych zdolności czy zainteresowań w ich zakresie nauka może sprawiać trudności.

Warto pamiętać o tym, że nie tylko wybrana dyscyplina wymaga określonych predyspozycji. Również forma kształcenia wymaga pewnych zdolności. Jakich? Studia online, czyli nauka prowadzona w znacznej mierze przez Internet, wymuszają na nas odpowiedniego podejścia. Przede wszystkim dyscypliny, zarządzania czasem, selekcjonowania informacji. Studia online mają rozwijać umiejętność wyszukiwania istotnych danych, planowania, dobrej organizacji pracy. Bez tego trudno będzie ułożyć sobie plan nauki i połączyć ją z innymi obowiązkami.

Predyspozycje kandydata na studia online na kierunku Transport:

 • zarządzanie czasem,
 • organizacja pracy indywidualnej,
 • wyszukiwanie i selekcjonowanie informacji,
 • zainteresowanie szeroko pojętym transportem i branżą transportową.

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TRANSPORT - STUDIA ONLINE?

Kierunek Transport online najczęściej występuje jako kierunek prowadzony na studiach pierwszego stopnia, w ramach których nauka trwa 3 lata, bądź 3, 5 roku. Należy pamiętać o tym, że pomimo tego, iż są to studia online to nie wszystkie elementy studiowania prowadzone są przy użyciu Internetu. Forma kształcenia najczęściej wygląda tak, że studia podzielone są na zajęcia na platformie zdalnego nauczania w ciągu trwania semestru oraz zajęcia w siedzibie uczelni w trakcie zjazdów.

Studia na kierunku Transport online mają zazwyczaj podobny cel, czyli przygotować do pracy w kadrze kierowniczej, w charakterze menedżera zarządzającego systemami transportowymi lub ich elementami na terenie dowolnego kraju Unii Europejskiej. Kierunek bardzo często oferuje specjalności, dzięki którym dodatkowo można zaznajomić się na przykład z transportem lądowym, logistyką w transporcie, czy technologiami informatycznymi w transporcie. Wszystko zależy od uczelni, która oferuje kształcenie.

Z jakimi tematami można spotkać się w toku nauki? Szczegółowy zarys zagadnień uzależniony jest od wybranej specjalności, ale można być pewnym tego, że przyjdzie nam zmierzyć się z takimi tematami jak: ekonomika transportu, infrastruktura transportu, inżynieria ruchu, modelowanie procesów transportowych, organizacja i zarządzanie w transporcie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku transport-studia online możemy podzielić na:

1. Typ

• Studia I stopnia (inżynierskie)

2. Tryb:

• studia online

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Osoby, które aplikują na kierunek transport-studia online zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, technicznych, logistycznych oraz zagadnień związanych z zarządzaniem. Jednak przede wszystkim skupią się na rozwijaniu umiejętności praktycznych.

W ramach licznych warsztatów nauczą się organizowania procesów logistycznych oraz zarządzania logistyką, transportem oraz spedycją. Co więcej, dowiedzą się więcej na temat budowy maszyn oraz wykorzystania metod marketingowych w swojej codziennej pracy zawodowej. Ponadto poznają zasady sterowania ruchem drogowym. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zostaną zrealizowane w renomowanych firmach transportowych.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TRANSPORT - STUDIA ONLINE?

Studia transport-studia online trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU TRANSPORT - STUDIA ONLINE?

Dyplom ukończenia studiów na kierunku transport-studia online otwiera wiele zawodowych drzwi. Absolwenci znajdą zatrudnienie w firmach transportowych i spedycyjnych. Inną, równie ciekawą opcją może być praca w zakładach eksploatujących pojazdy różnego typu. Po ukończeniu studiów można także związać swoją przyszłość z centrami logistycznymi i magazynami, gdzie studenci wykorzystają zdobytą wiedzę i umiejętności.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku transport-studia online:

 • firmy transportowe
 • firmy spedycyjne
 • centra logistyczne
 • firmy produkcyjne
 • firmy serwisowe
 • własna działalność gospodarcza

Zobacz inne kierunki Logistyka i Transport

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Logistyka i Transport - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU TRANSPORT - STUDIA ONLINE

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia