TRANSPORT - STUDIA ONLINE

TRANSPORT - STUDIA ONLINE

Studia na kierunku transport - studia online możesz podjąć na 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie online

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
  Czas trwania
  Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

  Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

  Transport - studia online +

  Filia w Wodzisławiu Śląskim  stopień: (I) , czas trwania: 3,5 roku ,
  forma: online

  Studia online AHE w Łodzi  stopień: (I) , czas trwania: 3,5 roku ,
  forma: online

  Filia w Sieradzu  stopień: (I) , czas trwania: 3,5 roku ,
  forma: online

  Filia w Jaśle  stopień: (I) , czas trwania: 3,5 roku ,
  forma: online

  Filia w Warszawie  stopień: (I) , czas trwania: 3,5 roku ,
  forma: online

  Filia w Trzciance  stopień: (I) , czas trwania: 3,5 roku ,
  forma: online

  Filia w Świdnicy  stopień: (I) , czas trwania: 3,5 roku ,
  forma: online

  Specjalności na kierunku transport - studia online

  Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

  Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

  Transport - studia online stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
  forma: online

  Specjalności na kierunku transport - studia online

  TRANSPORT - STUDIA ONLINE studia-kierunek studiów

  Studia na kierunku transport-studia online to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera). 

  Studia na kierunku transport - studia online
  Rok akademicki 2024/2025
  Forma studiów online
  Poziom studiów studia I stopnia
  Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

  Terminy rekrutacji

  Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku transport - studia online rozpocznie się 15 kwietnia 2024 r. i potrwa do 30 września 2024 r. | transport - studia online - terminy rekrutacji >

  Uczelnie

  Studia na kierunku transport - studia online możesz podjąć na 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie online | transport - studia online - uczelnie >

  Opis kierunku

  Transport to kierunek, który przekazuje wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnego transportu, w tym na temat zagadnień związanych z inżynierią środków transportowych, inżynierią ruchu, czy analizą systemów transportowych. Kształcenie przygotowuje do rozwiązywania problemów w zakresie organizacji, planowania, projektowania systemów sterowania i kierowania ruchem, organizowania, nadzorowania i zarządzania procesami transportowymi, jak również pełnienia funkcji kierowniczych w jednostkach organizacyjnych służb inżynierii ruchu.

  Czy powyższy opis dotyczy kierunku Transport realizowanego w trybie online? Oczywiście, że tak. Programy nauczania realizowane na studiach online są identyczne do tych, z którymi mierzą się studenci studiów tradycyjnych. Oznacza to, że studia online mają taką samą wartość, oferują pozyskanie równie solidnej wiedzy, jak również kończą się uzyskaniem dyplomu. Różnice wynikają z formy odbywania zajęć i zdobywania wiadomości. Proces kształcenia prowadzony jest za pośrednictwem platform e- learningowych, dając tym samym możliwość dostosowania intensywności nauki do innych obowiązków bądź aktywności.

   

  Specjalności

  Współczesne studia z transportu charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

  Popularne specjalności na kierunku transport-studia online: eksploatacja dronów, logistyka w transporcie, systemy informatyczne w łańcuchu dostaw.

   

  Praca po studiach

  Czym można zająć się po ukończeniu studiów? Transport online to kierunek, który często oferuje studentom specjalności i różnorodne ścieżki kształcenia. Dzięki nim otwierają się liczne możliwości zawodowe. Absolwenci mogą pracować między innymi w jednostkach eksploatacyjnych transportu samochodowego, szynowego lub lotniczego, zakładach obsługowo- naprawczych, firmach transportowych, firmach spedycyjnych, centrach logistycznych.

  JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

  Przed przystąpieniem do rekrutacji na kierunek transport-studia online należy zapoznać się ze wszystkimi informacjami rekrutacyjnymi, zamieszczonymi na oficjalnej stronie internetowej wybranej uczelni wyższej. W przypadku szkół niepublicznych konieczne będzie zaliczenie egzaminu maturalnego z wybranych przez siebie przedmiotów oraz dostarczenie potrzebnych dokumentów aplikacyjnych. Przyszli studenci muszą także pamiętać o konieczności opłacenia czesnego za każdy semestr nauki.

  *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

  szczegółowe wymagania na uczelniach

  TRANSPORT - STUDIA ONLINE - zasady rekrutacji

  JAKIE PREDYSPOZYCJE I ZAINTERESOWANIA SĄ WAŻNE?

  Wybierając kierunek studiów warto zastanowić się nad tym, czy dyscyplina którą bierzemy pod uwagę rzeczywiście nas interesuje. Owszem, studiując coś, co nas nie interesuje możemy zdobyć wykształcenie, ale nie będzie sprawiało to największej przyjemności. Mówiąc banalnie, planując podjęcie studiów na kierunku Transport online warto się tym transportem interesować. Zwłaszcza, że porusza zagadnienia charakterystyczne, techniczne, na temat których nie każdy posiada choćby najmniejszą wiedzę. Ponadto, kierunek ten stanowi połączenie wielu zagadnień, wśród których nietrudno odnaleźć matematykę, mechanikę techniczną, fizykę, czy ekonomię – a zatem bez pewnych zdolności czy zainteresowań w ich zakresie nauka może sprawiać trudności.

  Warto pamiętać o tym, że nie tylko wybrana dyscyplina wymaga określonych predyspozycji. Również forma kształcenia wymaga pewnych zdolności. Jakich? Studia online, czyli nauka prowadzona w znacznej mierze przez Internet, wymuszają na nas odpowiedniego podejścia. Przede wszystkim dyscypliny, zarządzania czasem, selekcjonowania informacji. Studia online mają rozwijać umiejętność wyszukiwania istotnych danych, planowania, dobrej organizacji pracy. Bez tego trudno będzie ułożyć sobie plan nauki i połączyć ją z innymi obowiązkami.

  Predyspozycje kandydata na studia online na kierunku Transport:

  • zarządzanie czasem,
  • organizacja pracy indywidualnej,
  • wyszukiwanie i selekcjonowanie informacji,
  • zainteresowanie szeroko pojętym transportem i branżą transportową.

  JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TRANSPORT - STUDIA ONLINE?

  Kierunek Transport online najczęściej występuje jako kierunek prowadzony na studiach pierwszego stopnia, w ramach których nauka trwa 3 lata, bądź 3, 5 roku. Należy pamiętać o tym, że pomimo tego, iż są to studia online to nie wszystkie elementy studiowania prowadzone są przy użyciu Internetu. Forma kształcenia najczęściej wygląda tak, że studia podzielone są na zajęcia na platformie zdalnego nauczania w ciągu trwania semestru oraz zajęcia w siedzibie uczelni w trakcie zjazdów.

  Studia na kierunku Transport online mają zazwyczaj podobny cel, czyli przygotować do pracy w kadrze kierowniczej, w charakterze menedżera zarządzającego systemami transportowymi lub ich elementami na terenie dowolnego kraju Unii Europejskiej. Kierunek bardzo często oferuje specjalności, dzięki którym dodatkowo można zaznajomić się na przykład z transportem lądowym, logistyką w transporcie, czy technologiami informatycznymi w transporcie. Wszystko zależy od uczelni, która oferuje kształcenie.

  Z jakimi tematami można spotkać się w toku nauki? Szczegółowy zarys zagadnień uzależniony jest od wybranej specjalności, ale można być pewnym tego, że przyjdzie nam zmierzyć się z takimi tematami jak: ekonomika transportu, infrastruktura transportu, inżynieria ruchu, modelowanie procesów transportowych, organizacja i zarządzanie w transporcie.

   

  1. Typ i tryb studiów:

  Studia na kierunku transport-studia online możemy podzielić na:

  1. Poziom:

  2. Forma:

   

  2. Zdobywana wiedza i umiejętności

  Osoby, które aplikują na kierunek transport-studia online zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, technicznych, logistycznych oraz zagadnień związanych z zarządzaniem. Jednak przede wszystkim skupią się na rozwijaniu umiejętności praktycznych.

  W ramach licznych warsztatów nauczą się organizowania procesów logistycznych oraz zarządzania logistyką, transportem oraz spedycją. Co więcej, dowiedzą się więcej na temat budowy maszyn oraz wykorzystania metod marketingowych w swojej codziennej pracy zawodowej. Ponadto poznają zasady sterowania ruchem drogowym. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zostaną zrealizowane w renomowanych firmach transportowych.

  ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TRANSPORT - STUDIA ONLINE?

  Studia transport-studia online trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

  JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU TRANSPORT - STUDIA ONLINE?

  Dyplom ukończenia studiów na kierunku transport-studia online otwiera wiele zawodowych drzwi. Absolwenci znajdą zatrudnienie w firmach transportowych i spedycyjnych. Inną, równie ciekawą opcją może być praca w zakładach eksploatujących pojazdy różnego typu. Po ukończeniu studiów można także związać swoją przyszłość z centrami logistycznymi i magazynami, gdzie studenci wykorzystają zdobytą wiedzę i umiejętności.

  Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku transport-studia online:

  • firmy transportowe
  • firmy produkcyjne
  • firmy serwisowe
  • firmy spedycyjne
  • centra logistyczne
  • własna działalność gospodarcza

  Poziom i forma studiów

  Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

  Transport - studia online studia I stopnia

  Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku transport - studia online

  Filtrowanie
  Województwo
  Miasto
  Poziom studiów
  Forma studiów

  Zobacz inne kierunki logistyka i transport - podyplomowe

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  Miasta, które oferują studia na kierunku TRANSPORT - STUDIA ONLINE

  Teraz najważniejsze

  matura 2024

  zmiany na maturze 2024

  arkusze maturalne

  wyniki matur 2023

  rekrutacja na studia

  studia

  kierunki studiów

  studia podyplomowe

   

  Ciekawe

   


  gdzie studiować

   

   

  Nadchodzące wydarzenia

  Komentarze (0)