Farmacja studia niestacjonarne Gdańsk Gdynia Sopot

Studia niestacjonarne w Trójmieście

farmacja

Odkryj framacjaw Trójmieście i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

04.01.2023

Farmacja studia niestacjonarne (niestacjonarne) - Gdańsk Gdynia Sopot (Trójmiasto)

Studia na kierunku farmacja w Trójmieście to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku farmacja w Gdańsku | Gdyni | Sopocie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5,5 roku (studia jednolite magisterskie)

Uczelnie

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Gdańskim Uniwersytecie Medycznym w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

 

Opis kierunku

Farmacja to dziedzina, skupiająca się na lekach – m.in. procesie produkcji, czy skutkach ich przyjmowania. Tego właśnie będzie można się nauczyć, wybierając ten kierunek. Na studiach najłatwiej będzie odnaleźć się osobom, które lubią nauki ścisłe. W trakcie kształcenia nie zabraknie przedmiotów związanych m.in. z medycyną, chemią, czy biologią. 

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Osoby, które ukończyły farmację, są świetnie przygotowane do pracy w aptekach, hurtowniach oraz wytwórniach leków. Mogą również dalej rozwijać swoje umiejętności, zatrudniając się w jednostkach naukowo-badawczych. Absolwent kierunku może również pracować jako przedstawiciel medyczny. 

czytaj dalej wszystko o Farmacja studia niestacjonarne Gdańsk Gdynia Sopot

Jakie są ceny studiów na kierunku farmacja w Trójmieście?

Kierunek farmacja w Trójmieście można realizować w dwóch trybach, stacjonarnym i niestacjonarnym. Wybór studiów zaocznych wiąże się z koniecznością uiszczenia odpowiednich opłat. Jeżeli więc chcesz aplikować na ten kierunek powinieneś dokładnie zapoznać się z obowiązującym regulaminem opłat oraz cennikiem, który różni się w zależności od uczelni.

Wysokość czesnego jest ustalana indywidualnie przez władze akademii i konkretnego wydziału. Studenci zazwyczaj mogą korzystać z możliwości płatności ratalnej, bogatej oferty promocji i zniżek. Wszystkie szczegółowe informacje i aktualności związane z finansami, znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Farmacja w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - zasady rekrutacji

Gdzie studiować na kierunku farmacja (niestacjonarne) w Trójmieście?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek farmacja (niestacjonarne) w Trójmieście:

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

Jak wyglądają studia na kierunku farmacja w Trójmieście?

1. Dla kogo ten kierunek?

Farmacja to zespół nauk o lekach syntetycznych i biologicznych, sposobach ich wytwarzania oraz wydawania. Specjaliści z zakresu tej dziedziny pełnią niezwykle ważną rolę w branży medycznej, ponieważ dostęp do odpowiednich leków ma wręcz kluczowe znaczenie w ratowaniu zdrowia, a nawet życia pacjentów na całym świecie. Dlatego też niezwykle ważne jest W odpowiedzi na tego typu potrzeby, powstał kierunek farmacja w Trójmieście, który kształci farmaceutów doskonale przygotowanych do podjęcia pracy zawodowej.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia medyczne będą musiały spełnić kilka istotnych warunków. Ważną kwestią jest przejawianie zainteresowania naukami biologicznymi, chemicznymi, ścisłymi i medycznymi. Dodatkowym atutem może okazać się zdolność analitycznego myślenia czy zaangażowanie w wykonywane obowiązki. Jeżeli spełniasz powyższe warunki, to kierunek farmacja w Trójmieście będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku farmacja możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku farmacja w Trójmieście realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Program studiów i gdzie studiować

Studia medyczne od lat wzbudzają duże zainteresowanie studentów, którym zależy na wszechstronnym wykształceniu i stabilnej pozycji zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. W odpowiedzi na tego typu tendencje, uczelnie w całej Polsce, wprowadzają je do swoich ofert kształcenia. Kierunek farmacja w trybie niestacjonarnym możesz także realizować na trójmiejskich uczelniach wyższych. Ich dokładną listę znajdziesz w dziale poniżej. Przed przystąpieniem do rekrutacji dokładnie przeanalizuj dostępne opcje, tak aby wybrać te najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb i planów naukowych.

Program nauczania na kierunku farmacja w Trójmieście będzie oscylował wokół nauk ścisłych, chemicznych, biologicznych i medycznych. Studenci rozwiną swoją wiedzę z obszaru anatomii i fizjologii człowieka, farmakologi, historii farmacji czy etyki. W trakcie studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji. Zadecydujesz między: farmacją apteczną, farmacją szpitalną oraz farmacją przemysłową. Uzyskaną wiedzę z powodzeniem wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

4. Praca po studiach

Absolwenci studiów medycznych doskonale odnajdują się na obecnym, niezwykle wymagającym rynku pracy. Uzyskana wiedza i kompetencje praktyczne sprawią, że zyskasz wiele atrakcyjnych możliwości rozwoju zawodowego.

Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w różnego rodzaju aptekach ogólnodostępnych i szpitalnych, gdzie będziesz odpowiadał za wytwarzanie i wydawanie środków leczniczych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z hurtowniami i firmami farmaceutycznymi. Absolwenci często decydują się na pracę w specjalistycznych laboratoriach badawczych, w których mogą wykorzystać swoją wiedzę chemiczną. Dodatkowo, będziesz kompleksowo przygotowany do wykonywania zawodu przedstawiciela medycznego. Po ukończeniu jednolitych studiów magisterskich, dobrym pomysłem może być kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich i rozpoczęcie kariery naukowej.

Kierunki studiów w Trójmieście można zazwyczaj realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym,. Dotyczy to także farmacji. Studia niestacjonarne będą idealnym wyborem dla osób chcących połączyć naukę z innymi, codziennymi aktywnościami, na przykład z pracą zawodową. Decydując się na te formę studiowania, musisz pamiętać, że zjazdy odbywają się w wybrane weekendy semestru.

Program nauczania na kierunku farmacja w Trójmieście zachowuje równowagę pomiędzy treściami teoretycznymi, jak i praktycznymi, co czyni go niezwykle nowoczesnym i dopasowanym do realiów obecnego rynku pracy. Tematyka zajęć oscyluje głównie wokół treści powiązanych z naukami ścisłymi, medycznymi, biologicznymi oraz chemicznymi, dzięki czemu studenci będą mieli okazję rozwinąć się na kilku polach jednocześnie. W trakcie studiów poznasz metody projektowania i wytwarzania nowych środków leczniczych, a także nauczysz się obsługi specjalistycznej aparatury laboratoryjnej. Oprócz tego, zdobędziesz wiedzę z zakresu, takich przedmiotów, jak:

 • anatomia i fizjologia
 • matematyka
 • statystyka
 • chemia
 • chemia nieorganiczna
 • historia farmacji

 

Ponadto, wszyscy kandydaci będą zobowiązani do wyboru jednej spośród kilku dostępnych specjalizacji. Ich aktualną listę znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej wybranej uczelni wyższej. Co więcej, będziesz miał możliwość rozwijania swoich zdolności językowych na wybranym przez siebie lektoracie, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę.

Ile trwają studia na kierunku farmacja w Trójmieście?

Studia na kierunku farmacja w Trójmieście trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie).

Kierunek farmacja w Trójmieście można realizować tylko w trynie jednolitych studiów magisterskich. W praktyce oznacza to brak podziału na studia pierwszego i drugiego stopnia. Ta forma studiów przeznaczona jest dla absolwentów szkół średnich, legitymujących się świadectwem maturalnym, którzy chcieliby zdobyć wyższe wykształcenie medyczne.

W tym przypadku nauka trwa pięć lat. Do tego należy doliczyć kilkomiesięczne obowiązkowe praktyki zawodowe. Po upłynięciu tego czasu będziesz mógł pochwalić się tytułem magistra. Po zakończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich lub podyplomowych.

Farmacja w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5,5 roku magister farmacji

Jaka praca po ukończeniu studiów na kierunku farmacja w Trójmieście?

Studia w Trójmieście kształcą specjalistów z zakresu różnorodnych dziedzin, którzy doskonale radzą sobie na obecnym, zarówno krajowym, jak i międzynarodowym rynku pracy. Dlatego też po ukończeniu farmacji będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do wykonywania zawodu farmaceuty. Z powodzeniem znajdziesz pracę w aptekach ogólnodostępnych i szpitalnych, w których zajmiesz się wydawaniem i wytwarzaniem środków leczniczych.

Co więcej, idealnie odnajdziesz się jako pracownik aptek przemysłowych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z firmami i hurtowniami medycznymi. Absolwenci, dzięki wszechstronnemu wykształceniu i gruntownej wiedzy medycznej, często obejmują stanowiska kierowników i menedżerów aptek.

Dobrym pomysłem jest także wykonywanie obowiązków przedstawiciela medycznego, ściśle współpracującego z lekarzami różnych specjalizacji. Dodatkowo, sprawdzisz się także jako pracownik specjalistycznych laboratoriów badawczych, gdzie wykorzystasz swoją wiedzę chemiczną, biologiczną i medyczną. Jako absolwent możesz rozważyć także prace administracyjno biurową w różnego rodzaju firmach i instytucjach.

Po ukończeniu jednolitych studiów magisterskich zasadne będzie kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich, których ukończenie pozwoli Ci rozpocząć działalność naukową. W takim przypadku będziesz mógł związać się z wydawnictwami naukowymi, mediami lub uczelniami wyższymi. Bardzo dobra znajomość ogólnego i specjalistycznego języka obcego, otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w polskich oddziałach światowych firm i korporacji, jak i poza granicami kraju.

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek farmacja w Trójmieście?

Aby zostać studentem kierunku farmacja w Trójmieście powinieneś spełnić kilka istotnych warunków. Decydującą kwestią jest wynik egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych. Dużym atutem, który wyróżni Cię na tle innych kandydatów będą osiągnięcia w konkursach i olimpiadach naukowych z obszaru przedmiotów ścisłych.

 

W procesie rekrutacji na kierunek farmacja w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co sprawdzić przed rekrutacją na kierunek farmacja w Trójmieście?

Studia w Trójmieście cieszą się dużym zainteresowaniem studentów, którym zależy na zdobyciu wszechstronnego, praktycznego wykształcenia i przygotowania zawodowego. Dotyczy to także farmacji, na którą aplikuje coraz więcej osób. Jeżeli ty także chciałbyś wziąć udział w rekrutacji na te perspektywiczne studia medyczne, powinieneś zastanowić się nad następującymi kwestiami:

 • Czy w kręgu twoich zainteresowań znajdują się nauki ścisłe, chemiczne i biologiczne?
 • Czy jesteś osobą odpowiedzialną, skupioną i posiadającą zdolność analitycznego myślenia?
 • Czy jesteś gotowych poświęcić pięć lat na zdobywanie przyszłościowego wykształcenia medycznego?

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to kierunek farmacja będzie dla ciebie odpowiednim wyborem. Jednak, aby dostać się na wymarzony kierunek, będziesz musiał spełnić kilka istotnych warunków. Wszyscy kandydaci będą zobowiązani do zaliczenia egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz wybranych przedmiotów dodatkowych, do których należą: chemia, fizyka i biologia. Dużym atutem będą także punkty uzyskane za udział w konkursach i olimpiadach naukowych.

Po pozytywnym przejściu procesu rekrutacyjnego będziesz musiał donieść wymagane dokumenty, do których należą: świadectwo maturalne, podanie o przyjęcie na studia, zdjęcia legitymacyjne i zaświadczenie od lekarza medycyny pracy. Dopiero po dopełnieniu wszystkich obowiązków, oficjalnie zostaniesz studentem farmacji w Trójmieście. Jako że wymagania rekrutacyjne mogą się różnić w zależności od wybranych uczelni, powinieneś dokładnie zapoznać się z informacjami zawartymi na ich oficjalnych stronach internetowych.

Jakie opinie maja studia na kierunku farmacja w Trójmieście?

Studia medyczne wyróżniają się długą i bogatą tradycją naukową, a obecnie również wzbudzają duże zainteresowanie studentów, którym zależy na zdobyciu wszechstronnego wykształcenia i kompleksowego przygotowania zawodowego. Nic dziwnego, że kierunek farmacja w Trójmieście ma wiele pozytywnych opinii.

Tak wypowiada się o nim Małgorzata, studentka czwartego roku:

Zdecydowałam się aplikować na farmacje w Trójmieście, ponieważ w szkole miałam dobre wyniki z chemii i zawsze fascynowała mnie ta dziedzina nauki. Na studiach pogłębiłam swoją wiedze, a także zyskałam praktyczne umiejętności wytwarzania leków i środków leczniczych. Cieszę się, że spełniłam moje marzenia i zdecydowałam się właśnie na ten kierunek.

Kierunki medyczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

cosmetology
farmacja
Rozwiń

Popularne kierunki medyczne niestacjonarne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Komentarze (0)