Fizjoterapia studia niestacjonarne Gdańsk Gdynia Sopot

Studia niestacjonarne w Trójmieście

fizjoterapia

Odkryj fizjoterapię w Trójmieście i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

04.01.2023

Fizjoterapia studia niestacjonarne (niestacjonarne) - Gdańsk Gdynia Sopot (Trójmiasto)

Studia na kierunku fizjoterapia w Trójmieście to studia jednolite magisterskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku fizjoterapia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Uczelnie

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

 

Opis kierunku

Najważniejszą rolą fizjoterapeutów jest przywracanie sprawności fizycznej pacjentów, którą utracili wskutek chorób, schorzeń, czy wypadków. W ramach programu studiów można spotkać się z zajęciami m.in. z fizjologii, anatomii, czy biochemii. Studenci zdobywają praktyczną wiedzę na temat diagnozowania oraz wykonywania zabiegów rehabilitacji. Są przygotowani do wybierania najlepszej metody pracy z pacjentem. 

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Gabinety rehabilitacji, szpitale, kliniki – to tylko niektóre z miejsc, w których pracę mogą znaleźć fizjoterapeuci. Wielu specjalistów decyduje się również na otwarcie własnej działalności. Absolwenci przygotowani są do pracy m.in. z osobami z niepełnosprawnością i sportowcami. 

czytaj dalej wszystko o Fizjoterapia studia niestacjonarne Gdańsk Gdynia Sopot

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek fizjoterapia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne

Jakie są ceny studiów na kierunku fizjoterapia w Trójmieście?

Jeżeli zdecydujesz się na realizacje kierunku fizjoterapia w formie niestacjonarnej, będziesz musiał ponieść odpowiednie koszty. Wysokość czesnego jest indywidualnie ustalana przez władze konkretnych uczelni i na przestrzeni czasu może ulec zmianie.
Trójmiejskie uczelnie często mają w swojej ofercie szeroki wachlarz zniżek i promocji, co jest dużym udogodnieniem dla studentów. Dokładne informacje związane z regulaminem opłat znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych uczelni wyższych. Warto, abyś przed przystąpieniem do rekrutacji dokładnie się z nimi zapoznał.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Fizjoterapia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - zasady rekrutacji

Gdzie studiować na kierunku fizjoterapia (niestacjonarne) w Trójmieście?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek fizjoterapia (niestacjonarne) w Trójmieście:

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

Jak wyglądają studia na kierunku fizjoterapia w Trójmieście?

 

1. Dla kogo ten kierunek?

Znane przysłowie głosi: w zdrowym ciele, zdrowy duch. Jest w nim dużo prawdy, ponieważ odpowiednia kondycja fizyczna jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania, w tym także do zachowania równowagi psychicznej. Jednak wiele osób, na skutek chorób, wypadków i różnego rodzaju urazów, traci sprawność fizyczną, co jest bezpośrednią przyczyną innych następstw zdrowotnych.
W tego typu przypadkach pomocni mogą okazać się profesjonalni fizjoterapeuci, którzy zawodowo zajmują się rehabilitacją i łagodzeniem skutków chorób. Jeżeli ty także marzysz o związaniu swojej przyszłości z tą dziedziną, to wybierz kierunek fizjoterapia w Trójmieście.
Osoby, które zdecydują się aplikować na studia medyczne muszą spełnić kilka ważnych warunków. Najważniejszą kwestią jest zainteresowanie naukami ścisłymi, biologicznymi, chemicznymi oraz przede wszystkim medycznymi. Dużym atutem będzie także posiadanie takich cech jak empatia, zdolności interpersonalne czy umiejętność pracy z ludźmi. Jeśli powyższy opis idealnie do ciebie pasuje, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten przyszłościowy kierunek.
 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku fizjoterapia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku fizjoterapia w Trójmieście realizowane są zarówno w ramach drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2  lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Program studiów i gdzie studiować

Studia medyczne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród ambitnych, mających sprecyzowane plany zawodowe, studentów. Dlatego też można je znaleźć w ofercie większości dużych ośrodków akademickich w Polsce. Uczelnie w Trójmieście również zdecydowały się na wprowadzenie ich do swoich ofert kształcenia. Dokładną listę miejsc, w których możesz realizować kierunek fizjoterapia, znajdziesz w dziale poniżej.
Program nauczania będzie bezpośrednio powiązany z naukami ścisłymi, biologicznymi czy medycznymi. Studenci będą mieli okazję rozwinąć swoją wiedzę z obszaru anatomii, fizjologii, biochemii czy neurologii. Oprócz zajęć teoretycznych, w planie przewidziano także warsztaty praktyczne, na których poznasz zasady diagnostyki, nauczysz się zasad masażu leczniczego czy obsługi aparatury medycznej. Uzyskane kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.
 

4. Praca po studiach

Absolwenci studiów medycznych mogą liczyć na wiele atrakcyjnych i rozwijających ofert pracy, zarówno w środowisku polskim, jak i na arenie międzynarodowej. Po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w specjalistycznych gabinetach rehabilitacyjnych oraz w szpitalach klinicznych.
Inną, ciekawą opcją może być związania swojej przyszłości zawodowej z ośrodkami rehabilitacyjnymi, ośrodkami gimnastyki korekcyjnej czy placówkami sportowymi. Absolwenci często decydują się na pracę w podmiotach prowadzących działalność prozdrowotną, między innymi w ośrodkach odnowy biologicznej i SPA lub w siłowniach i klubach fitness. Dodatkowo, bez problemu odnajdziesz się jako pracownik salonów masażu leczniczego. Co więcej, możesz zdecydować się na założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym, do twojego wykształcenia.
Kierunki studiów w Trójmieście można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. Podobnie jest z fizjoterapią. Ta druga skierowana jest do studentów, którzy chcą połączyć pracę zawodową ze zdobywaniem przyszłościowego wykształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na taki tryb nauki, to będziesz uczęszczał na wykłady i zajęcia, które będą odbywać się w wybrane piątki, soboty i niedziele.
Tematyka zajęć na kierunku fizjoterapia w Trójmieście będzie oscylować wokół nauk biologicznych, ścisłych, technicznych i medycznych. Studenci zaznajomią się takimi zagadnieniami, jak: anatomia człowieka, fizjologia, neurologia czy biochemia i nauczą się stosować zdobytą wiedzę w praktyce. Zajęcia będą w całości prowadzone przez wykwalifikowana kadrę akademicką, która nauczy Cię prawidłowej diagnostyki, technik wykorzystywanych przy wykonywaniu masażów leczniczych czy zabiegów fizjoterapeutycznych. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących i rozwijających przedmiotów, takich jak:
 • biochemia kliniczna
 • dietetyka i żywienie kliniczne
 • bioetyka
 • historia rehabilitacji
 • socjologia ogólna
 • zdrowie publiczne
 • fizjoterapia kliniczna

 

Oprócz bloku podstawowego, program kształcenia zakłada realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych. Dokładną i aktualną listę ścieżek naukowych, znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni. Jako student będziesz mógł korzystać z bogatej oferty zajęć fakultatywnych, zagranicznych wymian studenckich czy ciekawych kół naukowych. Uzyskaną wiedzę teoretyczną oraz kompetencje praktyczne wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w prywatnym gabinecie rehabilitacyjnym lub w specjalistycznym szpitalu.

Ile trwają studia na kierunku fizjoterapia w Trójmieście?

Studia na kierunku fizjoterapia w Trójmieście, w zależności od typu studiów trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek fizjoterapia w Trójmieście można realizować tylko w formie jednolitych studiów magisterskich. Oznacza to, że w tym przypadku nie ma podziału na studia pierwszego i drugiego stopnia, czyli licencjackie i magisterskie. Studenci, którzy zdecydują się na te formę studiów będą musieli poświęcić na naukę dziesięć semestrów, czyli pięć lat.

Po ukończeniu studiów będziesz mógł pochwalić się tytułem magistra, który otworzy przed tobą wiele możliwości rozwoju zawodowego, zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Jako absolwent możesz kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich i tym samym rozpocząć karierę naukową.

Fizjoterapia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

Jaka praca po ukończeniu studiów na kierunku fizjoterapia w Trójmieście?

Uczelnie w Trójmieście kształcą doskonałych specjalistów, którzy z powodzeniem odnajdują się na obecnym, niekiedy wymagającym rynku pracy. Podobnie jest po ukończeniu kierunku fizjoterapia. Wiedza i umiejętności medyczne, które zdobędziesz podczas studiowania, otworzą Ci wiele zawodowych drzwi.
Po ukończeniu studiów, przede wszystkim będziesz gotowy do podjęcia pracy w prywatnych gabinetach rehabilitacyjnych i szpitalach klinicznych, w których będziesz odpowiedzialny za diagnostykę i podejmowanie odpowiedniego leczenia. Ponadto, idealnie odnajdziesz się w ośrodkach rehabilitacyjno-wychowawczych czy ośrodkach gimnastyki korekcyjnej.
Równie ciekawą opcją może być zatrudnienie w firmach farmaceutycznych i w zawodzie przedstawiciela medycznego. Co więcej, odnajdziesz się także jako pracownik administracyjno-biurowy lub na stanowisku menedżera placówek zdrowotnych i rehabilitacyjnych, gdzie będziesz odpowiedzialny za nadzorowanie i organizacje pracy.
Fizjoterapeuci często znajdują prace w klubach fitness, salonach SPA i odnowy biologicznej czy siłowniach. Ciekawą alternatywą jest także zatrudnienie w salonach masażu leczniczego lub założenie własnej działalności o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia. Najczęściej są to gabinety masażu czy rehabilitacji.
Będąc absolwentem kierunku fizjoterapia możesz na stałe związać się z różnego rodzaju mediami, w których będziesz pełnić rolę eksperta. Po ukończeniu jednolitych studiów magisterskich zasadne będzie kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich i rozpoczęcie działalności naukowej w specjalistycznych wydawnictwach lub na uczelniach wyższych.

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek fizjoterapia w Trójmieście?

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek fizjoterapia w Trójmieście, będą musieli spełnić kilka istotnych warunków. Najważniejszą kwestią jest jak najlepsze zaliczenie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych. Niektóre trójmiejskie uczelnie przeprowadzają także sprawdzian sprawności fizycznej. Dodatkowym atutem będą także punkty uzyskane za udział w konkursach i olimpiadach naukowych.
Ponadto, wszyscy kandydaci są zobowiązani do przedstawienia zaświadczenia od lekarza medycyny pracy. Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, uczelnie decydują się na konkurs świadectw lub przyjmują kandydatów wg. kolejoności zgłoszeń. Dokładne informacje na temat wymagań znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
 
W procesie rekrutacji na kierunek fizjoterapia w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:
 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunek fizjoterapia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku niestacjonarne studia jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek fizjoterapia w Trójmieście?

Studia medyczne od lat cieszą się dużym zainteresowaniem studentów, którym zależy na zdobyciu przyszłościowego wykształcenia. Jeżeli ty także chciałbyś zawodowo związać się z branżą medyczną i aplikować na kierunek fizjoterapia, powinieneś wcześniej zastanowić się nad kilkoma kwestiami, mianowicie:
 • Czy w kręgu twoich zainteresowań znajdują się nauki biologiczne i medyczne?
 • Czy jesteś osobą zdyscyplinowaną i odpowiedzialną, a także jesteś gotowy poświęcić pięć lat na zdobywanie wyższego wykształcenia?
 • Czy jesteś osobą empatyczną o rozwiniętych zdolnościach interpersonalnych?

 

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to kierunek fizjoterapia będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem. Jenak pamiętaj, że aby dostać się na wymarzone studia konieczne jest zaliczenie egzaminu maturalnego. W przypadku fizjoterapii, w procesie rekrutacji pod uwagę będą brane takie przedmioty jak: język polski, matematyka, język obcy, chemia, biologia lub fizyka. Dodatkowym atutem, który wyróżni Cię na tle innych kandydatów będą punkty uzyskane za udział w olimpiadach naukowych. Na wybranych trójmiejskich uczelniach, konieczne jest zaliczenie sprawdzianu fizycznego.
Po spełnieniu wszystkich warunków i pozytywnym przejściu całego procesu rekrutacyjnego, kandydaci są zobowiązani do terminowego dostarczenia wymaganych dokumentów. Najczęściej należą do nich: kserokopia świadectwa dojrzałości, zdjęcia legitymacyjne, świadectwo ukończenia szkoły średniej oraz podanie o przyjęcie na studia. Wszyscy kandydaci będą zobowiązani do dostarczenia zaświadczenia od lekarza medyny pracy.

Jakie opinie mają studia na kierunku fizjoterapia w Trójmieście?

Kierunek fizjoterapia w Trójmieście ma wiele pozytywnych opinii.

Tak wypowiada się o nim Marcin, student trzeciego roku:

Te studia przyniosły mi ogromną satysfakcję i spełnienie. Cieszę się, że już niedługo będę mógł zawodowo pomagać innym i wiem, że jestem do tego kompleksowo i wszechstronnie przygotowany. Dzięki licznym zajęciom i warsztatom praktycznym, dowiedziałem się jak wygląda i na czym polega praca fizjoterapeuty. Polecam ten kierunek każdemu, komu zależy na dużej jakości kształcenia.

Kierunki medyczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

cosmetology
farmacja
Rozwiń

Popularne kierunki medyczne niestacjonarne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Komentarze (0)