Kosmetologia - Gdańsk

Kosmetologia - Gdańsk

Studia na kierunku kosmetologia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku

Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

14.02.2024

Kosmetologia studia Gdańsk 2024 | woj. pomorskie

Studia na kierunku kosmetologia w Gdańsku to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Kosmetologia - Gdańsk
Studia na kierunku kosmetologia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kosmetologia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie rozpocznie się 15 marca 2024 r. i potrwa do 16 października 2024 r. | Kosmetologia Gdańsk | Gdynia | Sopot - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Gdańsku 2024/2025 na kierunku kosmetologia możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku (Wydział Kultury Fizycznej AWFIS) oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku oraz Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku.
 
Opis kierunku

Studenci kosmetologii poznają tajniki m.in. kosmetologii pielęgnacyjnej, upiększającej i leczniczej. Absolwenci kosmetologii wyróżniają się kompetencjami w zakresie m.in. dbałości o pielęgnację twarzy i ciała, diagnozy stanu cery, planowania i wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, leczniczych i upiększających z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań pacjenta czy prowadzenia współpracy z lekarzem dermatologiem.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia w Gdańsku na kierunku kosmetologia w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język obcy, matematyka, biologia, chemia, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Ceny

Studia stacjonarne na kierunku kosmetologia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacićCena za pierwszy rok studiów wynosi około 4300 zł. (Wykaz opłat za studia znajdziesz w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Kosmetolodzy mogą liczyć na zatrudnienie np. w gabinetach kosmetologicznych, gabinetach odnowy biologicznej, centrach SPA i Wellness, uzdrowiskach i sanatoriach, laboratoriach firm kosmetycznych czy gabinetach masażu. Studenci tego kierunku przygotowani są także do zarządzania gabinetem kosmetycznym lub centrami SPA.

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia w Gdańsku?

Uczelnie na których można studiować kierunek kosmetologia w Gdańsku:

 

Jakie wymagania na kierunek kosmetologia w Gdańsku?

Rekrutacja na uczelnie publiczne w Polsce odbywa się na podstawie konkursu świadectw. Oznacza to, że kandydaci do państwowych szkół wyższych powinni wykazać się wysokimi wynikami egzaminów maturalnych.

Kandydaci na kosmetologię w Gdańsku powinni mieć podstawową wiedzę z zakresu dziedzin biologicznych, chemicznych i fizycznych – takie przygotowanie ułatwi przyszłym studentom zdobywanie wiedzy medycznej.

Uczelnie niepubliczne w Gdańsku przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku kosmetologia w Gdańsku?

Studenci tego kierunku uczą się działań związanych z profilaktyką, której celem jest opóźnienie zewnętrznych oznak starzenia się i zachowanie jak najdłuższej sprawności życiowej. Kosmetolodzy, którzy ukończyli studia na jednej z gdańskich uczelni, przygotowani są kompleksowo zarówno do samodzielnej pracy, jak i współpracy z lekarzami dermatologami w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo.

 

Dowiedz się więcej

studia medyczne w Trójmieście

kosmetologia studia w Trójmieście

uczelnie w Trójmieście


1. Wiedza i umiejętności:

Poza zgłębianiem zagadnień teoretycznych z zakresu nauk medycznych, uczestnicy zajęć rozwijają także swoją wrażliwość estetyczną, zdolności artystyczne oraz umiejętności techniczne, pozwalające na wykonywanie różnorodnych zabiegów kosmetologicznych z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi. Studenci kosmetologii w ramach ćwiczeń praktycznych korzystają z nowoczesnej aparatury zabiegowej pod okiem doświadczonych specjalistów dziedziny kosmetologicznej, medycyny estetycznej czy dermatologii.


Wiedza

Kosmetologia jako nauka medyczna pozwala studentom poznać budowę oraz funkcjonowanie ludzkiego ciała. Absolwenci tego kierunku dobierają zabiegi do konkretnych przypadków – uczestnicy zajęć dowiadują się, w jaki sposób poprawnie je wykonywać i jakie przeciwwskazania uniemożliwiają wdrażanie określonych zabiegów. Studenci poznają zasady dotyczące obsługiwania specjalistycznej aparatury stosowanej w kosmetologii i etapy postępowania w przypadku leczenia różnych schorzeń podologicznych.

Przyszli specjaliści uczą się odczytywania i interpretowania składu chemicznego kosmetyków, a także poznają podstawowe zasady obowiązujące w produkcji tego typu produktów – w tym celu dokonują odpowiednich obliczeń chemicznych oraz ustalają wpływ składników kosmetyków na procesy biochemiczne zachodzące w skórze. W trakcie studiów przyszli kosmetolodzy poznają także zagadnienia związane z obowiązującym kanonem piękna i zgłębiają podstawy tworzenia makijażu.


Wiedza, którą mają absolwenci kosmetologii:

 • znają budowę i funkcjonowanie ludzkiego ciała
 • potrafią scharakteryzować określone zabiegi i dobrać je do konkretnych przypadków
 • obsługują specjalistyczną aparaturę stosowaną w kosmetologii
 • znają postępowanie w przypadku schorzeń podologicznych
 • odczytują i interpretują skład chemiczny kosmetyków
 • znają podstawy produkcji kosmetyków
 • dokonują obliczeń chemicznych
 • ustalają wpływ składników kosmetyków na procesy biochemiczne zachodzące w skórze
 • rozpoznają stany chorobowe (w zakresie kompetencji kosmetologa)
 • rozwijają swoją wrażliwość estetyczną

 

Umiejętności

Przyszli specjaliści kosmetologii przygotowywani są do m.in.: planowania zabiegów kosmetycznych oraz stosowania kosmetyków zgodnie z ich rozpoznaniem; wykonywania zabiegów kosmetycznych, pielęgnacyjnych, upiększających i leczniczych czy prowadzenia ścisłej współpracy z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry. Absolwenci tego kierunku znają metody i techniki badań surowców oraz preparatów kosmetycznych czy leczniczych, a także dokonują poprawnej oceny ich jakości.

Studenci kosmetologii zyskują także kompetencje z zakresu m.in. marketingu i przedsiębiorczości – przyszli specjaliści przygotowywani są do prowadzenia własnej działalności (np. w formie prywatnego gabinetu kosmetologicznego). Absolwenci tego kierunku prawidłowo przeprowadzają wywiad z klientem, prawidłowo wykonują masaż leczniczy oraz stosują podstawowe techniki fizykoterapeutyczne stosowane w kosmetologii. Ponadto uczestnicy zajęć rozwijają swoje zdolności artystyczne, ucząc się określonych metod makijażu czy stylizacji paznokci.

 

Umiejętności, które mają absolwenci kosmetologii:

 • planują i wykonują zabiegi kosmetyczne, pielęgnacyjne, upiększające i lecznicze
 • stosują kosmetyki zgodnie z ich rozpoznaniem
 • prowadzą ścisłą współpracę z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry
 • stosują metody i techniki badań surowców i preparatów kosmetycznych czy leczniczych
 • prowadzą działania marketingowe i przedsiębiorcze
 • przeprowadzają wywiad z klientem
 • wykonują masaż leczniczy i stosują podstawowe techniki fizykoterapeutyczne
 • wykonują makijaże i stylizacje paznokci


 

2. Typ i tryb studiów


Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne


Studia na kierunku kosmetologia w Gdańsku realizowane są w ramach studiów I stopnia (licencjackich).

Studia I stopnia trwają 3 lata, studenci mogą rozpocząć studia na tym kierunku zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

 

Studia stacjonarne

Zajęcia stacjonarne na studiach dziennych najczęściej odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach porannych i popołudniowych.

Studenci stacjonarni mogą korzystać z profesjonalnych narzędzi oraz wsparcia doświadczonych specjalistów. Stacjonarna nauka motywuje studentów do realizowania zespołowych projektów oraz aktywnego uczestniczenia w życiu uczelnianym. Studia stacjonarne mogą utrudnić lub uniemożliwić studentom pracę na pełnym etacie.

Studia stacjonarne na uczelniach publicznych są zazwyczaj bezpłatne. Za stacjonarną naukę na uczelniach prywatnych najczęściej należy zapłacić.

 

Studia niestacjonarne

Zajęcia niestacjonarne mogą odbywać się wieczorowo lub zaocznie. Studenci wieczorowi spotykają się na terenie uczelni od poniedziałku do piątku w godzinach wieczornych. Studenci zaoczni pojawiają się tam w weekendy średnio co dwa tygodnie, a ich spotkania przyjmują formę tzw. zjazdów.

Niestacjonarne studia umożliwiają studentom pogodzenie studiowania z innymi obowiązkami zawodowymi lub prywatnymi. Studenci niestacjonarni bez problemu mogą podjąć pracę na pełnym etacie – powinni oni jednak samodzielnie uzupełniać swoją wiedzę oraz aktywnie uczestniczyć w zajęciach.

Studia niestacjonarne zazwyczaj są płatne zarówno na uczelniach publicznych, jak i niepublicznych.

 

3. Program studiów i przedmioty

Studenci kosmetologii zapoznają się z budową i funkcjonowaniem ludzkiego ciała – w szczególności badają oni właściwości skóry człowieka. Program tego kierunku pozwala przyszłym specjalistom zdobyć wiedzę na temat m.in. chorób skóry oraz innych schorzeń stanowiących przeciwwskazania do wykonywania zabiegów kosmetycznych. Ponadto poznają oni estetyczne i technologiczne aspekty kosmetologii współczesnej. Studenci gdańskich uczelni pracują w nowoczesnych laboratoriach i pracowniach pod okiem wysoko wykwalifikowanej kadry dydaktycznej.

 

W programie studiów na kierunku kosmetologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • kosmetologia estetyczna
 • receptura kosmetyczna
 • anatomia
 • biochemia
 • estetyka
 • mikrobiologia
 • dermatologia
 • fizykoterapia i masaż
 • chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna

 

4. Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Studenci kosmetologii muszą być otwarci i komunikatywni. Duża część kosmetologów swoją karierę wiąże z pracą z klientem – niezbędne w tym zawodzie są takie cechy jak np. cierpliwość, wyrozumiałość czy wrażliwość. Kandydaci na kosmetologię powinni wykazywać się zmysłem estetycznym oraz zdolnościami manualnymi. Dobrze, by mieli artystyczne uzdolnienia i byli zainteresowani naukami biologicznymi, chemicznymi i fizycznymi.

Do studiowania kosmetologii przydadzą się umiejętności związane z analitycznym myśleniem czy poprawnym liczeniem. U kosmetologów cenione są także zdolności językowe i predyspozycje kierownicze.

 

Predyspozycje kandydatów na studia na kierunek kosmetologię w Gdańsku:

 • otwartość, komunikatywność
 • cierpliwość, wyrozumiałość, wrażliwość
 • zmysł estetyczny, artystyczny
 • zdolności manualne
 • zainteresowanie naukami ścisłymi
 • zdolności matematyczne, analityczne
 • zdolności językowe i zarządcze

 

STUDIA W TRÓJMIEŚCIE - ważne informacje

kierunki studiów w Trójmieście

studia w Trójmieście

 

KOSMETOLOGIA - ważne informacje

kosmetologia studia

kosmetologia studia online

studia medyczne w Trójmieście

studia medyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunek kosmetologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku (Wydział Kultury Fizycznej) stacjonarne I stopnia więcej
Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku kosmetologia w Gdańsku?

Program studiów na kierunku kosmetologia w Gdańsku organizowany jest w ramach studiów I stopnia (licencjackich).

Studia I stopnia trwają 3 lata. Studenci kosmetologii przez 6 semestrów zdobywają kompetencje niezbędne do wykonywania zawodu kosmetologa. Przyszli specjaliści poznają budowę i funkcjonowanie ludzkiego ciała, a także podstawowe zagadnienia związane z produkcją i wykorzystywaniem kosmetyków. Uczestnicy zajęć ćwiczą swoje zdolności praktyczne, wykonując określone zabiegi. Absolwenci studiów I stopnia mogą zawalczyć o tytuł licencjata.

Kosmetologia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister
Jaka praca po studiach na kierunku kosmetologia w Gdańsku?

Jaka praca po studiach na kierunku kosmetologia w Gdańsku?

Kompleksowe przygotowanie kosmetologów w zakresie nie tylko dziedzin medycznych, ale również estetycznych, umożliwia absolwentom kosmetologii rozpoczęcie kariery zawodowej związanej zarówno z leczeniem chorób skóry, jak również prowadzeniem badań laboratoryjnych czy stylizacją. Absolwenci kosmetologii przygotowani są także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

 

Przykładowe miejsca zatrudnienia dla absolwentów kierunku kosmetologia w Gdańsku:

 • salony kosmetyczne,
 • centra Wellness i SPA,
 • gabinety odnowy biologicznej,
 • firmy kosmetyczne,
 • kosmetyczne działy aptek,
 • laboratoria kosmetyczne,
 • szkoły kosmetyczne,
 • redakcje pism i portali branżowych.

 

Absolwenci tego kierunku mogą aplikować na stanowiska związane z pełnieniem usług m.in. pielęgnacyjnych, kosmetycznych czy nawet rehabilitacyjnych. Studenci kosmetologii doskonale sprawdzą się w roli wizażysty, masażysty, doradcy czy specjalisty ds. kontroli jakości.

 

Przykładowe stanowiska po studiach na kierunku Kosmetologia:

 • kosmetolog
 • masażysta
 • wizażysta
 • konsultant
 • dziennikarz
 • specjalista ds. kontroli jakości
 • doradca konsumenta
 • trener/szkoleniowiec

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Gdańsk | Gdynia | Sopot studia i stopnia

Kosmetologia Gdańsk | Gdynia | Sopot studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Gdańsk | Gdynia | Sopot studia stacjonarne

Kosmetologia Gdańsk | Gdynia | Sopot studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia w Gdańsku | gdyni | sopocie

w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Aktualności rekrutacyjne

14 Uczelni w Gdańsku

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia