Zdrowie środowiskowe - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Zdrowie środowiskowe - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia na kierunku zdrowie środowiskowe w Gdańsku | Gdyni | Sopocie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania

Gdański Uniwersytet Medyczny

Zdrowie środowiskowe stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

14.02.2024

Zdrowie środowiskowe studia Trójmiasto 2024 | woj. pomorskie

Studia na kierunku zdrowie środowiskowe to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Zdrowie środowiskowe - Gdańsk, Gdynia, Sopot
Studia na kierunku zdrowie środowiskowe w Gdańsku | Gdyni | Sopocie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Opis kierunku

Zdrowie środowiskowe to kierunek studiów, którego program kształcenia łączy w sobie nauki medyczne, przyrodnicze i społeczne. Dziedzina ta tłumaczy czym są czynniki środowiskowe i jaka jest ich rola. Celem studiów jest uświadomienie studentów w jaki sposób wprowadzać działania, które mają minimalizować ich negatywny wpływ na życie człowieka.

Osoby po tych studiach może szukać pracy w placówkach zdrowia publicznego, administracji publicznej i samorządowej czy firmach konsultingowych. Absolwenci mogą rozpocząć także karierę naukową jako specjalista-teoretyk na uczelniach wyższych bądź pracownik instytucji naukowo-badawczych.

 

Uczelnie

Studia w Trójmieście (Gdańsku, Gdyni, Sopocie) 2024/2025 na kierunku zdrowie środowiskowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Gdańskim Uniwersytecie Medycznym (Wydział Nauk o Zdrowiu z Instytutem Medycyny Morskiej i Tropikalnej GUMED).

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zdrowie środowiskowe w Trójmieście?

Osoby myślące o kształceniu wyższym w obszarze zdrowia środowiskowego w Trójmieście powinny zadbać o możliwie wysokie wyniki uzyskane na egzaminie maturalnym. To właśnie one najprawdopodobniej będą podstawą kwalifikacji kandydatów na ten interesujący kierunek kształcenia.

Warto, abyś przed przystąpieniem do procesu rekrutacji zapoznał się w sposób dokładny ze stroną internetową Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Znajdziesz tam niezbędne informacje.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku zdrowie środowiskowe w Trójmieście?

Chociaż wielu ludzi chciałoby mieć całkowity wpływ na własne zdrowie oraz poczucie ogólnego dobrostanu, naukowcy udowadniają, że czynniki środowiskowe istotnie determinują nasze samopoczucie oraz subiektywny stan zdrowia.

Stąd zapotrzebowanie na specjalistów biegłych w zakresie regulowania negatywnych czynników środowiskowych oraz wdrażania stosownych działań prewencyjnych nie maleje.

Studia na kierunku zdrowie środowiskowe to odpowiedź na zmiany społeczne oraz zapotrzebowanie na dzisiejszym rynku pracy. Wybierając ten kierunek, wybierasz edukację na wysokim poziomie, która wpłynie na atrakcyjne możliwości ukształtowania twojej przyszłości zawodowej.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku zdrowie środowiskowe możemy podzielić na:

 

1. Typ

  • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Zdrowie środowiskowe w Trójmieście jest kierunkiem realizowanym w ramach studiów pierwszego stopnia. Studenci na zdobycie tytułu licencjata poświęcają trzy lata.

Kierunek ten możesz podjąć stacjonarnie. Co to oznacza w praktyce? Jako student będziesz uczęszczał w regularnych spotkaniach w siedzibie uczelni, zazwyczaj od poniedziałku do piątku, zgodnie z planem ustalonym przez daną uczelnię. Taka organizacja nauki pozwoli ci na efektywne pogłębianie kompetencji.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Podczas nauki na kierunku zdrowie środowiskowe w Trójmieście, studenci zgłębiają tajniki nauk przyrodniczych, medycznych, zarządczych oraz społecznych. Poznają elementy toksykologii, anatomii, fizjologii oraz rozumieją wpływ przemysłowej działalności człowieka na zdrowie społeczeństwa.

Przyszli absolwenci dowiadują się ponadto, w jaki sposób wdrażać skuteczne działania, zmierzające ku minimalizacji negatywnego wpływu czynników środowiskowych na ludzkie życie oraz szerzenie profilaktyki prozdrowotnej.

Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunek zdrowie środowiskowe:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Gdański Uniwersytet Medyczny (Wydział Nauk o Zdrowiu z Instytutem Medycyny Morskiej i Tropikalnej) stacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku zdrowie środowiskowe w Trójmieście?

Studia na kierunku zdrowie środowiskowe trwają 3 lata (studia I stopnia).

Zdrowie środowiskowe w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

Jaka praca po studiach na kierunku zdrowie środowiskowe w Trójmieście?

Osoby, które ukończyły swoją przygodę ze studiami na kierunku zdrowie środowiskowe w Trójmieście wiedzą, że zakres możliwości zawodowych, spójnych z tematyką kształcenia, jest bardzo szeroki. Jako absolwent będziesz mógł związać zawodową przyszłość z placówkami naukowymi i badawczymi.

Z powodzeniem zatrudnisz się w firmach doradczych i konsultingowych. Zdobędziesz zatrudnienie w placówkach zdrowia publicznego lub zajmiesz się karierą specjalisty-teoretyka na uczelniach wyższych.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku zdrowie środowiskowe:

  • Instytucje naukowo-badawcze,

  • Administracja publiczna i samorządowa,

  • Firmy konsultingowe,

  • Placówki zdrowia publicznego,

  • Uczelnie wyższe.

Gdzie studiować na kierunku zdrowie środowiskowe w Trójmieście?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Uczelnia, na której można studiować kierunek zdrowie środowiskowe:

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zdrowie środowiskowe w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Zdrowie środowiskowe Gdańsk | Gdynia | Sopot studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Zdrowie środowiskowe Gdańsk | Gdynia | Sopot studia stacjonarne

Zdrowie środowiskowe w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia