Każdy z nas chociaż raz w życiu miał, lub będzie miał styczność z elektroradiologią. Z dobrodziejstw tej nauki korzystamy między innymi podczas powszechnie dostępnego badania ultrasonograficznego, inaczej określanego mianem USG. Inne dziedziny, w których stosuje się techniki i metody elektroradiologiczne to: radiologia, radioterapia, medycyna nuklearna, czy fizjologia kliniczna.
Jak sam widzisz, elektroradiolodzy pełnią bardzo ważną rolę w całym systemie medycznym, dlatego też tak ważne jest kształcenie kolejnych specjalistów z tego obszaru. Opowiedziią na tego typu potrzeby jest kierunek elektroradiologia w Trójmieście.
Osoby, które zdecydują się aplikować na studia medyczne w Trójmieście powinny spełnić kilka bardzo ważnych warunków. Najistotniejszą kwestią jest posiadanie konkretnych predyspozycji, takich jak: empatia, zaangażowanie w wykonywane obowiązki oraz odpowiedzialność. Jeżeli dodatkowo interesujesz się naukami biologicznymi, przyrodniczymi, chemicznymi, fizycznymi i oczywiście medycznymi, to studia na kierunku elektroradiologia będą dla ciebie odpowiednim wyborem.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku elektroradiologia możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
Studia na kierunku elektroradiologia w Trójmieście realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata
Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Studia medyczne mogą poszczycić się długą i bogatą tradycją, a z roku na rok tylko zyskują na popularności. Ze względu na tego typu tendencje, uczelnie w Trójmieście, coraz częściej decydują się na wprowadzenie ich do swoich programów kształcenia. W dziale poniżej znajdziesz uczelnie, w których możesz realizować kierunek elektroradiologia.
Tematyka zajęć na kierunku elektroradiologia oscyluje głównie wokół nauk ścisłych, fizycznych, biologicznych oraz technicznych. W planie przewidziano wiele interesujących przedmiotów, takich jak:
-
matematyka
-
patofizjologia
-
anatomia człowieka
-
ochrona radiologiczna
-
propedeutyka onkologii
Oprócz wiedzy teoretycznej, studenci rozwiną także umiejętności praktyczne. W czasie studiów, nauczysz się jak obsługiwać specjalistyczny sprzęt medyczny oraz w jaki sposób postawić prawidłową diagnozę. Uzyskaną wiedzę i kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.