Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia w Trójmieście

lekarsko-dentystyczny

Odkryj kierunek lekarsko-dentystyczny w Gdańsku, Gdyni i w Sopocie i sprawdź gdzie możesz studiować

 

Dodaj do ulubionych

20.12.2021

Kierunek lekarsko-dentystyczny studia Trójmiasto 2022 | woj. pomorskie

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (lekarza dentysty).

Studia na kierunku kierunek lekarsko-dentystyczny w Gdańsku | Gdyni | Sopocie
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kierunek lekarsko-dentystyczny w Gdańsku | Gdyni | Sopocie rozpocznie się 1 czerwca 2022 r. i potrwa do 20 lipca 2022 r. | Kierunek lekarsko-dentystyczny Gdańsk | Gdynia | Sopot - terminy rekrutacji >

Absolwenci zyskują możliwość odbycia stażu podyplomowego oraz zdania Lekarskiego Dentystycznego Egzaminu Końcowego (LDEK). 

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek kierunek lekarsko-dentystyczny

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Gdański Uniwersytet Medyczny

Jednostka prowadząca

Kierunek lekarsko-dentystyczny stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek lekarsko-dentystyczny w Trójmieście?

Jeżeli kiedykolwiek poszukiwałeś informacji na temat studiów najchętniej wybieranych i jednocześnie uznawanych za najbardziej prestiżowe, z pewnością trafiłeś na kierunek lekarsko-dentystyczny. Renoma tych studiów sprawia, że rozpocząć mogą je jedynie osoby, które uzyskały bardzo wysokie wyniki podczas egzaminu maturalnego.

Zazwyczaj przelicznik punktowy okazuje się korzystniejszy w przypadku zdawania przedmiotów branych pod uwagę w procesie rekrutacji na poziomie rozszerzonym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kierunek lekarsko-dentystyczny w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Jak wyglądają studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Trójmieście?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie cechy powinny wyróżniać dobrego dentystę, potrafiącego poradzić sobie nawet z najbardziej skomplikowanym problemem stomatologicznym? Z pewnością umiejętności przydatne w tym zawodzie wiążą się z ogromną precyzją, znajomością aparatury dentystycznej oraz technik stomatologicznych.

Warto wspomnieć również o wrodzonych predyspozycjach, dzięki którym pacjenci z przyjemnością odwiedzą gabinet ponownie. Będzie to empatia, wyrozumiałość, a także dbałość o komfort każdego z pacjentów, niezależnie od ich wieku. Czujesz, że opis ten pasuje do twojej osoby? W takim razie aplikuj na kierunek lekarsko-dentystyczny w Trójmieście!

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym możemy podzielić na:

 

1. Typ

  • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Zdobycie wykształcenia pozwalającego w sposób odpowiedzialny działać w zawodzie medycznym wymaga czasu. Dlatego studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Trójmieście składają się z dziesięciu semestrów. Po terminowym zaliczeniu wszystkich egzaminów i upływie pięciu lat, absolwenci mogą liczyć na zdobycie tytułu lekarza dentysty.

Studia realizowane są zarówno w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym.

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Nie bez powodu kierunek lekarsko-dentystyczny jest uznawany za jeden z najbardziej elitarnych. Studenci stają przed wyzwaniem opanowania wielu wszechstronnych umiejętności, uzupełnionych dobrze ugruntowaną wiedzą teoretyczną.

Wybierając ten kierunek, wybierasz naukę ludzkiej fizjologii i anatomii ze szczególnym uwzględnieniem obszarów głowy i układu nerwowego, poznajesz wpływ znieczulających substancji chemicznych na ośrodkowy układ nerwowy, uczysz się precyzyjnego działania w obrębie zębów.

Podczas warsztatowych zajęć praktycznych będziesz miał okazję do sprawdzenia się w rozmaitych zabiegach stomatologicznych, począwszy od zakładania plomby, przez leczenie kanałowe, na ekstrakcji skończywszy.

Ile trwają studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Trójmieście?

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie).

Kierunek lekarsko-dentystyczny w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat lekarz dentysta

Jaka praca po studiach na kierunku lekarsko-dentystycznym w Trójmieście?

Po ukończeniu studiów lekarsko-dentystycznych, zrealizowaniu praktyk oraz odbyciu stażu prawdopodobnie będziesz gotowy do podjęcia pracy w publicznych i prywatnych zakładach opieki zdrowotnej, zaistnieje możliwość założenia własnego gabinetu stomatologicznego.

Chcąc szerzyć posiadaną wiedzę i zdobyte doświadczenie dalej, będziesz mógł podjąć pracę w instytucjach zajmujących się poradnictwem i profilaktyką zdrowotną lub wybrać karierę wykładowcy akademickiego na uczelniach wyższych. Ponadto możesz pracować w instytucjach naukowo-badawczych oraz gabinetach protetycznych, jeśli zdecydujesz się na studia podyplomowe.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku lekarsko-dentystycznym:

  • Publiczne i niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej,

  • Instytucje zajmujące się poradnictwem i profilaktyką zdrowotną,

  • Instytucje naukowo-badawcze,

  • Zakłady nauk podstawowych i kliniki wyższych uczelni medycznych,

  • Własny gabinet stomatologiczny.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Lekarsko-dentystycznego?

Po ukończeniu studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym mogą podjąć pierwszą pracę m.in. w publicznych u niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, gabinetach stomatologicznych lub instytucjach odpowiedzialnych za profilaktykę zdrowotną. Absolwenci najczęściej decydują się na zawód stomatologa lub ortodonty. Czym zajmują się na co dzień i ile średnio zarabiają miesięcznie?

 

Stomatolog

Stomatolog może podjąć pracę m.in. w szpitalach, poradniach stomatologicznych lub w prywatnych gabinetach. Może również otworzyć własną praktykę lekarską. Na co dzień zajmuje się przyjmowaniem pacjentów, diagnozowaniem, a także profilaktyką. Stomatolog leczy choroby zębów, a także jamy ustnej i wykonuje różne zabiegi w jej obrębie – mogą być to zabiegi lecznicze, a także estetyczne. Stomatolog może również zajmować się tworzeniem protez. Mediana zarobków stomatologa wynosi około 5150 zł brutto miesięcznie.

 

Ortodonta

Ortodonta może prowadzić m.in. własną praktykę lekarską oraz pracować w placówkach publicznych lub niepublicznych. Ortodonta zajmuje się chorobami, a także wadami zgryzu i uzębienia. Prowadzi konsultacje z pacjentami, bada ich, a następnie opracowuje plan działania, który ma na celu korekcję zgryzu. Zakłada również aparaty ortodontyczne i pilnuje, czy leczenie przebiega właściwie, a po ukończeniu leczenia przygotowuje aparaty retencyjne. Mediana zarobków ortodonty wynosi około 4790 zł brutto miesięcznie.

Źródło: wynagrodzenia.pl/ praca.pl (wrzesień 2021)

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami.

Gdzie studiować na kierunku lekarsko-dentystycznym w Trójmieście?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Uczelnia, na której można studiować kierunek lekarsko-dentystyczny:

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

 

1. Uczelnie publiczne (państwowe)

Gdański Uniwersytet Medyczny

Kierunek studiów Lekarsko-dentystyczny będący w ofercie Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego realizowany jest w systemie jednostopniowym. Są to pięcioletnie jednolite studia magisterskie, kończące się tytułem lekarza dentysty.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym
  • niestacjonarnym

 

Kierunek studiów Lekarsko-dentystyczny jest świetną propozycją dla osób, które chcą rozwijać się w kierunku nauk medycznych, a w przyszłości chcieliby pracować jako np. stomatolodzy.

W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu ludzkiej anatomii i pracy poszczególnych układów. Jako przyszły dentysta lub stomatolog będziesz mieć szeroką wiedzę m.in. z zakresu stomatologii, chirurgii szczękowo-twarzowej oraz chorób jamy ustnej. Dowiesz się jak działać w obrębie zębów np. leczyć ubytki, tworzyć protezy lub leczyć kanałowo. Studia lekarsko-dentystyczne są nastawione na zajęcia praktyczne, aby jak najlepiej przygotować studentów do później wykonywanego zawodu. Muszą oni podjąć obowiązkowe praktyki np. w szpitalach, klinikach lub gabinetach dentystycznych.

Studenci kierunku lekarsko-dentystycznego, będą musieli zmierzyć się m.in. z takimi przedmiotami jak m.in. chemia medyczna, modelarstwo, pierwsza pomoc, embriologia, język obcy, mikrobiologia czy psychologia kliniczna.

Po ukończeniu studiów absolwenci mogą podjąć pracę m.in. w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, gabinetach dentystycznych i stomatologicznych, poradniach lub w instytucjach naukowo-badawczych. Możliwa jest również kontynuacja nauki na studiach podyplomowych.

Dowiedz się więcej

Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunek kierunek lekarsko-dentystyczny:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Gdański Uniwersytet Medyczny (Wydział Lekarski) stacjonarne, niestacjonarne studia jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek lekarsko-dentystyczny w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kierunek lekarsko-dentystyczny Gdańsk | Gdynia | Sopot studia jednolite magisterskie


Kierunki medyczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

cosmetology
farmacja
Rozwiń

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia