Kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Bydgoszczy jest idealny dla pasjonatów, którzy chcą żyć prawdą i tę prawdę przekazywać. To studia idealne dla poszukiwaczy wyjaśnień i osób, które pragną przebywać z ludźmi. Kamil Durczok powiedział przecież: „Zawód dziennikarza to także spotykanie się z ludźmi”. Jest to więc kierunek dla osób komunikatywnych i otwartych, które nie boją się wyzwań.
Studia dziennikarskie wymagają zaangażowania, lekkiego pióra i predyspozycji językowych. Słynne porzekadło brzmi: „Dziennikarz to ktoś, kogo wypychasz drzwiami, a wraca oknem”. Od kandydatów oczekuje się nieustępliwości i dążenia do celu, a przede wszystkim stawiania na sprawdzone fakty, a nie plotki. Szanujący się dziennikarz musi weryfikować wszystkie źródła i wyciągać esencję ze zdobytych informacji.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Bydgoszczy realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie w Bydgoszczy umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Nie da się ukryć, że media, multimedia, reklama czy public relations w świecie, który rozwinął metody komunikatywności na ogromną skalę, są niezwykle istotne. Nic więc dziwnego, że pracodawcy chcą mieć przy sobie specjalistów odnajdujących się w świecie dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Uczelnie w Bydgoszczy, które mają w swojej ofercie tego typu studia dziennikarskie, znajdziesz w dziale poniżej.
W programie studiów na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna znajdziesz takie przedmioty jak np.:
-
dziennikarstwo lokalne i internetowe
-
metody badań medioznawczych
-
społeczne i kulturowe oddziaływanie mediów
-
komunikowanie międzynarodowe i międzykulturowe
-
techniki perswazyjne w reklamie
-
zarządzanie w mediach
Program kształcenia wyposażony jest w najważniejsze przedmioty dziennikarskie i medioznawcze. Studenci uczą się także kreatywnie pisać i mają zajęcia praktyczne w radiu.