Kierunek budownictwo znajduje się obecnie w czołówce rankingów najpopularniejszych i najchętniej wybieranych studiów. Tak wysoki wynik nie powinien dziwić, ponieważ obecnie, w dobie rozwoju gospodarczego, przemysłowego i urbanistycznego zapotrzebowanie na specjalistów z branży budowlanej jest bardzo duże. Jeżeli więc zależy Ci na zdobyciu wszechstronnego wykształcenia i przygotowania zawodowego, to koniecznie weź udział w rekrutacji na te perspektywiczne studia.
Idealnymi kandydatami na studia drugiego stopnia na kierunku budownictwo będą absolwenci studiów wyższych, którym zależy na rozwijaniu swojej wiedzy i zdobyciu nowych kwalifikacji zawodowych. Jeżeli dodatkowo interesują Cię nauki ścisłe, ze szczególnym uwzględnieniem matematyki, fizyki, mechaniki i informatyki, to kierunek budownictwo będzie dla Ciebie idealnym wyborem.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku budownictwo możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku budownictwo w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.
Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
Program studiów i przedmioty
Studenci, którzy zdecydują się aplikować na studia drugiego stopnia na kierunku budownictwo będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć wiedzę uzyskaną podczas poprzednich etapów nauczania. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach z zakresu:
-
matematyki stosowanej
-
statystyki
-
mechaniki budowli
Co więcej, zyskasz cenną umiejętność zarządzania przedsięwzięciem budowlanym, co z pewnością wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.
Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną listę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych. Szczegółowy plan zajęć oraz dalszy tok nauczania będzie zależał od konkretnej specjalizacji. Wszyscy studenci będą mieli możliwość skorzystania z bogatej oferty zajęć i warsztatów fakultatywnych, dzięki którym będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i zdobyć cenne umiejętności i kwalifikacje.
Gdzie studiować na kierunku budownictwo w Poznaniu
Kierunek budownictwo (studia II stopnia) - uczelnie w Poznaniu
czytaj dalej uczelnie w Poznaniu