Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Andragogika to taki dział pedagogiki, który zajmuje się kształceniem i wspieraniem ludzi dorosłych. Nie powinniśmy zapominać o tym, że czasami ludzie o ukształtowanych już postawach znajdują się na życiowych zakrętach. Oni także potrzebują profesjonalnego wsparcia. Dlatego też andragogika – organizacja i edukacja dorosłych, to nowatorska propozycja kształcenia, która stanowi odpowiedź na to zapotrzebowanie. Jak sama nazwa wskazuje, studenci będą się uczyć, jak zapewniać profesjonalną edukację ludziom dorosłym.
W siatce programowej tych studiów znajdzie się wiele różnorodnych przedmiotów, które będą ukierunkowane przede wszystkim na przekazanie wiedzy praktycznej. Dotyczyć ona będzie różnorodnych metodologii nauczania, form organizacji nauki, czy najogólniej mówiąc – dydaktyki. Niektóre z zajęć to: elementy prawa dla pedagogów, pedagogika specjalna, biomedyczne podstawy rozwoju i wychowania. To studia, które przygotowują abiturientów do prowadzenia działalności edukacyjnej. Studenci po ukończeniu nauki znajdą zatrudnienie we wszelkich placówkach oświatowych, centrach szkoleniowych, czy nawet instytucjach samorządowych.
Studenci andragogiki – organizacji i edukacji dorosłych poznają m.in.: podstawowe koncepcje wynikające z rozwoju andragogiki, a także jej powiązania z innymi naukami społecznymi i humanistycznymi. W programie tej ścieżki kształcenia znaleźć można przedmioty poświęcone np.: społecznym, historycznym czy psychologicznym uwarunkowaniom codziennego życia człowieka dorosłego w różnych okresach oraz obszarach jego funkcjonowania. Ponadto uczestnicy zajęć poznają skuteczne możliwości przezwyciężania problemów rozwojowych poprzez edukację.
Studia na andragogice – organizacji i edukacji dorosłych pozwalają studentom zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie m.in.: identyfikowania zmian w rozwoju człowieka oraz wskazywania ich przyczyn i tendencji; planowania i realizowania prac badawczych dotyczących edukacji dorosłych; planowania różnych form zajęć dydaktycznych, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klientów; planowania sposobu zaprezentowania produktu edukacyjnego indywidualnemu i zbiorowemu odbiorcy; oceniania jakości działań edukacyjnych dla dorosłych.
W programie studiów na andragogice – organizacji i edukacji dorosłych znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: sposobów uczenia się dorosłych; rodzajów czynników wpływających na rozwój człowieka dorosłego; technik marketingowych stosowanych w sprzedaży produktów edukacyjnych; metod oceny jakości programów edukacyjnych skierowanych do osób dorosłych.
Absolwenci andragogiki – organizacji i edukacji dorosłych są przygotowani kompleksowo do pracy np. w ośrodkach edukacyjnych, organizacjach pomocy społecznej, instytucjach kultury czy jednostkach administracji rządowej i samorządowej. Ponadto kompetencje osób, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, są cenione także m.in. w marketingu czy doradztwie zawodowym. Ponadto andragogika – organizacja i edukacja dorosłych przygotowują absolwentów do samodzielnego prowadzenia działalności w zakresie szeroko pojętej pedagogiki osób dorosłych.
Absolwent andragogiki – organizacji i edukacji dorosłych może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Andragogika – organizacja i edukacja dorosłych to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku pedagogika.
Pedagogika szkoli studentów w zakresie m.in. niesienia pomocy dzieciom, młodzieży dorosłym i osobom starszym w osiągnięciu ich optymalnego poziomu rozwoju. W trakcie studiów uczestnicy zajęć zdobywają wiedzę humanistyczną z dziedzin takich jak m.in.: socjologia, psychologia, historia czy filozofia. Studenci poznają m.in. najskuteczniejsze narzędzia stosowane w praktykach pedagogicznych i prowadzą badania związane z obserwacją i wspomaganiem rozwoju człowieka.
Absolwenci pedagogiki m.in. efektywnie rozwiązują problemy wychowawcze podopiecznych, a także umiejętnie organizują i realizują terapie zajęciowe skierowane zarówno do grup, jak i indywidualnych klientów. Pedagodzy mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach jak m.in.: przedszkola i szkoły; przedsiębiorstwa i biura doradztwa zawodowego; placówki socjalizacyjne, interwencyjne, edukacyjno-terapeutyczne czy adopcyjne lub ośrodki kultury. Kompetencje absolwentów tego kierunku cenione są na stanowisku np. trenera personalnego, opiekuna, wychowawcy czy animatora kultury.
Dowiedz się więcej: pedagogika studia w Warszawie
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Warszawie