Studia medyczne Gorzów Wielkopolski

Studia medyczne Gorzów Wielkopolski

Studia medyczne Gorzów Wielkopolski | woj. lubuskie

Studia medyczne w Polsce są jednymi z bardziej wymagających kierunków ze wszystkich oferowanych przez uczelnie publiczne i prywatne. Jednocześnie, co roku na studia medyczne chce dostać się od kilkunastu do kilkudziesięciu osób na jedno miejsce. Czym jest to spowodowane? Przede wszystkim renomą i niezwykłym prestiżem, jaki mają w kraju nie tylko lekarze, ale nawet studenci medycyny.

Studiowanie medycyny postrzegane jest jako jeden z lepszych wyborów dotyczących kariery i przyszłości, ponieważ lekarze, szczególnie specjaliści, nie tylko nie muszą martwić się o znalezienie pracy, ale też zarabiają o wiele więcej niż ustaloną średnią krajową.

KIERUNKI MEDYCZNE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM SĄ STUDIA MEDYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia medyczne w Gorzowie Wielkopolskim

Rekrutacja na studia medyczne w Gorzowie Wielkopolskim nie odbiega od rekrutacji związanej z innymi kierunkami studiów. Przede wszystkim brane są pod uwagę punkty z matury ze wszystkich lub z części ścisłych przedmiotów maturalnych, tj. biologii, chemii, fizyki oraz matematyki. Studia medyczne są jednymi z bardziej obleganych przez chętnych, dlatego progi punktowe znajdują się dosyć wysoko, w okolicach osiemdziesięciu-dziewięćdziesięciu procent. Warto postarać się o jak najlepszą zdawalność z tych przedmiotów, pamiętając jednocześnie, że matura to dopiero początek prawdziwej nauki na bardzo wymagających studiach medycznych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach medycznych

Zawód, jaki będziemy wykonywać po studiach medycznych w Gorzowie Wielkopolskim związany jest z kilkoma wyborami, jakich musimy dokonać po drodze. Jest to decyzja dotycząca wydziału (np. lekarskiego, farmaceutycznego) i kierunku. Po zakończonych studiach wszyscy studenci, którzy chcą znaleźć pracę w zawodzie, zobowiązani są do zdania egzaminu, który pozwoli na kształcenie się na dalszych specjalizacjach. Warto podjąć ten wysiłek, ponieważ każdy stopień wyżej pozwala na znalezienie ciekawszej i bardziej rozwojowej, a przede wszystkim lepiej płatnej pracy.

Pracować po studiach medycznych można m. in. w takich zawodach jak chirurdzy, radiolodzy, położnicy, optycy, pielęgniarze, stomatolodzy, protetycy słuchu, lekarze rodzinni, asystenci osób starszych lub niepełnosprawnych, dietetycy, fizjoterapeuci, farmaceuci, rehabilitanci, laboranci, analitycy laboratoryjni, ratownicy medyczni, konsultanci medyczni, pracownicy socjalni, przedstawiciele medyczni lub farmaceutyczni, rejestratorzy medyczni czy nawet reprezentanci ds. odszkodowań.

WARTO TO WIEDZIEĆ

Gorzów Wielkopolski nie jest metropolią, jeśli chodzi o studia medyczne, jednakowoż w mieście istnieje kilka placówek, które oferują możliwość nauki na kierunkach związanych z medycyną.

Jednym z nich jest Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie. Gorzowski oddział AWF-u przynależy do Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W Gorzowie można studiować przedmioty medyczne (Fizjologię, Fizjoterapię oraz Rehabilitację) w Katedrze Nauk Biomedycznych i Nauk o Zdrowiu.

Kolejną uczelnią jest Medyczne Studium Zawodowe w Gorzowie Wielkopolskim. Na studiach rocznych można kształcić się w zawodach: Opiekuna medycznego oraz Technika sterylizacji medycznej. W ciągu dwuletnich studiów można zdobyć wykształcenie jako Technik farmaceutyczny, Technik masażysta, Technik elektroniki i informatyki medycznej, Technik usług kosmetycznych, Opiekun w domu pomocy społecznej oraz Terapeuta zajęciowy. Natomiast Technikiem elektroradiologii można zostać po dwu i pół letnim cyklu kształcenia.

Ostatnią z Gorzowskich uczelni medycznych jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Tutaj można kontynuować naukę na wyższym poziomie, uczęszczając na studia podyplomowe z Logopedii oraz Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej z terapią pedagogiczną dziecka.

Komentarze (0)