Studia medyczne Kielce

Studia medyczne Kielce

Studia medyczne Kielce

Największy wybór studiów

medycznych w Kielcach

Odkryj kierunki medyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia medyczne Kielce | woj. świętkorzyskie

Studia medyczne stworzone są dla ludzi pracowitych, zdolnych i ambitnych. Dzieje się tak dlatego, że studia medyczne są jednymi z najdłużej trwających studiów, jakie istnieją w Polsce. Często sześcioletnie studia medyczne nie kończą drogi naukowej przyszłego lekarza, po skończeniu uczelni czeka na absolwenta egzamin i kolejne specjalizacje, pozwalające na wykonywanie coraz bardziej skomplikowanego zawodu lub zawodów. Idzie za tym coraz większa odpowiedzialność za życie ludzkie, ale także prestiż i szacunek społeczny oraz duże pieniądze. Zainwestowanie czasu w odpowiedni dział medycyny w przyszłości może zaprocentować prywatną praktyką i zarobkami rzędu kilkunastu tysięcy złotych na miesiąc.

KIERUNKI MEDYCZNE W KIELCACH

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KIELCACH SĄ STUDIA MEDYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia medyczne w Kielcach

Rekrutacja na medycynę jest pierwszym stopniem, który trzeba pokonać, by z sukcesem ukończyć studia medyczne. Warto zdawać sobie sprawę, że o dostanie się najbardziej oblegane kierunki może starać się nawet kilkadziesiąt osób na miejsce. Dlatego warto przyłożyć się do nauki już na samym początku liceum lub innej szkoły gimnazjalnej. Na studia medyczne dostają się naprawdę najlepsi z najlepszych, czyli ci, którzy z biologii, chemii, fizyki oraz matematyki zdobędą na egzaminie dojrzałości punktację bliską dziewięćdziesięciu procent (i więcej). Warto również zainwestować czas w liceum na udział w olimpiadach kierunkowych. Pierwsze miejsca zdobyte w tych konkursach naukowych również zapewniają wejście na wymarzoną uczelnię medyczną.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach medycznych

Po ukończeniu studiów medycznych można pracować w niezwykle szerokim wachlarzu różnych zawodów. Studenci Wydziałów Lekarskich mogą wybierać różnorodne specjalizacje, np. położnictwo, radiologię, angiologię, hematologię, nefrologię, okulistykę, seksuologię, toksykologię, neuropatologię, psychiatrię itp. Wydziały Farmaceutyczne dają pracę nie tylko farmaceutom, ale też farmakologom, asystentom farmacji czy kierownikom aptek. Do tego dochodzą liczne zawody bezpośrednio i pośrednio związane z medycyną: specjaliści medycyny pracy, przedstawiciele medyczni, ratownicy medyczni, kosmetolodzy, dietetycy, medycy nuklearni, inżynierowie biotechnologii, rehabilitanci, fizjoterapeuci, a nawet coachowie medyczni.

POPULARNE KIERUNKI MEDYCZNE W KIELCACH

WARTO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET JANA KOCHANOWSKIEGO STUDIA MEDYCZNE

Jeśli chcesz studiować medycynę w Kielcach, jedynym rozsądnym wyborem jest Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Tam, w 2005 roku został utworzony Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu. W jego skład wchodzą cztery instytuty:

 • Instytut Nauk Medycznych
 • Instytut Fizjoterapii
 • Instytut Pielęgniarstwa i Położnictwa
 • Instytut Zdrowia Publicznego

Na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego przywiązuje się też dużą wagę do interdyscyplinarności. Dlatego Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu współpracuje m. in. z Instytutami Chemii, Fizyki i Matematyki, na których odbywają się zajęcia lekarskie w Pracowniach Mikroskopii Elektronowej, Biologii Molekularnej, Fizyki Medycznej oraz Molekularnej, a także w Zakładach Mikrobiologii, Biochemii i Genetyki. Studenci czterech instytutów Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu mogą uczyć się na kierunkach:

 • Lekarskim
 • Fizjoterapii
 • Pielęgniarstwa
 • Położnictwa
 • Zdrowia Publicznego
 • Ratownictwa medycznego
 • Kosmetologii
 • Wychowania fizycznego

Do tego, Uniwersytet Jana Kochanowskiego oferuje możliwość dalszego kształcenia się na studiach podyplomowych, na kierunkach:

 • Metodologia, organizacja i zarządzanie badaniami klinicznym
 • Organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia
 • Pomoc psychologiczno – pedagogiczna i interwencja kryzysowa
 • Zoofizjoterapia
 • Terapia zajęciowa

Wydział Lekarski w Kielcach jest dosyć młody, porównując go do innych uczelni w kraju, ale dzięki temu jest również nowoczesny: w ramach projektu Medic, w 2013 roku zostały tu stworzone pracownie pielęgniarstwa, położnictwa i ratownictwa z Centrum Symulacji Medycznych oraz Centrum Informacji Medycznej.

dowiedz się więcej>

 

 

Komentarze (0)