Studia medyczne Kielce

Studia medyczne Kielce

Studia medyczne Kielce

Największy wybór studiów

medycznych w Kielcach

Odkryj kierunki medyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia medyczne Kielce | woj. świętkorzyskie

Studia medyczne w Kielcach to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) lub od 5 do 6 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA MEDYCZNE W KIELCACH - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Dietetyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Fizjoterapia stacjonarne, niestacjonarne jednolite
Kierunek lekarski stacjonarne, niestacjonarne jednolite
Kosmetologia stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Pielęgniarstwo stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Położnictwo stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Ratownictwo medyczne stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Zdrowie publiczne stacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Kielcach są studia medyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI MEDYCZNE W KIELCACH

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

Rekrutacja i wymagania na studia medyczne w Kielcach

Rekrutacja na medycynę jest pierwszym stopniem, który trzeba pokonać, by z sukcesem ukończyć studia medyczne. Warto zdawać sobie sprawę, że o dostanie się najbardziej oblegane kierunki może starać się nawet kilkadziesiąt osób na miejsce. Dlatego warto przyłożyć się do nauki już na samym początku liceum lub innej szkoły gimnazjalnej.

Na studia medyczne dostają się naprawdę najlepsi z najlepszych, czyli ci, którzy z biologii, chemii, fizyki oraz matematyki zdobędą na egzaminie dojrzałości punktację bliską dziewięćdziesięciu procent (i więcej). Warto również zainwestować czas w liceum na udział w olimpiadach kierunkowych. Pierwsze miejsca zdobyte w tych konkursach naukowych również zapewniają wejście na wymarzoną uczelnię medyczną.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia medyczne niestacjonarne w Kielcach

Studia medyczne przyciągają prestiżem oraz perspektywą wykonywania zawodów cieszących się zaufaniem ludzi. Należą do grona studiów elitarnych, szlachetnych i niezwykle wymagających, co jeszcze mocniej wpływa na ich ogromną popularność. Kandydaci kierujący swoją uwagę na Kielce, mogą być pewni, że w stolicy województwa świętokrzyskiego odnajdą interesującą ofertę medycznego kształcenia.

Także ci, zainteresowani zdobywaniem wiedzy w wymiarze niestacjonarnym powinni być usatysfakcjonowani. Niestacjonarne studia medyczne w Kielcach to zestaw rozmaitych dyscyplin, na czele z Kierunkiem lekarskim, Pielęgniarstwem i Ratownictwem medycznym. Kierunki te oferuje uczelnia publiczna, zatem należy mieć świadomość tego, że nasza nauka będzie wymagała opłat.

Czym jeszcze charakteryzują się niestacjonarne studia medyczne? Tym, że pod określeniem studiów niestacjonarnych najczęściej kryją się studia zaoczne, z pominięciem trybu wieczorowego. Studia zaoczne polegają na odbywaniu zajęć w weekendy, w soboty i niedziele, zazwyczaj co dwa tygodnie. Program kształcenia jest identyczny do tego realizowanego na studiach dziennych, lecz posiada on bardziej zwartą i skondensowaną postać.

To może sprawiać wrażenie, że studenci zaoczni mają nieco mniej czasu na naukę, a część obowiązującego materiału muszą przyswoić we własnym zakresie, bez znacznej pomocy wykładowcy. Ale płyną z tego określone korzyści. Nauka w takim trybie rozwija przydatne umiejętności, takie jak zarządzanie czasem, wyszukiwanie i selekcjonowanie informacji, czy organizacja pracy własnej.

czytaj dalej studia medyczne niestacjonarne (zaoczne) w Kielcach

KIERUNKI MEDYCZNE W KIELCACH

STUDIA MEDYCZNE W KIELCACH - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia medyczne w Kielcach?

Studia medyczne stworzone są dla ludzi pracowitych, zdolnych i ambitnych. Dzieje się tak dlatego, że studia medyczne są jednymi z najdłużej trwających studiów, jakie istnieją w Polsce. Często sześcioletnie studia medyczne nie kończą drogi naukowej przyszłego lekarza, po skończeniu uczelni czeka na absolwenta egzamin i kolejne specjalizacje, pozwalające na wykonywanie coraz bardziej skomplikowanego zawodu lub zawodów.

Idzie za tym coraz większa odpowiedzialność za życie ludzkie, ale także prestiż i szacunek społeczny oraz duże pieniądze. Zainwestowanie czasu w odpowiedni dział medycyny w przyszłości może zaprocentować prywatną praktyką i zarobkami rzędu kilkunastu tysięcy złotych na miesiąc.

 

Praca po studiach medycznych

Po ukończeniu studiów medycznych można pracować w niezwykle szerokim wachlarzu różnych zawodów. Studenci Wydziałów Lekarskich mogą wybierać różnorodne specjalizacje, np. położnictwo, radiologię, angiologię, hematologię, nefrologię, okulistykę, seksuologię, toksykologię, neuropatologię, psychiatrię itp. Wydziały Farmaceutyczne dają pracę nie tylko farmaceutom, ale też farmakologom, asystentom farmacji czy kierownikom aptek.

Do tego dochodzą liczne zawody bezpośrednio i pośrednio związane z medycyną: specjaliści medycyny pracy, przedstawiciele medyczni, ratownicy medyczni, kosmetolodzy, dietetycy, medycy nuklearni, inżynierowie biotechnologii, rehabilitanci, fizjoterapeuci, a nawet coachowie medyczni.

POZOSTAŁE UCZELNIE W KIELCACH NA KTÓRYCH SĄ STUDIA MEDYCZNE

WARTO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET JANA KOCHANOWSKIEGO STUDIA MEDYCZNE

Jeśli chcesz studiować medycynę w Kielcach, jedynym rozsądnym wyborem jest Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Tam, w 2005 roku został utworzony Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu. W jego skład wchodzą cztery instytuty:

 • Instytut Nauk Medycznych
 • Instytut Fizjoterapii
 • Instytut Pielęgniarstwa i Położnictwa
 • Instytut Zdrowia Publicznego

Na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego przywiązuje się też dużą wagę do interdyscyplinarności. Dlatego Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu współpracuje m. in. z Instytutami Chemii, Fizyki i Matematyki, na których odbywają się zajęcia lekarskie w Pracowniach Mikroskopii Elektronowej, Biologii Molekularnej, Fizyki Medycznej oraz Molekularnej, a także w Zakładach Mikrobiologii, Biochemii i Genetyki. Studenci czterech instytutów Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu mogą uczyć się na kierunkach:

 • Lekarskim
 • Fizjoterapii
 • Pielęgniarstwa
 • Położnictwa
 • Zdrowia Publicznego
 • Ratownictwa medycznego
 • Kosmetologii
 • Wychowania fizycznego

Do tego, Uniwersytet Jana Kochanowskiego oferuje możliwość dalszego kształcenia się na studiach podyplomowych, na kierunkach:

 • Metodologia, organizacja i zarządzanie badaniami klinicznym
 • Organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia
 • Pomoc psychologiczno – pedagogiczna i interwencja kryzysowa
 • Zoofizjoterapia
 • Terapia zajęciowa

Wydział Lekarski w Kielcach jest dosyć młody, porównując go do innych uczelni w kraju, ale dzięki temu jest również nowoczesny: w ramach projektu Medic, w 2013 roku zostały tu stworzone pracownie pielęgniarstwa, położnictwa i ratownictwa z Centrum Symulacji Medycznych oraz Centrum Informacji Medycznej.

dowiedz się więcej>

 

 

Komentarze (0)