Studia medyczne Białystok

Studia medyczne Białystok

Studia medyczne Białystok

Największy wybór studiów

medycznych w Białymstoku

Odkryj kierunki medyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia medyczne Białystok | woj. podlaskie

Studia medyczne należą do najbardziej wymagających, ale także do najbardziej satysfakcjonujących. Studenci uczą się ratować ludzi, pomagają im żyć w zdrowiu, dobrze diagnozować, zatem studia medyczne należą także do najbardziej odpowiedzialnych.

Studia medyczne w Białymstoku realizuje Uniwersytet Medyczny, powstały w 1950 roku, będący najstarszą uczelnią publiczną w województwie podlaskim. Uniwersytet może poszczycić się wieloma osiągnięciami, absolwentami i pracownikami, będącymi prekursorami w różnych dziedzinach.

Przykładem może być prof. dr hab. Marian Szamatowicz, były kierownik Kliniki Ginekologii, który w 1987 roku dokonał pierwszego w Polsce udanego zabiegu zapłodnienia człowieka metodą in-vitro. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyście Wy należeli do grona tych, którzy zmieniają medycynę w Polsce i za granicą. Zatem, przeczytajcie co oferują studia medyczne w Białymstoku.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W BIAŁYMSTOKU SĄ STUDIA MEDYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI MEDYCZNE W BIAŁYMSTOKU

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

KIERUNKI MEDYCZNE W BIAŁYMSTOKU

Rekrutacja i wymagania na studia medyczne w Białymstoku

Aby dostać się na studia medyczne w Białymstoku należy wykazać się ponad przeciętną wiedzą i bardzo dobrymi wynikami z egzaminów maturalnych. Kandydaci na studia powinni „mieć w małym palcu” nauki ścisłe; chemię, biologię, matematykę, fizykę. Studia medyczne należą do najbardziej wymagających, zatem do grona studentów przyjmowani są tylko najlepsi z najlepszych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach medycznych w Białymstoku

Studia medyczne to dopiero początek długiej drogi w dziedzinie medycyny. Po ukończeniu nauki na uczelni, przychodzi czas rezydentury, czyli praktyki w szpitalu. Jest ona wymagająca, stresująca i nie należy do najlepiej opłacanych. Ale warto ten czas wykorzystać jak najlepiej, bo zdobyte umiejętności będą w przyszłości procentować.

Część absolwentów studiów medycznych znajdzie zatrudnienie w przychodniach i gabinetach lekarzy rodzinnych. Inni, na przykład absolwenci farmacji, rozpoczną pracę w aptekach, w firmach farmaceutycznych produkujących leki, albo konsorcjach medycznych.

Niektórzy znajdą zatrudnienie w przedsiębiorstwach produkujących sprzęt medyczny, choćby w funkcji przedstawiciela handlowego. Fizjoterapeuci będą zatrudniać się w gabinetach, klinikach, bądź otwierać własne gabinety pomocy pacjentom. Studia medyczne kształcą ludzi odpowiedzialnych. Odpowiedzialnych za czyjeś zdrowie i życie.

POZOSTAŁE UCZELNIE W BIAŁYMSTOKU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA MEDYCZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MEDYCZNY W BIAŁYMSTOKU STUDIA MEDYCZNE

Kształcenie w zakresie studiów medyczny oferuje Uniwersytet Medyczny, powstały w Białymstoku w 1950 roku. Uczelnia kształci na trzech wydziałach, a są to: Wydział LekarskiWydział Farmaceutyczny oraz Wydział Nauk o Zdrowiu.

 • Kierunek lekarski- studia na tym kierunku trwają 6 lat, a absolwenci otrzymują dyplom i tytuł zawodowy lekarza. Po ukończeniu studiów odbywa się Lekarski Egzamin Końcowy;
 • Kierunek Lekarsko- Dentystyczny- studia na tym kierunku trwają 5 lat, po czym odbywa się rok stażu podyplomowego i kończy Lekarsko- Dentystycznym Egzaminem Państwowym. Po ukończeniu studiów absolwent uzyskuje tytuł lekarza dentysty;
 • Techniki dentystyczne- studia I i II-stopnia, prowadzone z podziałem na dwie grupy; przedmiotów teoretycznych z zakresu dyscyplin nauk medycznych oraz przedmiotów treści kierunkowych;
 • Analityka medyczna- studia na tym kierunku trwają 5 lat, a po ich ukończeniu absolwent posiada prawo wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego;
 • Farmacja- studia na tym kierunku trwają 5,5 roku, a po ich ukończeniu absolwent uzyskuje dyplom magistra farmacji;
 • Kosmetologia- studia I i II-stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym;
 • Dietetyka- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym, z podziałem na dwie grupy przedmiotów; teoretycznych i kierunkowych;
 • Elektroradiologia- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym;
 • Fizjoterapia- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym;
 • Logopedia z fonoaudiologią- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym;
 • Pielęgniarstwo- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym;
 • Położnictwo- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym;
 • Ratownictwo medyczne- studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym.

Uczelnie prowadzi także studia podyplomowe, na kierunkach: Dietetyka kliniczna, Psychodietetyka, Interdyscyplinarne zastosowania badań epidemiologicznych, Interdyscyplinarna opieka psychogeriatryczna, Transkulturowość w interdyscyplinarnej opiece medycznej, Biostatystyka- zastosowania statystyki w medycynie klinicznej, biologii i naukach o zdrowiu, Suplementy diety w żywieniu ogólnym i sporcie.

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)