Dietetyka - Gorzów Wielkopolski

Studia w Gorzowie Wlkp.

dietetyka

Odkryj kierunek dietetyka w Gorzowie Wielkopolskim i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

23.02.2023

Dietetyka - studia Gorzów Wielkopolski 2023 | woj. lubuskie

Studia na kierunku Dietetyka w Gorzowie Wielkopolskim to studia licencjackie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia na kierunku dietetyka w Gorzowie Wielkopolskim
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

W Gorzowie Wielkopolskim dietetykę możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu - Filii w Gorzowie Wielkopolskim (AWF) w trybie stacjonarnym (dziennym).
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Gorzowie Wielkopolskim na kierunku dietetyka w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, język polski, język obcy, matematyka, wiedza o społeczeństwie. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku dietetyka w uczelniach publicznych są bezpłatne. 

czytaj dalej wszystko o Dietetyka - Gorzów Wielkopolski

Zobacz, na jakich uczelniach w Gorzowie Wielkopolskim jest kierunek DIETETYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu – Filia w Gorzowie Wielk.

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu – Filia w Gorzowie Wielk.

Dietetyka stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku dietetyka

Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim

Dietetyka stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Dietetyka w Gorzowie Wielkopolskim

W procesie rekrutacji na studia na kierunku dietetyka najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • geografia
 • historia
 • język polski
 • język obcy
 • matematyka
 • wiedza o społeczeństwie

 

Medyczne kierunki studiów w Gorzowie Wielkopolskim narzucają kandydatom obowiązek zdobycia wielu punktów kwalifikacyjnych, gdyż zazwyczaj chętnych do ich podjęcia nie brakuje. Przedmiotami wiodącymi na Dietetyce są najczęściej: biologia, chemia, fizyka oraz język angielski. Postaraj się uzyskać jak najlepszy wynik na rozszerzonym egzaminie maturalnym z przynajmniej dwóch wymienionych przedmiotów.

Pamiętaj ponadto, aby regularnie sprawdzać bieżące ustalenia rekrutacyjne, obowiązujące na wybranej przez siebie uczelni. Szczegółów dowiesz się zaglądając na stronę internetową danego ośrodka akademickiego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Dietetyka w Gorzowie Wielkopolskim

Jak wyglądają studia na kierunku Dietetyka w Gorzowie Wielkopolskim

Dietetykę możesz podjąć w ramach studiów stacjonarnych oraz zaocznych i głównie od dokonania wyboru w tej kwestii będzie się różnić przebieg twojej edukacji na tym kierunku. Uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim starają się w miarę możliwości zadbać o twój komfort zdobywania wiedzy i umiejętności kierunkowych, dlatego kształcenie na uczelni wyższej możesz bez trudu połączyć z pełnoetatową pracą zawodową lub innymi zobowiązaniami, pochłaniającymi znaczne nakłady czasowe. W takim przypadku powinieneś wybrać weekendowy charakter kształcenia, jaki oferuje tryb niestacjonarny.

Jeśli natomiast nie planujesz podejmowania bardzo angażujących zobowiązań w tygodniu roboczym i większość czasu chcesz poświęcić nauce, wybierz Dietetykę w trybie stacjonarnym. Codzienne uczęszczanie na zajęcia i wykłady umożliwi ci nie tylko sukcesywne pogłębianie własnych kompetencji, ale również zasięganie konsultacji u osób prowadzących w celu rozwiania wszelkich wątpliwości.

 

 

Codzienne życie w biegu stało się faktem opisującym funkcjonowanie większości współczesnych ludzi. Pogoń za pieniądzem i realizacją skrupulatnie zaplanowanych celów sprawia, że zaczyna brakować nam czasu na tak podstawowe czynności, jak regularne spożywanie dobrych jakościowo posiłków w zaciszu domowym. W biegu coraz częściej sięgamy po przetworzone produkty spożywcze, możliwe do kupienia w każdym pobliskim sklepie, czy stacji benzynowej. Ludzie kontynuują ten destrukcyjny tryb życia nawet wówczas, kiedy zdają sobie sprawę z przykrych konsekwencji. Nadwaga prowadząca do chorobliwej otyłości, dysfunkcje w obrębie narządów ruchu i kręgosłupa, podwyższony poziom cholesterolu, miażdżyce, zawały serca, nowotwory – to tylko niektóre konsekwencje zdrowotne, wynikające z niewłaściwej diety.

W związku z powyższym, praca dietetyków staje się nieoceniona i niezwykle potrzebna współczesnemu społeczeństwu. Studia medyczne na kierunku Dietetyka cieszą się niesłabnącą popularnością w kręgu przyszłych studentów, zainteresowanych zgłębianiem wiedzy i umiejętności z zakresu dziedzin przyrodniczych, możliwych do wykorzystania w przyszłej pracy z klientami. Akademia Wychowania Fizycznego z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim stwarza możliwość zdobycia kierunkowych kompetencji wszystkim świeżo upieczonym maturzystom, którzy podołają sprostaniu wymaganiom rekrutacyjnym.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Jako że studia w Gorzowie Wielkopolskim na kierunku Dietetyka należą do kanonu nauk medycznych, to w siatce kształcenia znajduje się wiele przedmiotów ogólnomedycznych, wprowadzających w skomplikowany świat funkcjonowania ludzkiego organizmu. Dlatego podejmując ten kierunek, musisz przygotować się na naukę podstaw niemal wszystkich nauk, które w sposób bezpośredni oddziałują na rozwój dietetyki.

 

W programie studiów na kierunku dietetyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • genetyka,
 • chemia żywności,
 • promocja zdrowia,
 • dietetyka pediatryczna,
 • analiza i ocena jakości żywności,
 • edukacja żywieniowa.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku dietetyka możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku dietetyka w Gorzowie Wielkopolskim realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata.
Uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątkuStudia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

3. Dla kogo te studia

Chęć zgłębiania Dietetyki każdego roku przyciąga mnóstwo zainteresowanych absolwentów szkół średnich. Niestety, część z nich nie posiada odpowiednich predyspozycji do edukacji na tym kierunku, przez co nauka staje się drogą przez mękę i niepotrzebną stratą czasu. Aby oszczędzić sobie ewentualnych przykrych rozczarowań i utwierdzić się w pewności, że Dietetyka jest dziedziną skrojoną na miarę twoich potrzeb, upewnij się, czy przyswajanie szerokiej wiedzy medycznej jest dla ciebie interesujące, chemia i biologia nie stanowią niezgłębionej tajemnicy, a praca w bezpośrednim kontakcie z ludźmi nie przysparza cię o negatywne myśli. Dopiero wtedy zgłoś swoją kandydaturę do rozpoczęcia Dietetyki w Gorzowie Wielkopolskim.

 

4. Program studiów

Zawód Dietetyka wiąże się z odpowiedzialnością, wynikającą z nieustannego kontaktu z pacjentem i wywieraniu wpływu na jego zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Z tego względu każda osoba, która ma zamiar rozpocząć wykonywanie tego trudnego zawodu, musi zostać uposażona w szereg umiejętności kierunkowych, popartych dobrze ugruntowaną wiedzą teoretyczną. Dlatego studia na kierunku Dietetyka wyróżniają się obszerną siatką kształcenia, która zawiera w sobie zagadnienia z wielu dziedzin współczesnej medycyny, biotechnologii, socjologii, psychologii oraz nauk o żywieniu człowieka zdrowego i chorego.

W trakcie edukacji na opisywanym kierunku dowiesz się nieco o sposobach produkcji żywności, najczęściej stosowanych składnikach konserwujących i ich rzeczywistym wpływie na zdrowie konsumentów, nauczysz się planowania prawidłowego żywienia w zależności od płci, wieku, stanu zdrowia i aktywności fizycznej pacjenta, a także zdobędziesz podstawową wiedzę psychologiczną, dzięki której we właściwy sposób zadbasz o komfort swoich klientów i zrozumiesz problemy, z jakimi boryka się znaczna ich liczba.

Ile trwają studia na kierunku Dietetyka

Studia na kierunku Dietetyka w Gorzowie Wielkopolskim trwają 3 lata (studia I stopnia).

Czas trwania każdego kierunku studiów jest wypadkową kilku elementarnych czynników. Dietetyka ma tylko jeden cykl kształcenia w Gorzowie Wielkopolskim. Ukończenie studiów pierwszego stopnia, które trwają trzy lata i zostają zwieńczone tytułem licencjata, jest wystarczające do uzyskania kompetencji świadczących o możliwości podjęcia pracy zawodowej.

Dietetyka w Gorzowie Wielkopolskim - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

Jaka praca po studiach na kierunku Dietetyka w Gorzowie Wielkopolskim

Dietetyka wykształca w absolwentach świadomość powagi wynikającej z nieprawidłowych nawyków żywieniowych i niedostatecznej ilości wysiłku fizycznego, uposaża ich w pragmatyczną wiedzę o psychice ludzkiej i zależności między zaburzeniami odżywiania a zaburzeniami emocjonalnymi, a także daje elementarną wiedzę o procesach produkcyjnych żywności i powszechnie stosowanych składnikach konserwujących.

W związku z powyższym, absolwenci Dietetyki znajdą zatrudnienie w szpitalach, przychodniach i placówkach medycznych, posiadających oddziały dietetyczne. Praca we własnym gabinecie dietetycznym to doskonała alternatywa dla tych, którzy marzą o kształtowaniu swojej przyszłości w wybranym przez siebie kierunku.

Aspirujący do miana współczesnych naukowców odnajdą się w placówkach naukowo-badawczych, zajmujących się analizą składu żywności i nadzorowaniem prawidłowości w kwestii wszelkich dodatków. Zatrudnienie w placówkach oświatowych zagwarantuje możliwość szerzenia świadomości w kwestii prawidłowego odżywiania u najmłodszych. Jedno jest pewne – niezależnie od obranej drogi zawodowej, absolwenci Dietetyki będą mogli liczyć na dobrze płatne zatrudnienie na arenie międzynarodowej.

Gdzie studiować na kierunku dietetyka w Gorzowie Wielkopolskim?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu - Filii w Gorzowie Wielkopolskim.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku dietetyka, w roku akademickim 2022/2023, Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego oferuje bezpłatne studia w trybie stacjonarnym.

 

Uczelnie na których można studiować kierunek dietetyka w Gorzowie Wielkopolskim

 

czytaj dalej uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim

 

Dietetyka studia stacjonarne - uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim

 

Dietetyka studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Gorzowie Wielkopolskim

 

Uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim - kierunek dietetyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu – Filia w Gorzowie Wielk. (Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej) stacjonarne studia I stopnia więcej
Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim (Wydział Turystyki i Nauk o Zdrowiu) stacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Dietetyka w Gorzowie Wielkopolskim

Aplikacja na studia na kierunku Dietetyka w Gorzowie Wielkopolskim powinna zostać poprzedzona odpowiednimi przygotowaniami, mającymi na celu nie tylko zyskanie przez przyszłych kandydatów odpowiedniego zaplecza edukacyjnego, które pozwoli na uzyskanie wysokiego wyniku punktowego, ale również upewnienie się w chęci podjęcia tego kierunku. Dlatego jeśli myślisz o rozpoczęciu Dietetyki, odpowiedz sobie na kilka poniższych pytań.

 • Zdajesz sobie sprawę z konsekwencji złego odżywiania?
 • Interesujesz się procesami przetwarzania pożywienia i źródeł jego pochodzenia?
 • Lubisz przedmioty przyrodnicze, a studiowanie kierunku medycznego byłoby dla ciebie źródłem satysfakcji?

 

W takim razie definitywnie powinieneś zdecydować się na Dietetykę, poznając uprzednio wymagania, jakie narzuca większość uczelni wyższych. Opisywany kierunek studiów cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród maturzystów, dlatego do jego rozpoczęcia konieczne może okazać się uzyskanie wysokiego wyniku punktowego. W tym celu należy podejść do rozszerzonego egzaminu maturalnego z biologii, chemii, fizyki oraz języka angielskiego.

Celem zwiększenia swoich szans, warto rozważyć udział w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych. Zdobycie tytułu finalisty lub laureata będzie nie tylko powodem do dumy, ale również przepustką do rozpoczęcia dowolnie wybranego kierunku studiów, również Dietetyki. Weź pod uwagę na przykład:

 • Olimpiadę Biologiczną,
 • Olimpiadę Chemiczną,
 • Olimpiadę Fizyczną.

 

Proces rekrutacji

Pierwszym krokiem na drodze ku pomyślnemu ukończeniu procesu kwalifikacyjnego oraz tym samym rozpoczęciu studiów na kierunku Dietetyka w Gorzowie Wielkopolskim, będzie złożenie swojej aplikacji za pośrednictwem strony internetowej uczelni. Pamiętaj, aby wypełniając formularz kwalifikacyjny kierować się prawdą, która i tak zostanie zweryfikowana.

Kiedy uda ci się znaleźć swoje nazwisko na liście przyjętych na Dietetykę w Gorzowie Wielkopolskim, dostarcz plik potrzebnych dokumentów  w odgórnie ustalonym terminie. W ten sposób unikniesz skreślenia cię z listy przyjętych. Dokumentami potrzebnymi do zwieńczenia rekrutacji są:

 • fotografia do legitymacji,
 • dowód osobisty,
 • kserokopia świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia,
 • formularz aplikacyjny,
 • badania lekarskie, o ile są konieczne.

 

STUDIA W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM - ważne informacje

kierunki studiów w Gorzowie Wielkopolskim

studia w Gorzowie Wielkopolskim

 

DIETETYKA - ważne informacje

dietetyka studia

dietetyka studia online

studia medyczne w Gorzowie Wielkopolskim

studia medyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Dietetyka w Gorzowie Wielkopolskim

Dietetyka to jedna z najchętniej wybieranych propozycji edukacyjnych, oferowanych przez ośrodki akademickie w Gorzowie Wielkopolskim. Renomę kierunku potwierdzają opinie studentów oraz absolwentów.

Zuzanna, studentka pierwszego roku Dietetyki w Gorzowie Wielkopolskim, mówi:

„Szczerze mówiąc Dietetykę wybrałam przypadkiem. Przed aplikacją na studia wiedziałam jedynie, że interesują mnie dziedziny medyczne. Żywieniem człowieka interesowałam się co prawda od dawna, jednak do samego końca nie wiedziałam, na co się zdecydować. Kiedy wybrałam Dietetykę wiedziałam, że to doskonała opcja.”

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Dietetyka Gorzów Wielkopolski studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Dietetyka Gorzów Wielkopolski studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dietetyka w Gorzowie wielkopolskim

Studia I stopnia

Popularne kierunki medyczne w Gorzowie Wielkopolskim

Kierunki medyczne w Gorzowie Wielkopolskim

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia