Studia medyczne Opole

Studia medyczne Opole

Studia medyczne Opole

Największy wybór studiów

medycznych w Opolu

Odkryj kierunki medyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia medyczne Opole | woj. opolskie

Wybierając się na studia medyczne w Opolu musicie pamiętać, iż decydujecie się na wymagający i czasochłonny kierunek, jak również na zawód, związany ze stresem, olbrzymią odpowiedzialnością i ciągłą nauką. Najważniejsza w zawodzie lekarza jest jednak świadomość, że działanie w jakimkolwiek zawodzie medycznym bezpośrednio wpływa na zdrowie oraz życie ludzkie. Tutaj można ocalić istnienie, ale warto zdawać sobie sprawę, że ten medal ma dwie strony.

Właśnie dlatego studia medyczne uznawane są za jedne z najcięższych i najtrudniejszych na rynku uczelnianym, a żeby pracować na odpowiednio wysokim stanowisku, należy dodatkowo zdać egzaminy końcowe, jak również kontynuować naukę na dalszych specjalizacjach. Te duże wymagania rynku i uczelni mają jednak dobre strony. Absolwenci medycyny są ludźmi powszechnie szanowanymi, a zarobki w medycynie gwałtownie wzrastają z roku na rok, w niektórych zawodach kilkakrotnie przekraczając kwotę uznawaną za „minimalną krajową”.

 

KIERUNKI MEDYCZNE W OPOLU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W OPOLU SĄ STUDIA MEDYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja i wymagania na studia medyczne

Żeby dostać się na studia medyczne w Opolu trzeba przejść przez proces rekrutacji. Nie jest on jednak szczególnie trudny lub odmienny od innych kierunków. Odkąd wprowadzono tzw. „nową maturę”, na wszystkie studia proces rekrutacji wygląda tak samo: liczą się wyniki z wybranych przedmiotów maturalnych. W przypadku medycyny są to przede wszystkim biologia i chemia, choć w zależności od uczelni rekruterzy liczą również na wysokie wyniki z fizyki i matematyki.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, iż liczba potencjalnych studentów, chcących dostać się na studia medyczne wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu osób na miejsce. To oznacza, że na dostępne miejsca dostaną się wyłącznie ci z najlepszymi wynikami, oscylującymi w okolicach dziewięćdziesięciu procent z wybranych przez rekrutujące uczelnie przedmiotów.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach medycznych

Studia medyczne w Opolu pozwalają na podjęcie pracy w bardzo szerokiej gamie zawodów lekarskich i około lekarskich. Dla przykładu, po skończonych studiach lub kursach medycznych można pracować jako lekarz, fizyk medyczny, diagnosta laboratoryjny, farmaceuta, fizjoterapeuta, dietetyk, logopeda, stomatolog, opiekun medyczny, pielęgniarka, ratownik medyczny, psychoterapeuta, ginekolog, sanitariusz czy elektroradiolog.

 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET OPOLSKI STUDIA MEDYCZNE

Jeśli chcecie studiować medycynę w Opolu, głównym wyborem z pewnością będzie uczelnia, która zapewni wam odpowiedni program nauczania, czyli Uniwersytet Opolski. Na Wydziale Przyrodniczo-Technicznym otwarty jest kierunek Biotechnologii stosowanej. Drugim, wciąż relatywnie nowym kierunkiem, jest typowo medyczny kierunek Lekarski.

dowiedz się więcej>

 


PAŃSTWOWA MEDYCZNA WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWA W OPOLU STUDIA MEDYCZNE

Kolejną uczelnią, która organizuje zajęcia z przedmiotów medycznych, jest Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu. Tutaj otwarte są takie kierunki, jak: Fizjoterapia, Kosmetologia, Pielęgniarstwo, Położnictwo oraz Dietetyka

dowiedz się więcej>

 

 

 

Komentarze (0)