Fizjoterapia - Gorzów Wielkopolski

Studia w Gorzowie Wlkp.

fizjoterapia

Odkryj fizjoterapię w Gorzowie Wielkopolskim i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

23.08.2023

Fizjoterapia - studia Gorzów Wielkopolski 2023 | woj. lubuskie

Fizjoterapia w Gorzowie Wielkopolskim to 5-letnie studia (jednolite magisterskie). Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej). 

Studia na kierunku fizjoterapia w Gorzowie Wielkopolskim
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)
Opis kierunku

Fizjoterapia to kierunek, na którym studenci zdobywają zaawansowaną wiedzę na temat funkcjonowania ciała. Program studiów obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne, podczas których przyszli absolwenci zdobywają umiejętności niezbędne do leczenia zaburzeń układu ruchu. Studenci fizjoterapii zdobywają doświadczenie w pracy m.in. z osobami starszymi, kobietami w ciąży oraz dziećmi.

Fizjoterapeuci mają wiele możliwości zawodowych. Mogą pracować w miejscach zajmujących się opieką zdrowotną takich jak: szpitale, uzdrowiska czy hospicja. Absolwenci fizjoterapii często znajdują zatrudnienie w klubach sportowych, na siłowniach oraz w klinikach odnowy biologicznej. Umiejętności zdobyte w trakcie studiów pozwalają także na prowadzenie własnej działalności.

 

Uczelnie

W Gorzowie Wielkopolskim fizjoterapię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu - Filii w Gorzowie Wielkopolskim.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Gorzowie Wielkopolskim na kierunku fizjoterapia w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku fizjoterapia w uczelniach publicznych są bezpłatne. 

czytaj dalej wszystko o Fizjoterapia - Gorzów Wielkopolski

Zobacz, na jakich uczelniach w Gorzowie Wielkopolskim jest kierunek FIZJOTERAPIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu – Filia w Gorzowie Wielk.

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu – Filia w Gorzowie Wielk.

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Fizjoterapia w Gorzowie Wielkopolskim

W procesie rekrutacji na studia na kierunku fizjoterapia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • geografia
 • historia
 • język obcy
 • język polski
 • matematyka
 • wiedza o społeczeństwie

 

Nie ulega wątpliwości, że każdy kierunek studiów wymaga od kandydatów sprostania odgórnie ustalonym wymaganiom rekrutacyjnym – tylko w ten sposób szansę na rozpoczęcie wymarzonego kierunku studiów będą mieli szansę jedynie kandydaci o najlepszych wynikach maturalnych. Aby dostać się na Fizjoterapię w Gorzowie Wielkopolskim, warto dobrze przygotować się do zdawania rozszerzonej matury z matematyki, biologii, chemii, fizyki oraz języka angielskiego. Ustalenia mogą się zmieniać, dlatego staraj się na bieżąco śledzić ustalenia danej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Fizjoterapia w Gorzowie Wielkopolskim

Jak wyglądają studia na kierunku Fizjoterapia w Gorzowie Wielkopolskim

Uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim przede wszystkim za punkt honoru stawiają sobie wykształcenie grona odpowiedzialnych profesjonalistów, zdolnych do podjęcia pracy w zawodzie dedykowanym przez charakter studiów na określonym kierunku.

Jeżeli zdobywanie wyższego wykształcenia kierunkowego jest twoim głównym celem, dlatego nie planujesz podejmowania innych aktywności, które wymagają poświęcenia większej ilości czasu, zdecydowanie powinieneś zdecydować się na Fizjoterapię w trybie stacjonarnym. Nie tylko zapewnisz sobie możliwość bieżącej konsultacji z wykładowcami, ale również unikniesz konieczności opłacania każdego semestru nauki. Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim zakłada umożliwienie studentom podjęcia Fizjoterapii jedynie w trybie stacjonarnym.

 

 

Statystyki medyczne, publikowane przez renomowane magazyny i portale internetowe, jednoznacznie wskazują na to, że coraz większy odsetek społeczeństwa boryka się z poważnymi problemami, związanymi z narządami ruchu, układem kostno-stawowym oraz szkieletowym. Z tego względu przed fizjoterapeutami pojawia się twardy orzech do zgryzienia – muszą oni znaleźć złoty środek pomiędzy pogodzeniem prowadzeniem siedzącego lub stojącego trybu życia klientów z koniecznością przeprowadzania regularnej rehabilitacji oraz utrzymywania względnie prawidłowej postawy ciała pomimo ewentualnych przeszkód.

Studia na kierunku Fizjoterapia powstały jako propozycja dla osób zainteresowanych tematyką medyczną, a szczególnie zagadnieniami związanymi z ortopedią i szeroko rozumianą fizjoterapią, a także w celu wykształcenia grona kompetentnych specjalistów, zdolnych do podjęcia opieki nad pacjentami borykającymi się z różnymi dolegliwościami związanymi z narządami ruchu.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Fizjoterapia zalicza się do kanonu studiów medycznych, dlatego realizowane w ramach tego kierunku przedmioty przygotowują każdego z przyszłych absolwentów do realizacji codziennych zadań zawodowych, narzucanych przez różnorakie placówki medyczne i gabinety rehabilitacyjne.

 

W programie studiów na kierunku fizjoterapia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • biomechanika,
 • biologia medyczna,
 • kinezyterapia,
 • fizjologia,
 • zaopatrzenie ortopedyczne,
 • psychologia,
 • podstawy pierwszej pomocy.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku fizjoterapia możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

Studia na kierunku fizjoterapia w Gorzowie Wielkopolskim realizowane są w ramach studiów jednolitych. Studia jednolite trwają pięć lat.
Uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątkuStudia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

3. Dla kogo te studia

Specyfika, jaką charakteryzują się niektóre kierunki studiów w Gorzowie Wielkopolskimwymagają do aplikantów posiadania określonych cech i predyspozycji. Zgłębianie kierunków medycznych powinno zostać podjęte jedynie przez tych, którzy są pewni swoich zdolności do łatwego przyswajania przedmiotów ścisłych i medycznych, gdyż właśnie one stanowią filar pod rozwój dalszych, bardziej specjalistycznych kompetencji kierunkowych. Spróbuj swojego szczęścia na rekrutacji tylko wówczas, jeśli jesteś pewien posiadania wspomnianych wcześniej predyspozycji.

 

4. Program studiów

Szczegółowy program studiów może się różnić w zależności od uczelni wyższej, którą obierzesz jako miejsce przyswajania wiedzy i umiejętności, jednak pewien zarys i swego rodzaju podstawa pod rozwój kompetencji pozostanie niezmienna. Na Fizjoterapii nauczysz się podstaw wszystkich nauk medycznych, bo w końcu wyłącznie taka wiedza i umiejętności zapewnią ci możliwość dalszego specjalistycznego kształcenia kierunkowego. W trakcie warsztatowych zajęć praktycznych, nauczysz się ludzkiej anatomii oraz wykonywania specjalistycznych działań, mających na celu przywrócenie narządów ruchu do pełnej sprawności.

Ile trwają studia na kierunku Fizjoterapia w Gorzowie Wielkopolskim

Studia na kierunku fizjoterapia w Gorzowie Wielkopolskim trwają 5 lat (studia jednolite).

Studia w Gorzowie Wielkopolskim na kierunku Fizjoterapia należą do szerokiego kanonu nauk medycznych, których zgłębienie wymaga od każdego studenta poświęcenia pewnych zasobów czasowych. Jako że opisywany kierunek zalicza się do studiów jednolitych magisterskich, studenci nie będą mieli okazji uczestniczenia w dwuetapowym procesie kształcenia. Edukacja na Fizjoterapii w Gorzowie Wielkopolskim jest rozłożona pomiędzy dziesięcioma semestrami, czyli w praktyce oznacza to, że każdy ze studentów będzie miał przed sobą pięć lat nauki, zanim przystąpi do obrony pracy magisterskiej. Uzyskany tytuł jest początkiem możliwości ukształtowania swojej przyszłości zawodowej w najbardziej dogodny sposób.

Fizjoterapia w Gorzowie Wielkopolskim - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

Jaka praca po studiach na kierunku Fizjoterapia w Gorzowie Wielkopolskim

Każdy zainteresowany Fizjoterapią wie, że profesjonalista w tej dziedzinie skupia się nie tylko na zniwelowaniu objawów wszelkich dysfunkcji fizycznych w obrębie układu ruchu, ale również na oferowaniu emocjonalnego wsparcia swoim klientom. W związku z tym w trakcie edukacji nabędziesz szereg interdyscyplinarnych kompetencji z zakresu nauk medycznych, psychologicznych i społecznych, dzięki którym otworzą się przed tobą różne ciekawe możliwości ukształtowania swojej kariery zawodowej.

Jednym z najbardziej oczywistych wyborów w kwestii pracy po ukończeniu Fizjoterapii są placówki medyczne, takie jak szpitale wyposażone w oddziały rehabilitacyjne, gabinety odnowy biologicznej, spa, czy ośrodki dla sportowców.

Planując przyszłość na własnych zasadach warto rozważyć otworzenie własnej działalności gospodarczej w postaci placówki rehabilitacyjnej lub opartej o usługi z zakresu masaży odprężających i leczniczych. Absolwenci opisywanego kierunku mogą zdecydować się na podjęcie zatrudnienia w instytucjach badawczych i ośrodkach naukowych oraz instytucjach odnoszących się do upowszechniania wiedzy i poradnictwa z zakresu nauk medycznych ze szczególnym naciskiem na propagowanie zdrowego trybu życia, przyczyniającego się do zachowania prawidłowej postawy ciała.

Fizjoterapeuci zostają uposażeni w wiedzę farmaceutyczną, dlatego mogą rozpocząć pracę w handlu i dystrybucji substancji medycznych i leków oraz aptekach. Jak sam widzisz, spektrum wyboru, przed którym być może wkrótce staniesz, o ile zdecydujesz się na rozpoczęcie Fizjoterapii, będzie na tyle szerokie, że z pewnością zdołasz dopasować charakter pracy do osobistych predyspozycji i zainteresowań.

Gdzie studiować na kierunku fizjoterapia w Gorzowie Wielkopolskim?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu - Filii w Gorzowie Wielkopolskim.

W rekrutacji na studia jednolite na kierunku fizjoterapia, w roku akademickim 2023/2024, Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego oferuje 120 miejsc na bezpłatnych studiach w trybie stacjonarnym.

 

Kierunek fizjoterapia - uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim

 

czytaj dalej uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim

 

Fizjoterapia studia stacjonarne - uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim

 

Fizjoterapia studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Gorzowie Wielkopolskim

 

Uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim - kierunek fizjoterapia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu – Filia w Gorzowie Wielk. (Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej) stacjonarne studia jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Fizjoterapia w Gorzowie Wielkopolskim

Fizjoterapia stanowi jedną z bardziej atrakcyjnych propozycji edukacyjnych, co jest potwierdzane każdego roku przy okazji zgłaszania kandydatury do rozpoczęcia tego kierunku. Liczba chętnych zwykle przewyższa dostępne dla studentów miejsca, dlatego aplikacja powinna zostać poprzedzona odpowiednimi przygotowaniami. W pierwszej kolejności przyszli studenci powinni zastanowić się, czy specyfika wybranego kierunku będzie im odpowiadała na dłuższą metę. Jeżeli:

 • Jesteś zainteresowany dziedzinami współczesnej medycyny,
 • powtarzano ci, że posiadasz ponadprzeciętne uzdolnienia do zgłębiania przedmiotów przyrodniczych,
 • myślisz o związaniu swojej przyszłości z pracą w placówkach medycznych,

 

to prawdopodobnie twoje plany względem rozpoczęcia Fizjoterapii w Gorzowie w Wielkopolskim są słuszne. Chcąc zwiększyć swoje szanse na dostanie się na ten kierunek, warto odpowiednio wcześnie rozpocząć przygotowania do egzaminu maturalnego, najlepiej na poziomie rozszerzonym, z matematyki, biologii, chemii, fizyki oraz języka angielskiego.

W celu zwiększenia swoich szans na rozpoczęcie Fizjoterapii poprzez zyskanie większej ilości punktów rekrutacyjnych, warto rozważyć podejście do ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej z dziedziny, w której czujesz się najlepiej. Możesz przemyśleć na przykład:

 • Olimpiadę Biologiczną,
 • Olimpiadę Chemiczną,
 • Olimpiadę Matematyczną.

 

Jeżeli poszczęści ci się na tyle, że zdobędziesz tytuł finalisty lub laureata, nie będziesz musiał martwić się aplikacją na Fizjoterapię – otrzymasz gwarancję możliwości rozpoczęcia dowolnie wybranego, istniejącego kierunku studiów.

 

Proces rekrutacji

Proces rekrutacji ogranicza się do elektronicznej rejestracji kandydatów, która przeprowadza przez cały proces, polegający w głównej mierze na stworzeniu profilu kandydata i uzupełnieniu go o własne dane osobowe oraz wyniki maturalne ze znaczących dla Fizjoterapii przedmiotów. Kiedy decyzja w sprawie przyjęcia cię na studia okaże się pozytywna, zadbaj o terminowe dostarczenie następujących dokumentów:

 • fotografii do legitymacji,
 • kserokopii świadectwa maturalnego,,
 • dowodu osobistego,
 • rzetelnie wypełnionego formularza aplikacyjnego.

 

STUDIA W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM - ważne informacje

kierunki studiów w Gorzowie Wielkopolskim

studia w Gorzowie Wielkopolskim

 

FIZJOTERAPIA - ważne informacje

fizjoterapia studia

studia medyczne w Gorzowie Wielkopolskim

studia medyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Fizjoterapia w Gorzowie Wielkopolskim

Chcąc podjąć świadomy wybór w kwestii przyszłej drogi kształcenia, warto zasięgnąć porady zaufanych osób, mających do czynienia na co dzień z rozważaną dziedziną edukacji. Opinie studentów wybranego kierunku mogą okazać się najcenniejsze.

Patrycja, studentka drugiego roku Fizjoterapii w Gorzowie Wielkopolskim, mówi:

Studia medyczne na kierunku Fizjoterapia w Gorzowie Wielkopolskim są spełnieniem moich marzeń. Sama przez długi czas zmagałam się z problemami natury ortopedycznej, dlatego bardzo chcę pomagać innym. Jestem pewna, że podjęłam najlepszy z możliwych wyborów.”

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Fizjoterapia Gorzów Wielkopolski studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Fizjoterapia Gorzów Wielkopolski studia stacjonarne

Popularne kierunki medyczne w Gorzowie Wielkopolskim

Kierunki medyczne w Gorzowie Wielkopolskim

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia