Studia medyczne Zielona Góra

Studia medyczne Zielona Góra

Studia medyczne Zielona Góra

Największy wybór studiów

medycznych w Zielonej Górze

Odkryj kierunki medyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia medyczne Zielona Góra | woj. lubuskie

Nie jest łatwo dostać się na studia medyczne w Zielonej Górze ani nawet na nich wytrwać. To ciężka, organiczna praca od podstaw, lata poważnej nauki i praca, która nie należy do najłatwiejszych, za to z pewnością jest wymagająca i stresująca. Co nie znaczy, że medycyny nie warto studiować. Wręcz odwrotnie. Jest to jeden z tych kierunków, który uważany jest za najbardziej prestiżowy i praktycznie gwarantujący dobrze płatną pracę. Dodatkowo, studia medyczne w Zielonej Górze potrafią być bardzo zróżnicowane, pozwalające na studiowanie szerokiej gamy tematów, od przedmiotów czysto medycznych, po stomatologię, fizykę medyczną, genetykę, biotechnologię, biologię molekularną, weterynarię czy przedstawicielstwo medyczne.

 

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ZIELONEJ GÓRZE SĄ STUDIA MEDYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI MEDYCZNE W ZIELONEJ GÓRZE

Rekrutacja na studia medyczne w Zielonej Górze

Nie jest łatwo zostać przyjętym na studia medyczne w Zielonej Górze, choć oczywiście nie jest to niemożliwe. Aby zdobyć upragnione miejsce na wybranym wydziale, warto już w liceum albo innej szkole ponadgimnazjalnej postawić na naukę przedmiotów ścisłych. Podczas procesu rekrutacji na studia medyczne najczęściej brana pod uwagę jest chemia oraz biologia, natomiast równie często rekruterzy zwracają uwagę na punktację z fizyki i matematyki.

Wszystko zależy od konkretnej uczelni, dlatego warto śledzić jeszcze przed maturą progi punktowe oraz wymagania, jakie stawiają swoim przyszłym studentom interesujące nas uczelnie. W ostatnich latach o jedno miejsc stara się od kilkunastu, aż do kilkudziesięciu chętnych, dlatego i progi punktowe są dosyć wysokie. Nie warto się jednak martwić zbyt wcześnie, jeśli znajdziemy się nieco „pod kreską”. Lista przyjętych aktualizowana jest przynajmniej kilkakrotnie, wraz ze zwalnianiem miejsc przez tych, którzy dostali się na więcej, niż jedne studia medyczne.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA MEDYCZNE W ZIELONEJ GÓRZE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach medycznych

Studia medyczne w Zielonej Górze to dopiero początek kariery lekarskiej absolwentów wydziałów medycznych. Po skończonych studiach można szukać pracy w wielu zawodach, takich jak mikrobiologia, neonatologia, farmacja, interna, ortodoncja, chirurgia szczękowa, reumatologia, pielęgniarstwo, optometria, elektroradiologia, laryngologia, alergologia, położnictwo, stomatologia, chirurgia, okulistyka, hematologia, ratownictwo medyczne, dietetyka, anestezjologia, fizjologia, farmakologia czy diagnostyka.

 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI STUDIA MEDYCZNE

Na Uniwersytecie Zielonogórskim najbardziej interesującym wydziałem dla aspirujących studentów medycyny z pewnością jest dosyć młody Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu. Prowadzone są na nim zajęcia na trzech kierunkach: Lekarskim, Pielęgniarstwie oraz na Wychowaniu Fizycznym.

Drugim, interesującym wydziałem pozwalającym na naukę przedmiotów około-medycznych, jest Wydział Nauk Biologicznych, z katedrą Biologii Molekularnej (z Modelowaniem Procesów Biologicznych, Biologią Komórki oraz Mikrobiologią i Genetyką), jak również katedrą Biotechnologii.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)