Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw

Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw

Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw

Studia w Warszawie

finanse i rachunkowość przedsiębiorstw

Odkryj studia finanse i rachunkowość przedsiębiorstw w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Od czego zależy sukces przedsiębiorstwa? Na to trudne pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Pewne jest jednak to, że do jego zbilansowanego rozwoju przyczyniają się jasno uregulowane kwestie finansowe. Czy właściciele firm muszą się na tym znać? Nie. Wystarczy, że zatrudniają oni specjalistów, którzy czuwać będą nad finansami przedsiębiorstwa.

Jeśli chcesz być jednym z nich, możesz pochylić się nad propozycją kształcenia przygotowaną przez warszawskie uczelnie. Są nią oczywiście finanse i rachunkowość przedsiębiorstw. Studenci odnajdą w ramach niej przykładowo przedmioty takie jak: zarządzanie instytucjami finansowymi, zaawansowaną rachunkowość finansową, czy rachunkowość zarządczą i rachunek kosztów.

Podczas wszystkich semestrów kształcenia poznasz prawne i ekonomiczne uwarunkowania działalności gospodarczej. To właśnie twoje unikatowe kompetencje zawodowe sprawią, że będziesz mógł liczyć na szybki rozwój kariery. Będą na ciebie czekać różnorodne stanowiska eksperckie i doradcze w przedsiębiorstwach.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Program studiów i przedmioty

Studenci finansów i rachunkowości przedsiębiorstw zapoznają się m.in. z prawnymi i rynkowymi podstawami koordynującymi działalność przedsiębiorstwa; technikami efektywnego zarządzania finansami małych i dużych firm; sposobami komunikacji w biznesie; zasadami kontrolingu finansowego; strategiami budżetowania; nowoczesnymi technologiami stosowanymi w rachunkowości i bankowości.

Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw to studia, które szkolą studentów w zakresie np.: analizowania zjawisk finansowych; dokonywania oceny szans i zagrożeń biznesu na lokalnym i międzynarodowym rynku; organizowania i zarządzania instytucjami finansowymi; prowadzenia działalności gospodarczej.

W programie studiów na finansach i rachunkowości przedsiębiorstw znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

 • Negocjacje w biznesie
 • Budżetowanie i controlling
 • Rachunkowość skomputeryzowana
 • Zarządzanie finansami
 • Rachunek kosztów
 • Prawo finansowe

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: specyfiki i konsekwencji zjawisk finansowych; technik oceny sytuacji finansowej podmiotu; prawnych uwarunkowań prowadzenia działalności gospodarczej.

Absolwenci finansów i rachunkowości przedsiębiorstw są przygotowani kompleksowo do pracy na stanowiskach np. kierowniczych, doradczych, analitycznych, eksperckich lub związanych z kontrolingiem i komunikacją w biznesie. Uczelnie w Warszawie, które oferują tę ścieżkę kształcenia, kładą duży nacisk na praktyczne przygotowanie studentów – absolwenci finansów i rachunkowości przedsiębiorstw wyróżniają się kompetencjami, które niezbędne są np. do samodzielnego prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Absolwent finansów i rachunkowości przedsiębiorstw może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • działy finansowe przedsiębiorstw
 • korporacje międzynarodowe
 • firmy konsultingowe
 • firmy świadczące usługi finansowe
 • instytucje specjalizujące się w usługach finansowych
 • firmy pośrednictwa ubezpieczeniowego
 • towarzystwa ubezpieczeniowe
 • firmy zajmujące się doradztwem biznesowym
 • banki, instytucje kredytowe
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku finanse i rachunkowość.

 

Finanse i rachunkowość studia w Warszawie

Studenci finansów i rachunkowości zdobywają wiedzę oraz umiejętności z zakresu m.in. bankowości, prawa i administracji, ekonomii,, zarządzania czy informatyki. Uczestnicy zajęć poznają np. strukturę systemu podatkowego. W trakcie swoich działań korzystają oni z narzędzi oraz metod z zakresu ekonomii, finansów i rachunkowości. Ponadto studenci umiejętnie interpretują dane z dokumentów i sprawozdań finansowych, a także prowadzą efektywne analizy ekonomiczne.

Absolwenci finansów i rachunkowości wyróżniają się kompetencjami, które cenione są w różnorodnych środowiskach zawodowych – szczególnie np. prawniczych, biznesowych, finansowych lub podatkowych. Dzięki temu osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, są przygotowane do pracy np. w biurach maklerskich, bankach, korporacjach międzynarodowych, przedsiębiorstwach czy biurach doradczych i konsultingowych.

Dowiedz się więcej: finanse i rachunkowość studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

Komentarze (0)