Psychoterapia

Studia w Warszawie

psychoterapia

Odkryj studia psychoterapia w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Psychoterapia studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Dziś coraz częściej dostrzegamy, jak ważne jest zachowanie wewnętrznej równowagi psychicznej. To dzięki niej możemy lepiej funkcjonować w społeczności, cieszymy się dobrym samopoczuciem i zdrowiem. Czasami jednak na naszej drodze do utrzymania tej harmonii stają różne przeciwności losu. Wtedy też warto skorzystać z pomocy specjalisty, jakim jest psychoterapeuta.

Psychoterapia jest bowiem jedną z gałęzi nauk psychologicznych. Jej celem jest udzielenie pomocy psychologicznej osobom, które zmagają się z różnorodnymi problemami. Pamiętaj, że jeśli w przyszłości widzisz się w roli psychoterapeuty, powinieneś posiadać szereg predyspozycji. Można zaliczyć do nich: komunikatywność, empatię, czy chęć niesienia konstruktywnej pomocy. 

Studenci psychoterapii odnajdą w siatce programowej wiele różnorodnych przedmiotów. Znajdują się pośród nich przykładowo: psychologia różnic indywidualnych, psychiatria, seksuologia czy psychologia osobowości. Oczywiście największe znaczenie będą mieć posiadane przez ciebie umiejętności. To one sprawią, że będziesz dokonywać trafnych diagnoz oraz wcielać w życie działania terapeutyczne. Po ukończeniu psychoterapii będziesz mógł pracować we wszelkich poradniach psychologicznych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Psychoterapia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Pokaż więcej
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Program studiów i przedmioty

Studenci psychoterapii poznają m.in.: prawidłowości powstawania zaburzeń emocjonalnych i psychicznych; rodzaje oddziaływań psychoterapeutycznych; koncepcje wyjaśniające powstawanie zaburzeń psychicznych; metody i techniki psychoterapii; zjawiska występujące w procesie psychoterapii. Studia na tej ścieżce kształcenia poruszają również zagadnienia związane np. z rozumieniem psychicznego rozwoju człowieka oraz sposobami wywierania wpływu na pacjenta podczas psychoterapii.

Uczestnicy zajęć praktycznych kształcą swoje umiejętności psychoterapeutyczne, a także poznają np. nowe trendy i badania powszechne w psychoterapii. Ponadto absolwenci tej ścieżki kształcenia rozumieją m.in. mechanizmy związane z niesieniem pomocy psychologicznej osobom zmagającym się z różnymi trudnościami natury emocjonalnej czy rozwojowej.

W programie studiów na psychoterapii znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

 • Umiejętności psychoterapeutyczne
 • Psychiatria
 • Psychoterapia rodzin i par
 • Zjawiska i techniki w psychoterapii
 • Trening psychoterapeutyczny
 • Problemy etyczne w psychoterapii
 • Seksuologia

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: rodzajów zaburzeń emocjonalnych i psychicznych; technik psychoterapii dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta lub klienta; zastosowania psychoterapii w różnorodnych środowiskach.

Absolwenci psychoterapii mogą szukać zatrudnienia np. w oddziałach szpitalnych, poradniach zdrowia psychicznego, ośrodkach psychoterapeutycznych, gabinetach psychologicznych. Ponadto studia na tej ścieżce kształcenia przygotowują studentów np. do prowadzenia działalności w obszarze pracy psychologa lub szkoleniowca w środowisku biznesowym lub marketingowym.

Absolwent psychoterapii może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • ośrodki badawczo-naukowe
 • poradnie pedagogiczno-psychologiczne
 • szpitale, kliniki, gabinety
 • ośrodki szkoleniowe
 • przedsiębiorstwa, korporacje
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Psychoterapia to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku psychologia.

 

Psychologia studia w Warszawie

Studenci psychologii szkolą się w zakresie np.: prowadzenia działań na rzecz profilaktyki społecznej i promocji zdrowia psychicznego; budowania przyjaznego wizerunku firmy; kształtowania zgranego zespołu w firmie; projektowania programów leczenia zaburzeń psychicznych; prowadzenia działań doradczych; diagnozowania problemów natury psychicznej w rozwoju człowieka.

Absolwenci psychologii mogą aplikować na stanowiska np. doradcze, kierownicze, analityczne, eksperckie czy związane z komunikacją społeczną, diagnozą, mediacjami i utrzymaniem porządku publicznego. W zależności od ukończonej ścieżki kształcenia, psychologowie są gotowi do pracy np. z dziećmi, młodzieżą, osobami niepełnosprawnymi czy ze sportowcami, z pracownikami dużych firm, przestępcami i ofiarami przestępstw, a nawet ze zwierzętami.

Dowiedz się więcej: psychologia studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

 

Komentarze (0)