Robotyka

Studia w Warszawie

robotyka

Odkryj studia robotyka w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Robotyka studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Robotyka to jedna z tych propozycji kształcenia, która coraz częściej wybierana jest przez studentów. Gwarantuje ona bowiem interdyscyplinarne umiejętności. Różnorodne rozwiązania informatyczne są współcześnie nieodłączną częścią robotyki. Warto pamiętać, że nauka studentów ma przede wszystkim wymiar praktyczny, muszą oni jednak opierać swoje kompetencje na stabilnych podstawach teoretycznych.

Studenci poznają różne architektury robotów, omawiają systemy sensoryczne, ich sposób poruszania się oraz elementy wykonawcze. Oczywiście ważną część kształcenia stanowić będą zagadnienia sterowania robotów i ich współpracy z uwzględnieniem metod sztucznej inteligencji oraz nauki maszynowej.

Robotyka to innowacyjna dziedzina, z którą wiąże się wiele nadziei technologicznego rozwoju. Ta branża nieustannie się rozwija, co oznacza w praktyce duże zapotrzebowanie na specjalistów właśnie z tej dziedziny. Przykładowe miejsca pracy abiturientów to firmy programistyczne, różnorodne przedsiębiorstwa produkcyjne, korporacje, firmy wytwarzające maszyny czy ośrodki badawcze.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Robotyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Mechanika i projektowanie maszyn stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej

Program studiów i przedmioty

Studenci robotyki mają okazję nauczyć się m.in.: projektowania i tworzenia konstrukcji robotycznych, gotowych do wykonywania określonych zadań. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: systemom sensorycznym, architekturom robotów, mobilności robotów czy zagadnieniom sterowania oraz współpracy robotów w złożonych sytuacjach. Absolwenci robotyki potrafią m.in. testować pracę robotów; sterować robotami; budować roboty o różnym zastosowaniu.

Studia na robotyce pozwalają studentom zrozumieć np.: sposób poruszania się robotów oraz zastosowanie poszczególnych elementów wykonawczych. Ponadto uczestnicy zajęć zapoznani zostają m.in. z metodami sztucznej inteligencji, nauki maszynowej oraz inżynierii wiedzy. Uczelnie w Warszawie, które oferują tę ścieżkę kształcenia, umożliwiają studentom rozwinięcie praktycznych i analitycznych umiejętności związanych np. z obsługiwaniem symulacji komputerowej, zastępującej czasochłonne i kosztowne eksperymenty z rzeczywistymi robotami.

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zasad budowy własnego robota; specyfiki relacji człowiek-robot; podstaw robotyki mobilnej; zastosowania szeroko pojętej sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w robotyce.

Absolwenci robotyki wyróżniają się wiedzą i umiejętnościami, które niezbędne są np. do tworzenia i wykorzystywania robotów do różnych zadań. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, budują takie maszyny, jak m.in.: drony do monitorowania czy śledzenia obiektów, a także roboty humanoidalne. Absolwent robotyki może kontynuować swoją zawodową karierę np. w firmach zajmujących się elektromobilnością, monitoringiem lub zabezpieczeniem ruchu. Specjaliści tej dziedziny mogą aplikować na takie stanowiska, jak np. programista maszyn czy programista robotów.

Absolwent robotyki może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

  • nowoczesne przedsiębiorstwa
  • firmy projektujące konstrukcje robotyczne
  • firmy wytwarzające maszyny lub roboty
  • instytucje edukacyjne
  • urzędy, korporacje, firmy technologiczne
  • własna działalność gospodarcza
  • media i branża rozrywkowa

 

Na jakim kierunku

Robotyka to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku informatyka.

 

Informatyka studia w Warszawie

Studenci informatyki szkolą się w zakresie m.in.: projektowania stron i usług WWW; zarządzania systemami komputerowymi; programowania w różnych językach; wykorzystywania baz danych w systemach informacyjnych; komputerowej symulacji układów elektronicznych. Studia na tym kierunku poświęcone są ogólnym i technicznym zagadnieniom z zakresu m.in.: architektury komputerów; budowy urządzeń mobilnych; funkcjonowania systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych.

Informatycy doskonale odnajdą się na takich stanowiskach jak np.: programista, grafik komputerowy, administrator sieci, projektant IT, webmaster, tester gier i programów komputerowych czy tester oprogramowania. Absolwenci informatyki mogą liczyć na zatrudnienie np. w: zespołach programistów, agencjach reklamowych, firmach technologicznych, przedsiębiorstwach IT, instytutach badawczych lub w firmach wytwarzających bezpieczne i efektywne oprogramowanie.

Dowiedz się więcej: informatyka studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

 

Komentarze (0)