Zarządzanie w korporacji

Zarządzanie w korporacji

Zarządzanie w korporacji

Studia w Warszawie

zarządzanie w korporacji

Odkryj studia zarządzanie w korporacji w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Zarządzanie w korporacji studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Zarządzanie w korporacji to studia, które cieszą się coraz większą popularnością wśród studentów. Dzieje się tak dlatego, ponieważ sektor korporacyjny rozwija się prężnie nie tylko w Polsce, lecz także na arenie międzynarodowej. Przekłada się to zatem na zapotrzebowanie na specjalistów, którzy będą doskonale przygotowani do zarządzania firmą na różnych szczeblach organizacyjnych. Współcześnie towarzyszy nam również świadomość, że nie mogą to być działania przeprowadzane intuicyjnie. Powinna towarzyszyć im przede wszystkim wiedza oraz profesjonalne umiejętności.

Możesz mieć pewność, że jeśli wybierzesz zarządzanie w korporacji, to zostaniesz w nią bardzo szybko wyposażony. W siatce programowej odnajdziesz wiele różnorodnych przedmiotów specjalnościowych, do których zaliczyć można przykładowo: procesy i struktury zarządzania w korporacji, controlling, marketing międzynarodowy, operacje handlu zagranicznego czy system podatkowy.

Pamiętaj, że jeśli wybierzesz te studia, to musisz liczyć się z tym, że twoje wykształcenie musi mieć charakter interdyscyplinarny. Powinna towarzyszyć ci bowiem pogłębiona znajomość prawa, ekonomii, jak i zarządzania.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Zarządzanie w korporacji

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Program studiów i przedmioty

W programie zarządzania w korporacji znajdują się przedmioty poświęcone np.: narzędziom i metodom analizy, diagnozy i raportowania w zakresie opisu funkcjonowania korporacji; informatyczno-komunikacyjnym rozwiązaniom stosowanym na międzynarodowym rynku biznesowym; procesom i zjawiskom wpływającym na działanie korporacji.

Studia na tej ścieżce kształcenia skierowane są w szczególności do osób, które interesują się m.in. zarządzaniem jakością, ekonomią czy finansami i rachunkowością. Absolwenci zarządzania w korporacji znają m.in.: specyfikę, zasady, procedury oraz praktyki, które dotyczą działalności korporacji. W trakcie nauki studenci szkolą się w zakresie wykorzystywania funkcji korporacji np. w zakresie marketingu, finansów, zarządzania personelem czy reakcji firmy z otoczeniem.

W programie studiów na zarządzaniu w korporacji znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

 • Procesy i struktury zarządzania w korporacji
 • Zarządzanie międzynarodowe
 • Ład korporacyjny
 • System podatkowy
 • Marketing międzynarodowy
 • Controlling
 • Operacje handlu zagranicznego

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: rodzajów zobowiązań i sposobów działania korporacji; funkcjonowania systemu podatkowego; metod sprawowania kontroli wewnętrznej w korporacji; specyfiki działania rynku międzynarodowego.

Absolwenci zarządzania w korporacji są kompleksowo przygotowani do pracy na stanowiskach np. menedżerskich, organizacyjnych, analitycznych, doradczych lub związanych z kontrolą wewnętrzną czy finansami firmy. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą liczyć na zatrudnienie zarówno w przedsiębiorstwach o zasięgu lokalnym, jak i międzynarodowym. Uczelnie w Warszawie przygotowują absolwentów zarządzania w korporacji również do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.

Absolwent zarządzania w korporacji może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • przedsiębiorstwa, korporacje
 • ośrodki badawcze
 • instytucje międzynarodowe
 • urzędy, biura doradcze
 • jednostki administracji rządowej i samorządowej
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Zarządzanie w korporacji to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku zarządzanie.

 

Zarządzanie studia w Warszawie

Uczelnie w Warszawie oferują liczne ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie, co umożliwia studentom zdobycie wiedzy i umiejętności w tym zakresie, który najbardziej ich interesuje. Dzięki temu absolwenci mogą związać swoją karierę zawodową nie tylko z prowadzeniem działalności gospodarczej, ale także np. z projektowaniem strategii marketingowych; kreowaniem marki i produktu; zarządzaniem procesami logistycznymi przedsiębiorstw; komunikacją społeczną i międzynarodową.

Osoby, które ukończyły zarządzanie, mogą liczyć na zatrudnienie na stanowiskach takich, jak np.: prezes, dyrektor, szkoleniowiec, menedżer, analityk biznesu, specjalista ds. BHP, specjalista ds. HR, marketingowiec, rekruter czy konsultant. Kompetencje absolwentów tego kierunku są cenione m.in. w marketingu, reklamie, administracji, księgowości, mediach czy środowiskach międzykulturowych.

Dowiedz się więcej: zarządzanie studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

 

Komentarze (0)