Architektura studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Architektura studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Architektura studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Studia I stopnia w Katowicach i woj. śląskim

architektura

Odkryj architekturę w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Architektura studia I stopnia (inżynierskie) Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku architektura na uczelniach śląskich to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 4 lata (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera architekta lub magistra inżyniera architekta).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Architektura studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek architektura

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

Jednostka prowadząca

Architektura stopień: (I), czas trwania: 4 lata
tryb: stacjonarne
Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Jednostka prowadząca

Architektura stopień: (I), czas trwania: 4 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek architektura w Katowicach?

Aby zostać studentem kierunku architektura w Katowicach będziesz musiał zaliczyć egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych w tym z matematyki, najlepiej na poziomie rozszerzonym. Wszyscy kandydaci przejdą także obowiązkowy sprawdzian uzdolnień plastycznych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku architektura w Katowicach?

Studia architektoniczne wyróżniają się długą i bogatą tradycją naukową, a z roku na rok zyskują coraz większą popularność i zainteresowanie studentów, którym zależy na zdobyciu wszechstronnego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy. Współcześnie, w czasach rozwoju gospodarczego, rozwoju miast czy powstawania nowoczesnych obiektów i budowli, zapotrzebowanie na profesjonalnych architektów nieustannie rośnie. Jeżeli ty także chciałbyś związać swoją przyszłość zawodową z tą dziedziną, to wybierz kierunek architektura w Katowicach.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia architektoniczne powinny interesować się naukami artystycznymi, technicznymi i społecznymi. Równie ważną kwestią będą zdolności manualne i plastyczne oraz duże poczucie estetyki.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku architektura możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (nżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architektura na uczelniach śląskich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 4 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek architektura w Katowicach będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk technicznych, artystycznych i ścisłych. W czasie studiów, dowiesz się więcej na temat historii i teorii architektury, sztuk pięknych oraz nowoczesnego designu. Program nauczania zakłada realizacje wielu interesujących przedmiotów, takich jak:

 • budownictwo ogólne i materiałoznawstwo
 • planowanie regionalne
 • architektura przestrzeni publicznej
 • metodyka prac badawczych
 • układy komunikacyjne

Oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne i nauczysz się projektowania architektonicznego i urbanistycznego, rysunku technicznego czy wykorzystywania nowoczesnych technologi informatycznych w pracy architekta.

Ponadto, poznasz niezwykle istotne przepisy techniczno-budowlane oraz regulacje prawne, których będziesz musiał przestrzegać w swojej przyszłej karierze zawodowej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie, a także poznasz branżę architektoniczną i budowlaną.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku administracja w Katowicach, w zależności od typu studiów trwają 4 lata (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku architektura w Katowicach trwają cztery lata, czyli osiem semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz dyplom inżyniera architekta.

Jaka praca po studiach

Studia w Katowicach kształcą doskonałych specjalistów z zakresu różnorodnych dziedzin, którzy doskonale radzą sobie na obecnym, niezwykle wymagającym rynku pracy. Dlatego też, po ukończeniu kierunku architektura będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego. W czasie studiów zdobędziesz wiele cennych umiejętności i nauczysz się:

 • planowania przestrzennego
 • projektowania architektonicznego i urbanistycznego
 • przepisów techniczno-budowlanych
 • organizacji procesu inwestycyjnego
 • rysunku technicznego

Kompetencje te z powodzeniem wykorzystasz jako pracownik biur projektowych i architektonicznych, a także firm budowlanych. Równie ciekawą i przyszłościową opcją może być praca w firmach deweloperskich lub agencjach nieruchomości.

Absolwenci studiów architektonicznych często decydują się na wykonywanie zawodu scenografa, dekoratora wnętrz czy asystenta architekta. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia zasadne będzie kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych, dzięki czemu zyskasz nowe, ciekawe perspektywy zawodowe.

Gdzie studiować na kierunku architektura (studia I stopnia) na uczelniach śląskich?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura (studia I stopnia) na uczelniach śląskich:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Kierunki architektura i budownictwo w Katowicach i woj. śląskim

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskie

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach


 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)