Architektura - Zielona Góra

Architektura - Zielona Góra

Architektura studia - Zielona Góra

Według Witruwiusza, rzymskiego architekta, Architektura polega na zachowaniu trzech zasad: trwałości, użyteczności i piękna. Czy zatem jest to łatwa dziedzina, którą może zgłębić każdy? Nic bardziej mylnego. Architektura to intensywne połączenie; abstrakcji i konkretu. Oczywiście, że te dwa słowa się wykluczają, ale Architektura jest taką dziedziną, w której występowanie sprzeczności nie jest niczym negatywnym. Architekt musi potrafić marzyć, wyobrażać sobie zjawiska barwne, a równocześnie stąpać mocno po ziemi, umieć liczyć, by pomysły tworzące się w głowie mogły stać się rzeczywistością.
Kierunek Architektura w Zielonej Górze to przestrzeń dla tych, którzy chcieliby oddziaływać na swoje otoczenie. Celem nauczania jest wykształcenie specjalistów w zakresie planowania przestrzennego, projektowania i zarządzania w zakresie architektury zero-energetycznej. Przyszli architekci uzyskują wiedzę z obszaru tradycyjnego oraz innowacyjnego projektowania architektonicznego, urbanistycznego i konserwatorskiego. Wszystko na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ZIELONEJ GÓRZE JEST KIERUNEK ARCHITEKTURA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Architektura w Zielonej Górze?

Proces rekrutacji na studia architektoniczne przebiega nieco inaczej niż na inne kierunki studiów. Składa się zazwyczaj z dwóch części. Pierwszą stanowi wszystkim dobrze znany konkurs świadectw, a drugi egzamin praktyczny, który ma potwierdzić zdolności plastyczne kandydata. Wymagania na Architekturę w Zielonej Górze są niemałe, między innymi dlatego, by w toku nauki poradzić sobie z przedmiotami widniejącymi na długiej liście. Jakie są to przedmioty? Na przykład: geometria wykreślna, mechanika budowli, sztuka współczesna, fizjografia, rysunek odręczny, fizyka budowli, materiałoznawstwo, dendrologia, teoria budowy miast, instalacja budowlane, ekonomika projektowania i procesu inwestycyjnego.

 

Jaka praca po studiach na kierunku Architektura w Zielonej Górze?

Jaką pracę możemy znaleźć kończąc studia na kierunku Architektura w Zielonej Górze? Absolwenci bez trudu znajdą zatrudnienie w pracowniach projektowych architektonicznych i urbanistycznych, jednostkach administracji samorządowej i państwowej, instytucjach badawczych i ośrodkach badawczo-rozwojowych, jednostkach zajmujących się doradztwem.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Architektura w Zielonej Górze?

Studia to spełnienie marzeń, początek realizacji wielkiego planu, rozpoczęcie drogi do kariery zawodowej. Ale w którym mieście je podjąć? Gdzie się uczyć i gdzie będzie nam najlepiej? Takie i podobne pytania, kandydaci na studia zadają sobie niemal bez przerwy. Jakie ma kierunek Architektura w Zielonej Górze opinie? Kacper, student Architektury mówi:
„Studiuję Architekturę w Zielonej Górze, między innymi dlatego, że z niej pochodzę i z tym faktem wiąże się mój plan. Chciałbym, aby pewnego dnia młode pokolenie architektów przeczytało o mnie w jakiejś książce lub czasopiśmie, w którym wyraźnie byłoby zaznaczone skąd pochodzę, gdzie się uczyłem i co stworzyłem w swoim rodzinnym mieście. To moje marzenie.”
 

 

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W ZIELONEJ GÓRZE

KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W ZIELONEJ GÓRZE

Komentarze (0)