Architektura studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Architektura studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Architektura studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Studia II stopnia w Katowicach i woj. śląskim

architektura

Odkryj architekturę w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Architektura studia II stopnia (magisterskie) Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku architektura na uczelniach śląskich to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 4 lata (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera architekta lub magistra inżyniera architekta).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Architektura studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek architektura

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

Jednostka prowadząca

Architektura stopień: (II), czas trwania: 2 lata • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Jednostka prowadząca

Architektura stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek architektura w Katowicach i woj. śląskim?

Aby zostać studentem kierunku architektura będziesz musiał przedstawić dyplom ukończeni studiów pierwszego stopnia.

Ponadto, wszyscy kandydaci będą zobowiązani do zaliczenia pisemnego egzaminu z zakresu architektury i urbanistyki. Kolejnym etapem będzie dostarczenie portfolio ze swoimi pracami.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku architektura?

Studia architektoniczne wyróżniają się długą i bogatą tradycją. Pierwszym polskim wydziałem architektury był ten założony we Wrocławiu w drugiej połowie XIX wieku. Choć od tego czasu minęło wiele lat, to kierunek ten wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem studentów na całym świcie, którym zależy na zdobyciu kompleksowej wiedzy i wszechstronnego przygotowania zawodowego. Jeżeli ty także chciałbyś związać swoją zawodową przyszłość właśnie z tym obszarem tematycznym, to kierunek architektura w Katowicach i woj. śląskim będzie dla ciebei idealnym wyborem.

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na studia architektoniczne będą musieli spełnić kilka istotnych warunków. Jedną z ważniejszych kwestii będzie zainteresowanie naukami technicznymi, ścisłymi i artystycznymi. Jeżeli dodatkowo posiadasz umiejętność analitycznego myślenia i wyobraźnię przestrzenną, to koniecznie weź udział w rekrutacji.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku architektura możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architektura na uczelniach śląskich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 4 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie śląskie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym lub online. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku architektura będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć wiedzę uzyskaną podczas poprzednich etapów nauczania. Program kształcenia będzie oscylował wokół kwestii związanych z naukami artystycznymi, technicznymi czy ścisłymi. W siatce zajęć przewidziano wiele ciekawych i rozwijających zajęć z tego obszaru tematycznego, między innymi:

  • Psychologia i percepcja kompozycji
  • Zasady projektowania wnętrz
  • Modernizacja układów urbanistycznych
  • Projektowanie proekologiczne w architekturze

Jednak zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz doskonaleniu umiejętności praktycznych. W czasie studiów nauczysz się projektowania architektonicznego i urbanistycznego. Ponadto, dowiesz się więcej na temat działalności konserwatorskiej oraz planowania przestrzennego. Studenci będą mogli korzystać z zaawansowanych programów i narzędzi informatycznych, stosowanych na co dzień w branży architektonicznej. Program nauczania zakłada także realizacje lektoratu z języka obcego, dzięki któremu rozwiniesz swoje zdolności językowe i poznasz specjalistyczną terminologię branżową.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku architektura na uczelniach śląskich, w zależności od typu studiów trwają 4 lata (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

W zależności od uczelni studia drugiego stopnia na kierunku architektura będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry lub półtora roku, czyli trzy semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz dyplom magistra inżyniera architekta.

Jaka praca po studiach?

Studia architektoniczne w Katowicach i woj. śląskim , dzięki ciekawemu i dopasowanemu do realiów współczesnego świata programowi nauczania, kształcą profesjonalistów, którzy doskonale odnajdują się na obecnym rynku pracy.

Jako absolwent będziesz doskonale przygotowany do wykonywania zawody architekta. Po ukończeniu studiów możesz związać swoją przyszłość z biurami projektowymi i pracowniami architektonicznymi. Równie ciekawą opcją będzie podjęcie pracy w organach administracji państwowej.

Absolwenci często decydują się także na zatrudnienie w firmach budowlanych i deweloperskich oraz przedsiębiorstwach wykonawczych. Ponadto, możesz wykonywać zawód konstruktora lub scenografa. Dobrym pomysłem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia.

Gdzie studiować na kierunku architektura (studia II stopnia) na uczelniach śląskich?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura (studia II stopnia) na uczelniach śląskich:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Kierunki architektura i budownictwo w Katowicach i woj. śląskim

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskie

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach


 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)