Zaawansowane metody instrumentalne i techniki pomiarowe

Zaawansowane metody instrumentalne i techniki pomiarowe

Dodaj do ulubionych

Zaawansowane metody instrumentalne i techniki pomiarowe studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Codziennie na wiele sposobów analizujemy i przetwarzamy dopływające zewsząd informacje. Świat jest "zjawiskiem" na tyle złożonym, że próba poznania go za pomocą samych zmysłów, intuicji, czy drogą dedukcji byłaby z góry skazana na porażkę. Najbardziej wnikliwi stosowali pomiary zjawisk przyrodniczych już w czasach zaprzeszłych. Obecnie, dzięki rozwojowi technologii i powszechnemu dostępowi do materiałów dydaktycznych, każdy staje się swego rodzaju badaczem. Studia na kierunku zaawansowane metody instrumentalne i techniki pomiarowe powstały w celu wykształcenia młodej kadry specjalistów zdolnych do podjęcia pracy w branżach z zakresu nauk ścisłych, w istnieniu których niezbędnymi narzędziami są metody instrumentalne i techniki pomiarowe. Uważasz, że matematyka jest nauką zasługującą na szczególne uznanie? Wszechstronność twoich zainteresowań pozwala ci na zajęcie się wieloma różnymi dziedzinami nauki? Chciałbyś wiązać swoją przyszłość z dogłębnym analizowaniem rzeczywistości poprzez wykonywanie wszelkiego rodzaju badań pomiarowych przy użyciu najnowocześniejszych technologii? Jeśli tak, to studia na kierunku zaawansowane metody instrumentalne i techniki pomiarowe z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę! 

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę i umiejętności zdobędziesz studiując na kierunku zaawansowane metody instrumentalne i techniki pomiarowe? Elementarną, dobrze ugruntowaną i dającą ogromne możliwości zawodowe w przyszłości. Przypomnisz sobie zagadnienia matematyczne, których miałeś okazję nauczyć się na wcześniejszych etapach edukacji, a które bez wątpienia okażą się filarem twojego dalszego kształcenia w obranym kierunku. Zdobędziesz umiejętności z zakresu posługiwania się najnowocześniejszymi aplikacjami i programami komputerowymi ułatwiającymi wykonywanie obliczeń. Stosowane obecnie metody instrumentalne i techniki pomiarowe przestaną być dla ciebie czarną magią, a w toku zajęć warsztatowych będziesz miał okazję przekonać się na własnej skórze, jakie narzędzia wykorzystywane do wszelakich pomiarów są dla ciebie najlepsze.

 

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł podjąć pracę jako absolwent studiów na kierunku zaawansowane metody instrumentalne i techniki pomiarowe? Interdyscyplinarność i złożoność tego kierunku pozwoli ci na podjęcie podjęcie pracy spełniającej wszystkie, a w najgorszym przypadku znaczną większość, twoich oczekiwań. Jeśli od zawsze marzyłeś o pracy naukowca, dzięki umiejętnościom zdobytym w toku studiów z pewnością odnajdziesz się na stanowisku laboranta w pracy kryminologa, czy też przy analizie nowych materiałów.

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia kierunku zaawansowane metody instrumentalne i techniki pomiarowe, w procesie rekrutacji na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, matematyka, biologia, chemia.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZAAWANSOWANE METODY INSTRUMENTALNE I TECHNIKI POMIAROWE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zaawansowane metody instrumentalne i techniki pomiarowe

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Matematyczne i statystyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku zaawansowane metody instrumentalne i techniki pomiarowe

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • nowoczesnych metod instrumentalnych i technik pomiarowych
   • analizy wybranych problemów metrologicznych i chemometrycznych
   • przeprowadzania analizy jakościowej i ilościowej substancji przy pomocy analizy instrumentalnej
   • analizowania potencjalnego wpływu wybranych metod pomiarowych i procesów technologicznych na środowisko naturalne
   • samodzielnej analizy dostępnych obecnie rozwiązań technicznych
   • gromadzenia danych niezbędnych do poszerzania swojej wiedzy oraz ich krytycznej oceny

   Jak wyglądają studia na kierunku zaawansowane metody instrumentalne i techniki pomiarowe?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Osoby, które aplikują na kierunek zaawansowane metody instrumentalne i techniki pomiarowe zdobędą wszechstronne wykształcenie techniczne.

   Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Program nauczania na kierunku zaawansowane metody instrumentalne i techniki pomiarowe będzie oscylować wokół nauk chemicznych, matematycznych oraz technicznych. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów tematycznie powiązanych z powyższymi zagadnieniami. Oto wybrane z nich:

   • Charakterystyka fizykochemiczna próbek do analizy
   • Chemia nieorganiczna
   • Badanie specjacji w próbkach naturalnych
   • Metrologia chemiczna

   Studenci wybiorą także specjalizacje, która będzie dopasowana do ich zainteresowań i przyszłych planów zawodowych. Aktualna oferta bloków specjalizacyjnych znajduje się na oficja;nych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

    

   3. Nabywane umiejętności

   Osoby, które aplikują na powyższy kierunek, oprócz wiedzy teoretycznej rozwiną także cenne umiejętności praktyczne. Studenci skupią się na rozwijaniu zdolności z zakresu dokonywania analizy wybranych problemów metrologicznych i chemometrycznych przy zastosowaniu zaawansowanych metod matematycznych i chemicznych. Ponadto dowiedzą się w jaki sposób obsługiwać profesjonalną aparaturę badawczą i analityczną. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym studenci zdobędą niezwykle istotne doświadczenie zawodowe.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku zaawansowane metody instrumentalne i techniki pomiarowe będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów i zakończą się nadaniem tytułu inżyniera.

   Czas trwania studiów na kierunku zaawansowane metody instrumentalne i techniki pomiarowe na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku zaawansowane metody instrumentalne i techniki pomiarowe

   Absolwent kierunku zaawansowane metody instrumentalne i techniki pomiarowe znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • analityce żywności
   • kryminalistyce
   • branży medycznej związanej z badaniami klinicznymi
   • farmaceutyce
   • laboratoriach przy analizie nowych materiałów

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZAAWANSOWANE METODY INSTRUMENTALNE I TECHNIKI POMIAROWE

   Komentarze (0)