Analiza danych i Data mining – studia podyplomowe

Analiza danych i Data mining – studia podyplomowe

analiza danych i data mining studia podyplomowe

Analiza danych i Data mining – studia podyplomowe

Marzy Ci się praca jako infobroker? A może jako konsultant w obszarze analizy i eksploracji danych? Chciałbyś wykonywać zawód analityka informacji? Jeśli tak to koniecznie przeczytaj co oferują studia podyplomowe na kierunku Analiza danych i data mining.

Studia są przeznaczone dla osób posiadających tytuł licencjata lub magistra oraz pragnących poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć nowe kompetencje w zakresie przetwarzania informacji.

Studia podyplomowe na kierunku Analiza danych i data mining trwają 2 semestry. Jakich zagadnień możesz się spodziewać? Program studiów obejmuje następujące przedmioty: Analiza statystyczna danych, Metody statystyczne, Audytorskie metody analizy danych, Analiza techniczna i fundamentalna, Arkusze kalkulacyjne i VBA, Data mining (eksploracja danych), Bazy danych i język SQL, Analiza portfelowa oraz Metody statystyczne w badaniach społecznych i gospodarczych.

Dzięki wiedzy zdobytej na wykładach jak i na zajęciach praktycznych nauczysz się samodzielnie przeprowadzać analizę danych, poznasz podstawowe metody eksploracji informacji, metody stosowane w statystyce czy uzyskasz niezbędne wiadomości na temat konstrukcji i zarządzania portfelami inwestycyjnymi. Posługiwanie się zaawansowanymi arkuszami kalkulacyjnymi również nie będzie Ci obce. Jeśli jesteś sumienny, interesujesz się naukami ścisłymi a komputery nie mają przed Tobą żadnych tajemnic ten kierunek jest zdecydowanie dla Ciebie!

Zastanawiasz gdzie znajdziesz pracę? W dzisiejszej dobie Internetu specjaliści w zakresie analizowania danych stają się pożądanymi pracownikami. Możliwości zatrudnienia są nieograniczone, ponieważ wiele firm podejmuje decyzje biznesowe w oparciu o analizę potrzebnych danych. Dlatego możesz stać się pracownikiem prywatnych firm lub podjąć wyzwanie i założyć własną działalność. Decyzja zależy wyłącznie od Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Analizę danych i Data mining

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • podstawowych metod eksploracji danych
 • stosowania nowoczesnych narzędzi statystycznych (STATISTICA, ACL, ORACLE Database, GNU R, AmiBroker)
 • zaawansowanych arkuszy kalkulacyjnych
 • technik prognozowania na podstawie notowań rynków finansowych i dostępnych danych
 • projektowania audytów analitycznych
 • konstrukcji i zarządzania portfelami finansowymi
 • podstawowych wiadomości teoretycznych dotyczących baz danych
 • języków potrzebnych do opracowywania danych
 • metod wykorzystywanych w statystyce matematycznej
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Analiza danych i Data mining

Absolwent kierunku Analiza danych i Data mining znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • konsultant w zakresie analizy i eksploracji danych
 • analityk informacji
 • pracownik firm infobrokerskich
 • asystent infobrokera
 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku Analiza danych i Data mining, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: STUDIA PODYPLOMOWE

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku ANALIZA DANYCH I DATA MINING – STUDIA PODYPLOMOWE

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Analiza danych i Data mining – studia podyplomowe

ANALIZA DANYCH I DATA MINING – STUDIA PODYPLOMOWE - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Kierunek analiza danych i data mining - studia podyplomowe prowadzony jest przez:

Wydział Matematyki i Informatyki UŁ

PRACODAWCY

Te firmy chętnie zatrudniają absolwentów tego kierunku

Nordea Bank AB S.A. Oddział w Polsce jest reprezentuje w Polsce największą skandynawską instytucję finansową - Grupę Nordea. Świadczymy usługi finansowe związane ze wsparciem procesów dla skandynawskich jednostek biznesowych oraz kompleksowe rozwiązania z zakresu IT.

zobacz kogo szukamy >>

Założyciel naszej firmy, Dirk Rossmann, otworzył pierwszą własną i jednocześnie pierwszą samoobsługowa drogerię w Niemczech w 1972 roku. 20 lat później powstał w Łodzi, przy słynnej ulicy Piotrkowskiej, pierwszy Rossmann w Polsce. Dziś mamy ponad 1.200 drogerii, 700 tys. klientów dziennie, stworzyliśmy 17 tys. miejsc pracy.

zobacz kogo szukamy >>

Fujitsu Technology Solutions jest największym dostawcą infrastruktury informatycznej, obecnym na wszystkich najważniejszych rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz w Indiach. Wśród naszych klientów znajdują się zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i małe oraz średnie firmy. Fujitsu GDC w Łodzi rozpoczęło swoją działalność na początku 2009 roku.

zobacz kogo szukamy >>

Barry Callebaut w Polsce jest częścią międzynarodowej grupy, będącej światowym liderem w produkcji wysokiej jakości produktów z kakao i czekolady. Grupa posiada ponad 53 nowoczesnych zakładów produkcyjnych na całym świecie, sprzedaje swoje produkty w ponad 100 krajach oraz zatrudnia ponad 9 tysięcy osób.

zobacz kogo szukamy >>

Infosys Poland is a leading provider of outsourcing, consulting and services and one of the biggest employers from the business services sector in Poland. The company is the subsidiary of Infosys Limited –a worldwide provider of integrated business and technology consulting, outsourcing and IT services and a giant in the global outsourcing market.

zobacz kogo szukamy >>

Clariant to pochodzący ze Szwajcarii światowy lider w branży wyspecjalizowanych produktów chemicznych dla przemysłu. Ważna są dla nas innowacje – posiadamy ponad 7 tys. patentów, na działalność badawczo-rozwojową przeznaczamy rocznie ponad 200 mln franków szwajcarskich. W Polsce działamy od 25 lat - w Gdańsku, Warszawie, Łodzi i Konstantynowie Łódzkim, gdzie znajduje się jeden z najnowocześniejszych w Europie zakładów produkujący koncentraty barwiące.

zobacz kogo szukamy >>

mBank od lat jest synonimem innowacyjnych rozwiązań w bankowości. Byliśmy pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce, a dziś wyznaczamy kierunek rozwoju bankowości mobilnej i online. Jesteśmy jedną z najsilniejszych i najszybciej rozwijających się marek finansowych w Polsce, od 24 lat notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

zobacz kogo szukamy >>

Formerly known as SouthWestern, Capita Customer Solutions was acquired by Capita in 2014. Capita is the largest business process outsourcer in the UK, listed on the FTSE 100 Index. Our goal is simple: to help our wide range of public and private sector clients improve service to their customers. We deliver multilingual business services that range from managing complex processes to more specialised support. That provides our employees with the opportunity to work for various clients and develop expertise in many disciplines.

zobacz kogo szukamy >>

Komentarze (0)