Studia nauczycielskie – fizyka i matematyka

Studia nauczycielskie – fizyka i matematyka

Dodaj do ulubionych

Studia nauczycielskie – fizyka i matematyka studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Studia nauczycielskie – fizyka i matematyka to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Opis kierunku

Studia na kierunku Studia nauczycielskie – fizyka i matematyka dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. nauk fizycznych i matematyki, a także informatyki.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia na kierunku Studia nauczycielskie – fizyka i matematyka w roku akademickim 2022/2023 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, informatyka, fizyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Studia na kierunku Studia nauczycielskie – fizyka i matematyka dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. jako nauczyciele fizyki i matematyki w szkołach podstawowych.

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia na kierunek Studia nauczycielskie – fizyka i matematyka wymaga od kandydatów egzaminów maturalnych z konkretnych przedmiotów. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia on przed kandydatem.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Studia nauczycielskie – fizyka i matematyka:

 • matematyka,
 • informatyka,
 • fizyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA NAUCZYCIELSKIE – FIZYKA I MATEMATYKA

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Opolski

Studia nauczycielskie - fizyka i matematyka stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Studia nauczycielskie – fizyka i matematyka - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku studia nauczycielskie - fizyka i matematyka

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Studia nauczycielskie – fizyka i matematyka:

Studia na kierunku Studia nauczycielskie – fizyka i matematyka umożliwiają studentom przede wszystkim zdobycie kompetencji w zakresie nauczania fizyki i matematyki, a także przygotowania pedagogicznego, dydaktycznego oraz psychologicznego. Program studiów zakłada również, że studenci zdobędą wiedzę i umiejętności nie tylko z fizyki i matematyki, ale i astronomii. Mogą również zapoznać się z zagadnieniami z zakresu informatyki, przez co zdobędą umiejętności w zakresie prowadzenia nowoczesnych lekcji i wykorzystuywania programów komputerowych oraz zasobów internetowych, które mogą wzbogacać procesy dydaktyczne.

Studenci kierunku Studia nauczycielskie – fizyka i matematyka oferowanego przez uczelnie mogą też uczestniczyć w laboratoriach i zajęciach praktycznych, przez co mogą zdobyć przygotowanie do prowadzenia lekcji doświadczalnych. Mogą również zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu dydaktyki matematyki i fizyki, psychologii, pedagogiki czy emisji głosu. Mogą też nauczyć się obsługiwać aparaturę badawczą i przyrządy pomiarowe, zdobyć umiejętność planowania i prowadzenia pomiarów i badań z wykorzystaniem tego sprzętu.

 

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA NAUCZYCIELSKIE – FIZYKA I MATEMATYKA?

Studia nauczycielskie – fizyka i matematyka to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia szerokiej wiedzy z zakresu fizyki i informatyki.

Kierunki studiów takie jak Studia nauczycielskie – fizyka i matematyka dają studentom możliwość zdobycia nie tylko wiedzy teoretycznej, ale i umiejętności praktycznych, np. poprzez w laboratoriach naukowych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Studia nauczycielskie – fizyka i matematyka możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA NAUCZYCIELSKIE – FIZYKA I MATEMATYKA?

Studia na kierunku Studia nauczycielskie – fizyka i matematyka trwają 3 lata (studia I stopnia).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU STUDIA NAUCZYCIELSKIE – FIZYKA I MATEMATYKA

Studia na kierunku Studia nauczycielskie – fizyka i matematyka dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. jako nauczyciele fizyki i matematyki w szkołach podstawowych, a także laboratoriach badawczo-rozwojowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Studia nauczycielskie – fizyka i matematyka:

 • nauczyciel fizyki,
 • nauczyciel matematyki,
 • laboratoria badawczo-rozwojowe.

 

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA NAUCZYCIELSKIE – FIZYKA I MATEMATYKA

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/09650-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
 • al. 29 listopada 46, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJs1jZtnxZFkcRIL31oU9pRng https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d5c56-ur-krakow.jpg Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • ul. Sucharskiego 2,, 35-225 Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wsiz+rzeszow https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dadcc-wsiz-rzeszow.jpg Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9b9a6-politechnika-gdanska.jpg Politechnika Gdańska
 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka