Mathematical methods in data analysis

Mathematical methods in data analysis

Studia na kierunku mathematical methods in data analysis możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Mathematical methods in data analysis +

Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ  stopień: (I) , czas trwania: 3,5 roku ,
forma: stacjonarne

Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) PŁ  stopień: (I) , czas trwania: 3,5 roku ,
forma: stacjonarne

Mathematical methods in data analysis studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Mathematical methods in data analysis to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku mathematical methods in data analysis
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku mathematical methods in data analysis możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | mathematical methods in data analysis - uczelnie >

Opis kierunku

Studia na kierunku Mathematical methods in data analysis dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. metod eksploracji danych i podejmowania na ich podstawie decyzji, statystycznej analizy danych oraz budowy modeli analizy danych. Studia prowadzone są w języku angielskim.
 

Praca po studiach

Studia na kierunku Mathematical methods in data analysis dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. jako analitycy danych, analitycy rynku czy projektanci baz danych.

 

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Rekrutacja na studia na kierunek Mathematical methods in data analysis skierowana jest do osób posiadających dyplom ukończenia studiów. W procesie rekrutacyjnym pod uwagę brana jest ocena na dyplomie oraz wynik rozmowy kwalifikacyjnej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Mathematical methods in data analysis - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Mathematical methods in data analysis:

Kierunki studiów takie jak Mathematical methods in data analysis umożliwiają studentom zdobycie wiedzy, która pozwala na stosowanie metod eksploracji danych oraz podejmowania na tej podstawie właściwych decyzji. Studenci mogą też zapoznać się z zagadnieniami klasyfikacji oraz zdobyć umiejętność stosowania metod stochastycznych w prognozowaniu.

Program studiów zakłada, że studenci zdobędą także umiejętność posługiwania się metodami i algorytmami eksploracji danych w środowiskach programistycznych oraz zapoznają się z algorytmami i metodami obliczeniowymi istotnymi w eksploracji danych.

Studenci kierunku Mathematical methods in data analysis mogą również nauczyć się wykorzystywać systemy informatyczne w wydobywaniu wiedzy z danych oraz zdobyć doświadczenie w konstrukcji innowacyjnych aplikacji analizy danych biznesowych.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Mathematical methods in data analysis: algorithms and data models, testing statistical hypotheses, time series and prediction.

 

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MATHEMATICAL METHODS IN DATA ANALYSIS?

Mathematical methods in data analysis to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. metod danych matematycznych i statystycznych oraz ich użycia w wydobywaniu informacji z danych.

Program studiów zakłada też, że studenci zdobędą nie tylko wiedzę matematyczną, która umożliwi im budowę i ocenę modeli analizy danych, ale także umiejętności informatyczne, które pozwalają wykorzystać wiedzę w praktyce. Studia prowadzone są w języku angielskim.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Mathematical methods in data analysis możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MATHEMATICAL METHODS IN DATA ANALYSIS?

Studia na kierunku Mathematical methods in data analysis trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MATHEMATICAL METHODS IN DATA ANALYSIS

Studia na kierunku Mathematical methods in data analysis dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy w miejscach, w których potrzebna jest umiejętność zarządzania bazami danych, m.in. w sektorze bankowym, sektorze ubezpieczeń czy na rynku medycznym. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie również na takich stanowiskach jak np. analitycy danych, analitycy rynku czy projektanci albo programiści baz danych. Przez to, że studia prowadzone są w języku angielskim, ich absolwenci mogą pracować zarówno w kraju, jak i za granicą.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Mathematical methods in data analysis:

 • sektor bankowy,
 • sektor ubezpieczeń,
 • rynek medyczny,
 • analityk danych,
 • analityk rynku,
 • projektant/programista baz danych.

 

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Mathematical methods in data analysis studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Mathematical methods in data analysis studia I stopnia

Miasta, które oferują studia na kierunku Mathematical methods in data analysis

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
 • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
 • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Komentarze (0)